Тільки для справжніх пані!

Користь морської капусти для здоров’я

Користь морської капусти для здоров'я

Мешканці приморських і острівних країн ще в давні часи помітили лікувальні властивості цієї чудесної водорості. Її довгі, більше десятка метрів, стрічкові листя, які піднімалися з дна штормовими хвилями, вживалися в їжу. Стародавні китайські лікарі не дарма дали ламінарії назву «морський женьшень».

Знаючи, чим корисна морська капуста, вони рекомендували включати її в щоденний раціон.

Особливості продукту

Сьогодні дієтологи рекомендують включати ламінарію в дієтичне харчування, як один з найбільш корисних продуктів, до того ж володіє низькою калорійністю.

При систематичному її вживанні поліпшуються всі функції внутрішніх органів.

Дослідження вчених доводять, що саме водорості найбільше акумулюють у собі цінні речовини, що містяться в морській воді. Для того щоб зрозуміти, чи корисна морська капуста, треба розглянути її унікальний хімічний склад.

Склад і властивості

Морська капуста містить стерини – речовини, здатні боротися з поганим холестерином. Суть ось у чому. Вони мають хімічна будова молекули, близьке до молекули холестерину. Тому можуть заміщати його в кишечнику. Молекули стеринів через стінку всмоктуються в кров, а холестерин виводиться природним способом. Завдяки такому ефективному механізму зменшується формування атеросклеротичних бляшок на стінках артерій, знижується ризик утворення тромбів.

Статистика показує, що жителі Японії, для яких ламінарія є повсякденним блюдом, хворіють атеросклерозом у багато разів менше, ніж їхні співвітчизники, які живуть у США.

До 30 % альгінової кислоти містить ламінарія, а користь її солей полягає в активному виведенні токсинів з кишечника. Цей полісахарид не розчиняється у воді і не перетравлюється травною системою. Він просто виводиться з кишечника. Проте, володіючи високою сорбційною здатністю, альгінова кислота і альгинати поглинають воду разом з іонами важких металів, радіонуклідами та іншими отрутами з утворенням складних комплексів і подальшим виведенням з організму.

Альгінати відрізняються від пектинів своєї виборчої адсорбцією. Не володіючи високою спорідненістю до кальцію, вони не порушують мінеральний баланс. Їх потужний вплив настільки ефективно, що здатне очистити від свинцю навіть кісткову тканину.

Завдяки успішним дослідженнями українських вчених, ці унікальні властивості альгинатів використовувалися для усунення наслідків вибуху в Чорнобилі. Активність цих речовин призводить до таких ефектів:

До складу морської капусти входить йод, який незамінний для нормального функціонування щитовидної залози. Сьогодні недолік цього елементу відчувається у кожного десятого жителя країни. У той же час препарати неорганічного йоду, наприклад, кухонна сіль, можуть викликати побічні ефекти або руйнуватися. А в морській капусті він знаходиться в органічній формі, яка легко засвоюється організмом.

Існує також наукове припущення, що пов’язані з йодом органічні молекули полегшують розчинення атеросклеротичних бляшок. В англомовних країнах порошок з сушених водоростей додають у хліб. З відомих лікарських рослин ламінарія містить велику кількість йоду. У сирих водоростях його концентрація становить чверть одного відсотка. При обробці або зберіганні кількість знижується. Тому кращого ефекту можна досягти, приймаючи продукт в сирому вигляді.

Багатим вітамінним комплексом, що нараховує більше сорока видів елементів, має морська капуста, а її користь для організму важко переоцінити. Різноманітністю цінних складових вона випереджає найпопулярніші наземні рослини.

Завдяки їх комбінованій дії запускаються процеси регенерації в клітинах, підвищується гострота зору, поліпшується пам’ять, гальмується розвиток склерозу.

Особливо ефективним виявляється вплив вітамінів на зростаючий дитячий організм. Багатий набір сприятливий і для нервової системи, особливо при виснаженні її постійними стресами.

За змістом мінералів ламінарія не поступається модним лікувальним грязям. Ванни і аплікації стануть ефективним доповненням в лікуванні таких хвороб, як артрит або ревматизм, а також хронічні запалення жіночих статевих органів. Користь від морської капусти проявляється і в лікуванні захворювань дихальних шляхів – бронхіту, ангіни, гаймориту та інших.

Популярна ламінарія і косметологів. Її корисність у цьому випадку важко переоцінити! Чудово розбираючись в чудесні властивості водорості, гейші натирали своє тіло підігрітої рослинної масою. У сучасних салонах такі обгортання входять в комплекс косметологічних процедур. Після них шкіра стає гладкою і пружною. Зникають всі мікротріщини, прищі, інші ушкодження.

Кашку з водоростей застосовують і в якості маски для шкіри обличчя. Проникаючи в глибокі шари тканин шкіри, її корисні компоненти нормалізують клітинний метаболізм і запускають процес регенерації. Навіть глибокі зморшки стають непомітні, а обличчя виглядає молодим і здоровим.

Вживання

Корисні властивості морської капусти дозволяють з успіхом використовувати її в раціоні. Для живлення підійдуть свіжі і сушені водорості. Завдяки низькій калорійності продукт можна спокійно вживати в будь-яких кількостях, не боячись зіпсувати фігуру, а багатий склад мікроелементів і вітамінів допоможе ефективному оздоровленню.

Одночасно організм буде очищатися від токсинів, а наслідком цього стане прекрасний стан шкіри і хороше самопочуття.

Якщо додати до цього тривалі прогулянки і фізичні навантаження, то результатом стане позбавлення від багатьох неприємних проблем зі здоров’ям.

Ламінарію використовують у приготуванні супів, гарнірів, страв з вареного рису. Особливо корисний салат з морської капусти з різноманітними інгредієнтами. Його готують з овочами, зеленню. Для створення різноманітних страв можна використовувати і мариновані водорості, але тільки якщо вони домашньої засолювання і не містить жодних хімічних консервантів. Допускається просто замінити звичайну сіль порошок з сушених водоростей і додавати щіпку в приготовані страви.

Щі з морською капустою варяться на овочевому бульйоні:

Протипоказання

У випадку морської капусти користь і шкода абсолютно непорівнянні. Позитивних властивостей у продукту більше. Тим не менш, він все-таки має деякі протипоказання. Їх зовсім небагато, але про них краще бути обізнаним. При використанні водорості в лікувальних цілях бажано попередньо поговорити з лікарем.

Не варто зловживати ламинарией при наступних проблемах:

Шкоду морської капусти мінімальний в порівнянні з її корисними якостями. Специфічного смаку водорості можна легко звикнути, особливо при регулярному вживанні в їжу. І тоді це чарівне морське рослина принесе організму здоров’я і прекрасне самопочуття.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Користь кунжутної олії для організму людини

Зміст статті: Чи можна вживати в лікувальних цілях? Застосування в косметології Засоби для обличчя та волосся Які є протипоказання до вживання? Кунжутне масло виробляють з насіння однойменного рослини, які містять…

Користь кальцію для вашого організму

Зміст статті: Кальцій і його значення для людини Як заповнити запас кальцію Особливості засвоєння кальцію Як відомо, людський організм в середньому на 70% складається з води, а решту складають органічні…

Користь і лікувальні властивості фруктів

Зміст статті: Зміцнення організму та лікування хвороб Які фрукти приносять користь серцево-судинній системі? М’яке схуднення Для дитячого раціону Деякі проблеми Про те, що фрукти володіють безліччю корисних властивостей, всі вже…