Тільки для справжніх пані!

Користь і шкода мандаринів для здоров’я людини

Користь і шкода мандаринів для здоров'я людини

Ці яскраві, смачні і дуже сімейного щастя, довголіття та міцного здоров’я. Як щодо всього іншого – не знаємо, а ось довголіття і здоров’я не даремно асоціюється з мандаринами.

В їх склад входить не тільки необхідний для нашого організму вітамін С, але і цілий ряд інших корисних речовин і вітамінів. Однак, як і у будь-якого іншого рослини, у мандарина є зворотна сторона, яку потрібно знати, він не всім може бути корисний. Отже, в чому ж полягає користь мандарина для здоров’я, і коли він може принести шкоду організму людини?

Унікальний склад смачних цитрусових

Користь цього фрукта для організму людини пояснюється наявністю безлічі корисних речовин в його складі. Як і в будь-яких цитрусових, в мандаринах присутня значна кількість вітаміну С, який називають ще аскорбінової кислотою. Купуючи ці фрукти, ми можемо бути впевнені, що наш організм не потраплять нітрати та інші шкідливі хімічні речовини, присутні в останній час в багатьох плодах. Справа в тому, що ці фрукти містять лимонну кислоту, тому вони не накопичують нітрати.

Зате вони подарують нам вітаміни D, К, В1, В2, глікозиди, пектинові речовини, мінеральні солі і ефірне масло. Склад мандаринів підтверджує, що користь цих фруктів незаперечна.

Корисні властивості

Цікаво, що у мандарина корисно фактично все: м’якоть, шкірка і навіть біла сіточка, що покриває м’якоть плоду. Ми її зазвичай зчищаємо, але саме цього робити не варто – вона стимулює міцність кровоносних судин. Користь цього фрукта полягає ще й у тому, що його вживання сприяє:

Кому не рекомендується вживати?

При вживанні цих фруктів потрібно обов’язково пам’ятати – як і всі цитрусові, мандарини шкідливі людям, схильним до алергічних реакцій. Вони можуть викликати діатез та алергію. На жаль, ці смачні і корисні плоди можуть бути небезпечні і принести шкоду ще в наступних випадках:

Не варто дуже засмучуватися, якщо вам протипоказані мандарини, адже зараз можна знайти відмінні альтернативні варіанти фруктів. А ці помаранчеві цитрусові можна просто покласти на блюдо. Їх яскравий і красивий колір, підбадьорливий запах наповнять будинок радістю.

Як правильно зберігати?

Іноді мандарини вигідно купувати про запас, в такому випадку потрібно пам’ятати кілька нескладних правил про те, як їх краще зберігати.

  • Вони відмінно зберігаються в холодильнику при температурі плюс 6 градусів.
  • Набагато довше залишаються свіжими плоди з гілочками і листочками.
  • Якщо натерти шкірку фруктів рослинним маслом, термін їх зберігання значно збільшується.
  • Не варто пакувати фрукти в поліетиленові пакети, таким чином припиняється доступ повітря, і в таких умовах плоди можуть швидко згнити. Мандарини відмінно зберігаються в звичайних сеточках.
  • Корисне застосування мандаринової шкірки

    Зверніть увагу на кілька простих рецептів використання шкірки мандарина. Адже дуже часто ця по-справжньому цінний і дуже корисна частина фрукта нами просто викидається.