Тільки для справжніх пані!

Користь вітаміну К2 для організму людини

Користь вітаміну К2 для організму людини

Вітаміни – це особливі з’єднання, які необхідні для нормального функціонування організму людини. Вони є джерелами життєвої сили та енергії, а їх нестача призводить до порушення роботи органів і систем.

Нині найпопулярнішими вітамінами вважаються С, А, Е і Ст. чи не кожній людині відомо, для чого потрібні аскорбінова кислота або вітамін Е, однак мало хто знає, що в число життєво важливих входить і К2. Численні дослідження сучасних вчених підтверджують, що він має не менший вплив на здоров’я людини, ніж його «колеги».

Вітамін К2, відомий в медицині як менахінон, належить до вітамінної групі К. Довгий час учені не звертали на нього уваги, і він залишався маловивченим. І хоча сьогодні всі свої секрети вітамін К2 раніше не розкрив, його користь для людського організму є доведеним фактом.

Роль в організмі

Сучасні дослідження підтверджують, що вітамін К2 незамінний в процесах формування кісткових тканин. Статистика свідчить, що регулярне вживання продуктів, багатих менахиноном, знижує ризик переломів хребта на 60%, а тріщин у стегні – на 80%. Настільки унікальне властивість речовини пояснюється тим, що вона допомагає виробляти остеокальцин – білок, який потрібен для підтримки міцності суглобів. Ось чому лікарі настійно рекомендують вживати вітамін К2 і маленьким дітям, у яких активно формується скелет, і літнім людям, чиї кістки з віком стають порожнистими і крихкими.

Не менш важливий він і для коагулянтных процесів. Менахінон приймає активну участь у згортанні крові і сприяє швидкому загоєнню ран і подряпин. Тому продукти, багаті вітамінами групи, рекомендують включати в раціон людей, які страждають виразковими захворюваннями, легеневими кровотечами при туберкульозі і променевої хвороби.

Менахінон буде корисний при серцево-судинних захворюваннях. Він активно взаємодіє з кальцієм і сприяє його проникненню туди, де він так необхідний (кістки, зуби), і виводить його з артерій. Недолік цього вітаміну є однією з причин виникнення гіпертонії, інсульту, артриту і багатьох інших захворювань серцево-судинної системи.

Проте позитивний вплив на зазначені вище органи – це далеко не єдина гідність менахинона. Вченими доведено, що цей вітамін має і чимало інших цінних властивостей. Зокрема, він:

Менахінон, як і вітамін Е, вважається джерелом молодості і краси. Справжнім відкриттям для сучасних вчених стало унікальне властивість К2 запобігати передчасному старінню шкіри. Ось чому менахінон рекомендують при будь-яких захворюваннях покривів: псоріазі, дерматиті і т. д. А новітні розробки і дослідження свідчать про те, що він може стати надією для людей з хворобою Паркінсона.

Чим небезпечний дефіцит менахинона?

Нестача вітамінів, у тому числі і К2, дуже небезпечний для людського організму. Він може стати причиною поганого самопочуття і розвитку багатьох захворювань, зокрема:

Особливо важливо не допускати дефіцит менахинона при вагітності, оскільки його недолік може стати причиною сильної кровотечі під час пологів. Не менш важливий він і для годуючих мам, адже грудне молоко є єдиним джерелом цього вітаміну для новонародженого малюка.

Тривала нестача менахинона загрожує окостенением хрящів, відкладеннями солей на стінках судин, внутрішніми кровотечами і навіть деформацією кісток.

Як правило, причиною дефіциту речовини є порушення роботи кишечника внаслідок захворювань, гормональних збоїв або тривалого прийому антибіотиків.

Найпоширенішими ознаками нестачі вітаміну К2 в організмі людини вважаються:

Чим небезпечний надлишок менахинона?

Надлишок менахинона в організмі людини зустрічається дуже рідко. Але якщо це трапляється, то вітамін К2, всупереч загальному переконанню, може принести організму не користь, а непоправної шкоди. Він здатний спровокувати утворення тромбів і закупорку судин з-за високої згортання крові.

Якщо вітамін К2 знаходиться в організмі людини в надлишку, то спостерігаються такі неприємні симптоми:

При наявності даних явищ рекомендується проконсультуватися з лікарем. Він виявить справжню причину нездужання і при необхідності призначить дієту, яка багата на вітамін К2.

Джерела менахинона

Багато вчених переконані, що менахінон самостійно синтезується в тонкому кишечнику. Однак останні дослідження доводять, що в деяких випадках організм не може виробляти достатню кількість вітаміну К2. Відповідно, людина, що зіткнувся з подібною проблемою, може отримати цю речовину з їжі.

Раніше вважалося, що найбільше менахинона міститься в продуктах тваринного походження (сирі, молоці, гусячої і телячої печінки, яловичини і курки, яєчному жовтку, твердому сирі). Однак варто зазначити, що вітамін К2 утворюється в жирі тільки тих птахів і тварин, які харчуються злаковими культурами, а не комбікормами та кормами штучного походження. Крім того, давно відомо, що подібна їжа завдає організму істотну шкоду із-за вмісту холестерину, гормонів та антибіотиків.

Зовсім нещодавно японські вчені з’ясували, що дуже багато менахинона є в сої та японською блюді натто. Також вітамін К2 багаті такі рослинні продукти, як:

Добова норма вітаміну К2 для дорослої людини становить 1 мкг на 1 кілограм ваги. Щоб отримувати менахінон в повному обсязі, варто ввести в свій раціон достатню кількість страв з перерахованих вище овочів і злаків. З них можна приготувати салати, рагу, соки та ін

Таким чином, незважаючи на те, що група вітамінів К була вивчена вченими порівняно недавно, користь менахинона для організму людини очевидна. Це речовина, яку можна знайти в багатьох рослинних продуктах, зміцнює кісткові тканини, благотворно впливає на серцево-судинну систему, сприяє омолодженню та поліпшенню стану шкіри. І хоча всі секрети менахинона ще не розкриті вченими, перераховані корисні властивості вітаміну К2 – досить вагома причина, щоб він був включений в раціон кожної людини.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Користь бананів для дітей і дорослих

Зміст статті: Основна користь для здоров’я Вплив на дитячий організм Користь для чоловіків Користь для жіночої краси Існують побічні дії? Банан вже давно не є для нас екзотикою. Він досить…

Корисні факти про роль вуглеводів в організмі людини

Зміст статті: Що собою являють вуглеводи для людини? Функція в організмі людей Захворювання, викликані надлишком вуглеводів Скільки потрібно вживати вуглеводів? Цікаві факти Про вуглеводи часто згадують зі здриганням, вважаючи, що…

Користь авокадо для здоров’я та можлива шкода від його вживання

Зміст статті: Користь зеленої м’якоті Авокадо для здоров’я Косметологія А чи можливий шкоду? Авокадо, користь і шкоду якого безпосередньо залежать від складу плоду, є не тільки популярним продуктом харчування, але…