Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і протипоказання рослини любисток

Корисні властивості і протипоказання рослини любисток

З давніх часів любистку приписували чарівні властивості. Вважалося, що він приносить щастя. Його нерідко називали «любчиком», «любимо-травою» і «любовним зіллям», вживали в їжу і використовували як лікарський засіб. І хоча нині сучасна медицина досягла небувалих висот, корисні властивості любистку добре відомі в народі. Двометровий лікар з блискучими пір’ястими листям і товстими пагонами славиться своїми лікарськими особливостями і знаходить широке застосування в медицині, косметології та кулінарії.

Опис

Любисток – це багаторічна трав’яниста рослина, яка має іранське походження. Він належить до сімейства зонтичних, володіє пряним смаком (схожим на селера), відрізняється сильним запахом, обумовленим великою кількістю ефірних масел, якими багаті листя, пагони і коріння трави.

Любисток можна легко відрізнити від багатьох інших рослин з характерним жовтим квіткам, зібраними в складні суцвіття, і невеликим перистим листям. Він невибагливий у вирощуванні та догляді, може рости на дачі, присадибній ділянці і в сприятливих умовах досягати висоти до 2 метрів.

Хімічний склад

Ще в давні часи люди вірили в магічні властивості любистку. Його листя і коріння нерідко використовували для лікування легеневих захворювань і набряклості. Сьогодні ж це рослина знаходить широке застосування у фармакології та медицині. Воно входить до складу багатьох препаратів, призначених для лікування захворювань органів дихальних шляхів, нервової та серцево-судинної системи.

Хімічний склад даного лікарської рослини унікальний. Листя любимо-трави багаті аскорбіновою кислотою, а в її коренях міститься цілий ряд корисних речовин. Зокрема, це:

Користь для здоров’я

Незважаючи на те, що любисток має деякі протипоказання, його користь для людського організму очевидна. Вважається, що любимо-трава володіє потужним сечогінним ефектом, знімає набряки і шлункові коліки. Листя і коріння рослини корисні при запаленні нирок і сечового міхура. А болезаспокійливі властивості дозволяють ефективно використовувати його при мігрені, головних і серцевих болях.

Лікарська рослина відома своїми ранозагоювальні особливостями. Саме тому його рекомендують застосовувати для лікування екзем, псоріазу, гнійників і свербежу.

Любисток надає благотворний вплив на нервову систему. Найбільш ефективний він при істерії, неврозах та інших подібних захворюваннях. Ще стародавні цілителі знали про антибактеріальних і протизапальних властивості любимо-трави і активно використовували її для лікування бронхітів, ангін, фарингітів, тонзилітів та багатьох інших інфекційних захворювань.

Користь любистку очевидна і для шлунково-кишкового тракту. Наукою доведено, що відвар та настій з коренів і листя рослини:

Незамінна любимо-трава і для жіночого здоров’я. Регулярне вживання відварів або настоїв з її пагонів сприяє поліпшенню кровообігу в органах малого тазу, полегшує біль при менструації (правда трава протипоказана при сильних кровотечах), а також може стати відмінною профілактикою багатьох жіночих захворювань.

Ефірне масло рослини вважається потужним афродизіаком. Ось чому в давнину цю траву нерідко називали любовним зіллям і використовували для ворожінь.

А що говорити про косметичні властивості коренів любистку, відвар з яких чудово підходить для поліпшення росту волосся і стану шкіри голови!

Шкоду

Незважаючи на очевидну користь любистку, ця рослина має деякі протипоказання. Воно не використовується у разі:

Протипоказання до його застосування повинен знати кожна людина, яка бажає поправити своє здоров’я, інакше лікарська рослина може завдати організму шкоди, а зовсім не бажану користь.

Заходи безпеки

Вибираючи любисток в якості лікарського засобу, необхідно пам’ятати не тільки про його протипоказання, але і дотримуватися заходів обережності. Так, заготовляти корінь цієї рослини не можна до появи перших квіток. Оскільки до цього періоду любимо-траві міститься максимальна кількість шкідливих речовин, які можуть стати причиною інтоксикації організму. Не потрібно зловживати любистком, адже навіть саме корисне засіб в надлишку може стати шкідливим для нашого організму.

І все ж, незважаючи на деякі протипоказання, не треба відмовлятися від дарів природи. Адже при грамотному використанні любисток обов’язково стане для вас добрим лікарем і допоможе позбутися від багатьох захворювань.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості і протипоказання рослини жимолость

Зміст статті: Склад плодів Цілющі властивості Протипоказання Користь жимолості для жінок Жимолость в період вагітності Користь для чоловіків Жимолость – широко поширений густоветвистий кущ, який цвіте протягом усього травня невеликими…

Корисні властивості і протипоказання до вживання чорної смородини

Зміст статті: Секрети зачаткових пагонів Вітамінний мікс Коли плоди принесуть шкоди Смачна і надзвичайно багатий життєво важливими вітамінами смородина, корисні властивості та протипоказання її відомі людям з незапам’ятних часів. У…

Корисні властивості і протипоказання до вживання чорного кмину

Зміст статті: Цінність чорного кмину Протипоказання до вживання Застосування продукту Кмин широко відомий як приправа, яка приїхала до нас з близького сходу. Її насичений яскравий смак припав до вподоби багатьом…