Тільки для справжніх пані!

Користь і шкода меду: легенди і факти

Користь і шкода меду: легенди і факти

Незважаючи на визнану популярність меду, про нього поширюється багато суперечливої інформації. У суспільстві зустрічається маса помилок на рахунок продукту. Корисний мед, а якщо ні, то в чому його шкода і які протипоказання до застосування у чоловіків і жінок — про це і піде зараз мова.

Трохи про склад

Як не дивно, але вчені досі до кінця не вивчили властивості і то з чого складається мед, користь якого не ставиться під сумнів. Левову його частку складають глюкоза, фруктоза, сахароза, деякі інші цукри і вода. Крім цих простих інгредієнтів, присутні вітаміни (особливо групи В), більше двох десятків мінералів (слід особливо відзначити важливі для людини калій, кальцій і залізо). З цими складовими згодні всі.

А от далі починається найскладніше. Мед — майже жива речовина. Він багатий складними амінокислотами, ферментами, карбонильными сполуками. У науковій літературі міститься інформація, що всього в даний час в ньому знайдено близько трьох сотень компонентів! Проблема полягає в тому, що тільки третина з них — постійні, інші залежать від безлічі факторів: походження меду, його віку, навіть від стану бджолосім’ї, яка заготовляла продукт.

Саме багатство складу визначає користь меду, його лікувальні властивості. Цей продукт з давніх часів застосовується для підтримки здоров’я людини, лікування багатьох хвороб. Є навіть спеціальна галузь медицини, що займається лікуванням бджолопродуктами — апітерапія.

Користь продукту

В одній статті неможливо описати всіх недуг, при яких рекомендується прийом. Назвемо лише деякі.

У літературі часто зустрічаються спори, який мед корисніше. Насправді, дійсно, різні сорти мають дещо різні властивості, але не можна сказати, що є погані або хороші. В цілому всі види порівнянні за своїм впливом, відрізняючись лише нюансами. Наприклад, найкращий мед при застудах — липовий, а при анеміях корисний гречаний – його властивості дають максимальний ефект. Для щоденної профілактики кращим буде квітковий.

Особливо слід підкреслити величезну користь меду і його властивостей для чоловіків. Те, що він підсилює потенцію, відомо вже давно. Причиною є його насиченість вітамінами та амінокислотами, а також деякими специфічними білковими речовинами. Останнім часом доведено сприятливий вплив продукту на активність сперматозоїдів у чоловіків, що важливо при лікуванні подружнього безпліддя.

У сильної статі є одна сфера здоров’я, приносить їм особливі переживання, а часто і реальні проблеми — статева. Рідкісного чоловіків, особливо у віці, не хвилюють питання ослаблення потенції. Звичайно, існує багато медичних препаратів. Вони покликані вирішувати проблеми чоловіків, але часто багато з них мають протипоказання. Інші варіанти виявляються просто дороги. Мед підсилює потенцію чоловіків, діючи м’яко, але ефективно.

Для цих цілей існує чимало перевірених народних рецептів, основою яких є даний продукт. Часто чоловікам рекомендують приймати його разом з волоським горіхом, буряковим і сельдереевым соком. Є рецепти, при яких потрібно робити на ніч компреси в нижній частині попереку.

Все це здатне допомогти сильній статі впоратися і з хворобами передміхурової залози, особливо при хронічному її запаленні.

Інший біч чоловіків, так і жінок теж — стреси, нервові зриви. Вони стають постійним супутником сучасної людини. А адже мед має заспокійливі властивості! Варто тільки випити на ніч невеликий стакан води з додаванням цього продукту бджільництва, і сон стане значно міцніше, та й прийде вчасно. Мед, можливо, найкращий природний антидепресант, який діє м’яко і без наслідків як на чоловіків, так і жінок.

Шкоду продукту

Як і будь-який інший продукт, мед має і свої протипоказання, його не можна приймати бездумно. Безумовно, кілька ложок, з’їдених за тиждень, ще нікому не завадили. Але якщо приймати його регулярно, він здатен чинити негативний вплив на здоров’я як чоловіків, так і жінок.

При постійному прийомі препаратів або самого продукту його активні речовини, маючи властивості цілеспрямованого дії, що можуть завдати шкоди організму людини. Меду все ж мають мінімум протипоказань. Ось лише деякі випадки, коли мед, навіть самий якісний, може нашкодити.

Головне — почуття міри

Найголовніше правило при вживанні — помірність, регулярність прийому, чергування його вживання з перервами. Наприклад, мед зміцнює зуби, завдяки наявності в ньому великої кількості кальцію. У той же час, кислоти і цукру, що знаходяться в ньому, руйнують зубну емаль. Тому, якщо вживати продукт часто, не прополіскуючи після нього рот, або не запиваючи його водою, це призведе до посилення карієсу зубної емалі.

І все ж мед приносить набагато більше користі людині, ніж шкоди, незважаючи на деякі протипоказання. Його різноманітні властивості будуть мати цілющу силу, якщо вживати цей природний дар з розумом в потрібних кількостях, вдумливо, зі знанням справи, радячись у необхідних випадках з лікарем.

Якщо ці умови виконувати, цілющий продукт сповна проявить свої чудові властивості і про те, що таке шкоду меду, ви не будете знати.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Користь і шкода масла чорного кмину для організму людини

Зміст статті: Хімічний склад продукту Корисні особливості Застосування продукту внутрішньо Використання продукту в косметології Протипоказання Досить гарне, але з першого погляду непримітна рослина кмин відомо своїми лікарськими властивостями. З його…

Користь і шкода мандаринів для здоров’я людини

Зміст статті: Унікальний склад смачних цитрусових Корисні властивості Кому не рекомендується вживати? Як правильно зберігати? Корисне застосування мандаринової шкірки Ці яскраві, смачні і дуже сімейного щастя, довголіття та міцного здоров’я….

Користь і шкода кураги для людини

Зміст статті: Вітамінно-мінеральний склад Користь сушених абрикосів Сухофрукт при схудненні Шкоду кураги Як правильно вибрати і зберігати продукт Наше здоров’я і настрій залежать від того, який спосіб життя ми ведемо….