Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості крупи булгур

Корисні властивості крупи булгур

Ви чули коли-небудь, що таке булгур? Цим питанням можна застати зненацька будь поважає себе господиню. Тим не менш, за екзотичною назвою з «східним присмаком» стоїть звичайна крупа.

Булгуром називається пшениця, виростає в країнах Близького Сходу, на Балканах і в Середземномор’ї. Злакові зерна збираються в період молочної стиглості, а потім обробляються окропом, просушуються на сонце і звільняються від висівок.

Продукт виходить в результаті помелу пшениці до потрібних розмірів. За зовнішніми ознаками її можна переплутати з рисом або кукурудзяною крупою.

Булгур широко застосовується в страви східної кухні не тільки з-за своїх відмінних смакових якостей. Ще в давнину помітили, що склад продукту і його корисні властивості, сприятливо позначаються на загальному самопочутті людини та стан його здоров’я.

Склад крупи

Користь екзотичного блюда відразу стає очевидною після того, як дізнаєшся, що входить до його складу. Крупа булгур містить:

До складу продукту входить також фолієва кислота, користь якої дуже велика для жіночого організму.

Харчова цінність

Любителям посидіти на дієтах і побалувати себе кашки буде цікаво дізнатися, яка у булгуру калорійність. Відразу слід зазначити, що цей показник досить високий.

Калорійність сухої крупи варіюється в діапазоні від 340 до 360 кілокалорій на сто грамів. Все залежить від сорту злакової культури і від ступеня просушування зерен.

Готова каша булгур не завдасть шкоди вашій фігурі, так як має значно меншу калорійність. У процесі варіння вона знижується до 83 кілокалорій. Тому прихильники дієт можуть сміливо включати її в свій раціон. Каша допоможе привести вагу в норму.

Значення продукту для організму людини

Висока калорійність сухої крупи не зменшує ті корисні властивості, якими володіє булгур. Він знайшов широке застосування в народній медицині, його користь доведена часом.

Крупа успішно використовується для профілактики і лікування багатьох захворювань. Основні її переваги:

Мелена пшениця є справжньою знахідкою для нашого організму. Але бувають випадки, коли лікувальні властивості булгуру можуть бути на шкоду людині. Це обумовлено наявністю певних проблем зі здоров’ям.

Протипоказання

У яких же випадках користь крупи змінюється на шкоду? Мабуть, перше, про що слід сказати, це про захворювання шлунка та кишечника у хронічній формі. Сюди відносяться підвищена кислотність, гастрити, виразки, коліти та інші проблеми в стадії загострення.

Шкоди для організму можна отримати в результаті надмірного споживання страв з булгуру. Висока калорійність продукту здатна стати причиною появи зайвої ваги.

У булгуре міститься такий рослинний білок, як глютен. При наявності на нього алергії від вживання цього продукту слід відмовитися. В іншому випадку глютен може завдати людині дуже серйозної шкоди.

При появі метеоризму, діареї, слабкості, сонливості виключіть негайно цю крупу зі свого раціону. При занадто частому вживанні східного блюда можна завдати шкоди не тільки талії, але і шлунково-кишковому тракту. Результатом буде порушення обмінних процесів, засмічення шлунка і проблеми з перетравність їжі.

Користь булгуру, звичайно, значно більше, ніж шкоди. Тому за відсутності протипоказань вмикайте це екзотичне блюдо в своє меню. Побалуйте себе і своїх близьких неймовірно смачним і корисним продуктом. Будьте здорові!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості і протипоказання фініків

Зміст статті: Велика користь маленьких плодів Можуть фініки бути шкідливі для людини? Як вибирати і є плоди фінікової пальми Солодкі плоди фінікової пальми – улюблене для багатьох ласощі. У багатьох…

Корисні і цілющі властивості ефекти ягоди чорниці

Зміст статті: Корисні речовини в складі ягоди Вплив продукту на здоров’я людини Особливості заготівлі лікарської рослини З тих пір, як вчені встановили, ніж корисна чорниця, цей лікарський продукт рослинного походження…

Корисні властивості і протипоказання рослини любисток

Зміст статті: Опис Хімічний склад Користь для здоров’я Шкоду Запобіжні Заходи З давніх часів любистку приписували чарівні властивості. Вважалося, що він приносить щастя. Його нерідко називали «любчиком», «любимо-травою» і «любовним…