Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і застосування перги бджолиної

Корисні властивості і застосування перги бджолиної

Коли мова заходить про корисні продукти бджільництва, більшість людей згадують тільки мед. Можуть назвати ще прополіс — сильний антибактеріальний засіб, що скажуть про пилку. І не так вже й багато людей згадають про бджолиної перзі, дуже корисному речовині, що має високі лікувальні властивості.

Походження

Для того щоб міркувати про корисність перги і її вживанні, можна дізнатися про її лікувальних властивостях трохи більше. Її часто називають «бджолиним хлібом». Дійсно, бджоли заготовляють її для того, щоб годувати своїх діток, що перебувають у стільниках у стадії личинок. Ці личинки на певному етапі свого розвитку харчуються виключно пергою, без неї вони померли б в найкоротші терміни. Тому така назва — бджолиний хліб — цілком доречно.

Навіть людям, далеким від бджільництва, відомо, що бджоли приносять у вулик квітковий пилок. Але мало хто знає, навіщо вони це роблять. Пилок бджоли складають у комірки, попередньо змочивши її своєю слиною, що містить специфічні ферменти. Зволожена вона перемішується комахами з невеликою кількістю нектару і щільно утрамбовується в комірці.

В подальшому в цій масі відбувається процес ферментації і бродіння, подібний до того, який спостерігається в силосних ямах. У результаті в комірці виявляється корисна речовина, багате білками, органічними кислотами і амінокислотами, мінералами та жирами — перга бджолина. Є в ній багато вітамінів, гормонів та полісахаридів, антидепресанти. Всього в перге біохіміки виділили понад шести десятків різних речовин, які мають лікувальні властивості!

Корисні якості

Саме таке багатство складу визначає корисність перги бджолиної. Ось в чому полягають її лікувальні властивості.

У цьому списку — далеко не все, на що здатна перга, якщо її застосовувати правильно і регулярно.

Як правильно вживати пергу

Маючи настільки різноманітне вплив на організм людини, пергу можна застосовувати різними способами, як профілактично, зміцнюючи імунітет, так і в якості лікувального засобу. Як завжди, не слід займатися самолікуванням, правильно буде узгодити прийом речовини з професійним лікарем! Крім того, необхідно знати, що деяким людям прийом перги взагалі протипоказаний. Наприклад, сюди належать люди з цукровим діабетом, які страждають різними кровотечами (перга розріджує кров).

Найчастіше пергу приймають у трьох видах:

Продукт в гранулах: особливості застосування та дози

Пергу у вигляді шестигранних гранул можна купити в аптеці, в бджільницьких магазинах або на спеціалізованих ярмарках. Одержують її шляхом попереднього висушування або виморожування натуральної перги та подальшого відокремлення від воску. Відразу потрібно зазначити, що така перга може зберігатися в холодильнику тривалий час, але за своїм корисним властивостям вона злегка поступається натуральній з-за втрати деякої частини сложномолекулярных біологічних речовин.

Існують різні схеми та рекомендації з приводу того, як правильно здійснювати прийом гранульованої перги. Багато людей вживають її просто в профілактичних цілях, справедливо вважаючи, що це корисно. Бджолина перга зміцнює імунітет, поліпшує роботу серцевого м’яза, зміцнює нервову систему, діє як антидепресант, посилює потенцію. У таких випадках, досить повільно розсмоктувати у роті 5-7 гранул, натщесерце і нічим не запиваючи. Після прийому слід утриматися від сніданку хвилин на 15.

Вживання перги не повинно бути безперервним. Корисно використовувати наступну схему: один місяць прийому, два місяці перерви.

Якщо ж метою вживання гранул є лікування конкретних хвороб, застосовуються інші схеми. Розглянемо деякі з найбільш поширених.

Величезною перевагою всіх бджолопродуктів, і перги в тому числі, є те, що вони діють м’яко, зміцнюють імунітет, їх важко передозувати до небезпечних людині величин. З цієї ж причини гранульований продукт можна, і навіть корисно, приймати дітям, причому навіть самим маленьким. Можливо, малюки не захочуть їсти його в чистому вигляді, тому для них можна додавати пергу в кашу, напої та інші продукти. Безумовно, дози дітям повинні бути в 2-3 рази менше, ніж дорослим, а для зовсім маленьких (близько року) — всього 1-2 гранули в день.

Продукт можна сміливо вживати разом з ліками, що застосовуються при стресах. Втім, як вже було зазначено, він і сам по собі має властивості хорошого природного антидепресанту, володіючи приємним смаком і насичуючи організм вітамінами та біологічно активними речовинами. Люди, систематично вживають гранули перги, незабаром помітять поліпшення свого настрою, у них з’явиться бадьорість, активізується жага життя. І якщо вони брали до цього антидепресанти, необхідність у них, найімовірніше, зникне.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості і основні протипоказання до вживання фенхелю

Зміст статті: Загальні відомості Медицина Кулінарія Парфумерія Протипоказання і побічні ефекти Наш вибір Лікувальні трави. Багато хто з вас чули розповіді бабусь про їх чудодійні ефекти. Наприклад, фенхель: корисні властивості…

Корисні властивості та недоліки гарбуза

Зміст статті: Загальні відомості Склад продукту Корисні особливості Профілактика хвороб Застосування в косметологічних цілях Особливості гарбузового соку Насіння гарбуза Гарбузова олія В яких випадках вживати гарбуз не рекомендується? Раніше гарбуз…

Корисні властивості та можливі протипоказання до вживання мигдалю

Зміст статті: Склад і особливості рослини Застосування продукту Корисні особливості Вживання в косметології Можливу шкоду Корисні властивості мигдалю зробили його популярним серед багатьох жителів нашої країни та інших міст світу….