Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і протипоказання фініків

Корисні властивості і протипоказання фініків

Солодкі плоди фінікової пальми – улюблене для багатьох ласощі. У багатьох країнах світу ці фрукти здавна вважаються однією з найцінніших дарів природи, і це не дивно: користь фініків для здоров’я величезна, а їх численні позитивні якості дозволяють застосовувати їх не тільки в якості повноцінного продукту харчування, але і для лікування деяких захворювань.

Велика користь маленьких плодів

Користь фініків для людського організму стане очевидна, якщо звернутися до хімічного складу цих фруктів. У плодах фінікової пальми міститься велика кількість вітамінів і цінних мікроелементів:

Незважаючи на високий вміст легкозасвоюваних вуглеводів, при помірному вживанні фініки не завдають шкоди фігурі: у них майже немає жирів і зовсім відсутній холестерин. А для тих, хто дотримується здорового харчування, сушені плоди фінікового дерева стануть відмінною заміною шкідливого фаст-фуду і дозволять втамувати голод під час коротких перекусів між прийомами основної їжі завдяки великій живильній цінності – 292 ккал на 100 р.

Багатий хімічний склад фініків робить ці фрукти одним із самих цінних продуктів в раціоні людини. Регулярне вживання солодких східних плодів робить позитивний вплив на всі галузі людського організму: поліпшується робота шлунково-кишкового тракту, мозку, серця, судин, нервової, статевої системи. Введення фініків в раціон дозволяє зміцнити кістки, зробити красивими нігті, волосся, шкіру, стимулює вироблення життєвої енергії і підвищує імунітет.

Особливо корисні плоди фінікової пальми для жіночого організму. Фініки рекомендується їсти під час вагітності, так як вони сприяють зміцненню стінок матки і значно знижують ризик викидня.

У період клімаксу вживання фрукта допомагає позбутися від проявів менопаузи і уповільнює процеси старіння.

Фініки – це не тільки смачний і корисний продукт харчування, але і відмінне природне ліки, яке вже не одну сотню років використовують у народній медицині. Плоди фінікової пальми застосовують у лікуванні анемії, суглобових, м’язових, головних болів, простудних захворювань, кишкових розладів, статевої дисфункції і багатьох інших недуг.

Можуть фініки бути шкідливі для людини?

Користь фінікових плодів незрівнянно більше шкоди, які вони можуть завдати організму, але все ж забувати про можливий негативний вплив цих фруктів на організм не варто. У яких випадках слід відмовитися від фініків або значно обмежити їх кількість в раціоні? Протипоказаннями до вживання солодких плодів є:

Треба мати на увазі, що надмірне захоплення плодами фінікової пальми може нашкодити навіть здоровій людині, перетворюючи позитивні властивості фрукта в негативні.

Так, при помірному вживанні фініків поліпшується кровообіг і робота серця, але занадто велика кількість цього продукту в раціоні може спровокувати скачки артеріального тиску.

Мікроелементи, що містяться в плодах, добре впливають на стан ясен, але цукор, яким багаті фініки, псує зубну емаль і швидко призводить до розвитку карієсу, тому після того, як ви насолодилися чудовим смаком заморського фрукта, рекомендується почистити зуби або хоча б прополоскати ротову порожнину чистою водою.

Фініки можна віднести до відносно нешкідливим дарів природи, адже їхні негативні якості набагато поступаються користь для людського організму. Якщо брати до уваги протипоказання до вживання фініків і є їх в строго обмеженій кількості, можна бути впевненим, що вони не завдадуть шкоди здоров’ю.

Як вибирати і є плоди фінікової пальми

Щоб їсти фініки було не тільки смачно, але і корисно, треба пам’ятати про декілька важливих правила вибору і вживання солодких плодів:

 • Відправляючись купувати фрукт, врахуйте, що ви зустрінете його тільки в сушеному, а точніше, в’яленому вигляді. Це абсолютно нормально: фініки піддаються тривалому транспортуванні, і для продовження терміну придатності проходять попередню термічну обробку в спеціальних печах. Іноді вони можуть бути висушені природним чином, але таке зустрічається набагато рідше. І в тому, і в іншому випадку корисні властивості плодів не втрачаються, але знавці стверджують, що фініки, висушені різними способами, відрізняються за смаком.
 • Для поліпшення товарного виду сухофруктів виробники можуть додатково замочувати їх у цукровому сиропі і покривати жиром. Тому при покупці ласощі обов’язково зверніть увагу на зовнішній вигляд плодів: занадто блискучі, а також злиплі плоди з кристалами цукру на поверхні – не кращий вибір. Хороші фініки – матові і мають рівний темно-коричневий відтінок. Шкірка може бути трохи потрісканої, це нормально і означає лише те, що плоди сушили у печі. Занадто зморщені сухофрукти можуть свідчити про те, що вони зберігалися неправильно або занадто довго. Від купівлі такого товару краще відмовитися.
 • У день можна з’їдати не більше 10 фініків, дітям достатньо 2-3 штук. Краще всього поласувати плодами в першій половині дня, щоб не перевантажувати ШКТ такий калорійною їжею. При вживанні сушених плодів рекомендується знімати з них шкірку – вона погано перетравлюється в шлунку і може уповільнювати процеси травлення.
 • Сухофрукти можна їсти в чистому вигляді, додавати у випічку, напої та інші страви. Дітям після 8 місяців дозволяється давати компоти з фініків. Не слід поєднувати фінікові плоди з цитрусовими та іншими кислими фруктами і овочами: це псує смак продукту і погіршує засвоєння корисних речовин.
 • Фініки, корисні властивості та протипоказання до застосування яких вам тепер добре відомі, – це чудове натуральне ласощі, природне джерело вітамінів, ситний перекус і цілющий засіб від багатьох хвороб. Всього кілька солодких плодів в день дозволять насолодитися приємним смаком і наситити організм необхідними речовинами.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Корисні і цілющі властивості ефекти ягоди чорниці

  Зміст статті: Корисні речовини в складі ягоди Вплив продукту на здоров’я людини Особливості заготівлі лікарської рослини З тих пір, як вчені встановили, ніж корисна чорниця, цей лікарський продукт рослинного походження…

  Корисні властивості і протипоказання рослини любисток

  Зміст статті: Опис Хімічний склад Користь для здоров’я Шкоду Запобіжні Заходи З давніх часів любистку приписували чарівні властивості. Вважалося, що він приносить щастя. Його нерідко називали «любчиком», «любимо-травою» і «любовним…

  Корисні властивості і протипоказання рослини жимолость

  Зміст статті: Склад плодів Цілющі властивості Протипоказання Користь жимолості для жінок Жимолость в період вагітності Користь для чоловіків Жимолость – широко поширений густоветвистий кущ, який цвіте протягом усього травня невеликими…