Тільки для справжніх пані!

Корисно їсти ківі при вагітності?

Корисно їсти ківі при вагітності?

Кожна майбутня мама знає, що від її харчування багато в чому залежить розвиток майбутнього малюка. Ось чому вагітним рекомендується включати в свій раціон різноманітну і корисну їжу. Обов’язковим компонентом меню жінки в період вагітності повинні стати свіжі овочі і фрукти.

Якщо з такими звичними і знайомими продуктами, як яблука й груші, все гранично ясно, то деякі екзотичні фрукти можуть викликати у майбутньої мами сумнів: чи не зашкодять вони дитині? Одним з таких плодів є ківі. Дізнаємося, чи можна їсти ківі під час вагітності і чим корисний цей фрукт для жінок, що виношують малюка.

Користь екзотичного фрукта для майбутньої мами і малюка

Невеликий коричневий плід з яскраво-зеленою м’якоттю відрізняється не тільки насичений кисло-солодким смаком, але і своїми корисними якостями. Відповідаючи на питання, чим корисний ківі для вагітних, науковці зазначають:

Таким чином, користь ківі для вагітних безсумнівна. Звичайно, варто пам’ятати про те, що все добре в міру, а для майбутніх мам це правило і зовсім підлягає обов’язковому дотриманню.

Досить вживати фрукт пару раз в тиждень в невеликих кількостях, щоб отримати достатньо вітамінів і при цьому не нашкодити своєму організму.

Може ківі нашкодити майбутній мамі?

Є ківі при вагітності не завжди буває корисно. Він відноситься до алергенним продуктів, і їсти його потрібно дуже обережно, так як майбутні мами стають дуже сприйнятливі до алергенів будь-якого роду.

Якщо до вагітності жінка ніколи не пробувала екзотичний фрукт, їй варто або почекати з введенням нового продукту в свій раціон, або починати вживання ківі з маленького шматочка, уважно спостерігаючи за реакцією організму.

Сама по собі алергія не несе небезпеки для малюка, а ось вимушене лікування сильнодіючими ліками може сильно нашкодити дитині. До того ж алергічні прояви доставляють чимало дискомфорту самої майбутньої мами.

Є ківі вагітним протипоказано при наявності захворювань травної системи, зокрема, виразкової етіології. Фрукт підвищує кислотність шлункового соку, тому його вживання може бути небезпечним для жінок, які страждають гастритом або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки. Крім того, проносні властивості плоду можуть нашкодити майбутній мамі, якщо її турбує діарея.

З великою обережністю вживати ківі слід тим вагітним, у яких спостерігаються набряки або є захворювання нирок, так як фрукт містить багато рідини і збільшує навантаження на сечовидільну систему. Те ж саме стосується жінок, які перебувають на пізніх термінах вагітності – в цей період нирки і так працюють на межі своїх можливостей.

Звичайно, від одного маленького плода великої шкоди не буде, а от зловживання фруктом в цьому випадку дійсно може погіршити стан жінки і вплинути на перебіг вагітності.

Отже, відповідь на питання про те, чи можна ківі, однозначний: вживання екзотичного фрукта в помірних кількостях принесе майбутньої мами і її малюка набагато більше користі, ніж шкоди. Найголовніше при цьому – не забувати про протипоказання і уважно ставитися до вибору та купівлі фрукта.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Пізня овуляція: відхилення або норма?

Зміст статті: Пізньої овуляції простими словами Як розпізнати пізню овуляцію? Вагітність при пізньої овуляції: чи можливо? Овуляція – найважливіший процес в жіночому організмі, що впливає на можливість зачаття. Не дивно,…

Харчування при вагітності: чи можна вживати лимон

Зміст статті: Корисні властивості лимона Як і для чого фрукт вживається в період вагітності? Лимон при застуді для вагітних Протипоказання до застосування Цитрусові завжди вважалися основним джерелом вітамінів і корисних…

Петрушка: як правильно вживати зелень при вагітності

Зміст статті: Користь петрушки як лікарської рослини Використання петрушки в період вагітності Рецепти для вагітних з використанням петрушки Добова норма петрушки: скільки вживати Протипоказання до застосування Лікувальна рослина або корисна…