Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і протипоказання до вживання маки перуанської

Корисні властивості і протипоказання до вживання маки перуанської

Цей невеликий плід, що нагадує ріпку або редис, останнім часом придбав надзвичайну популярність, завдяки своїм унікальним властивостям.

Склад рослини

Цілющі властивості маки пов’язані з її хімічним складом. Рослина багата біологічно активними сполуками – амідами жирних кислот і алкалоїдами. У його складі присутні майже всі відомі амінокислоти і безліч корисних мінералів: кальцій, залізо, магній та інші. Корінь можна вживати в їжу в сирому вигляді, і після термічної обробки, а висушений і перемелений в порошок він є сильною біологічною добавкою і може зберігатися протягом тривалого часу.

Лікування безпліддя

Вже доведено значення амідів жирних кислот в лікуванні чоловічого і жіночого безпліддя. Завдяки утворенню в організмі особливого ферменту – гідролази аміда жирних кислот – здійснюється їх розщеплення і, таким чином, підтримується в нормі концентрація. Цей механізм забезпечує нормальний розвиток вагітності.

Доведена користь рослини і для чоловіків:

Для поліпшення роботи репродуктивної системи використовується екстракт, що видобувається з рослини, або порошок з висушеного кореня, що приймається в певній дозі.

Вплив на фізичну активність і імунну систему

Маку застосовується для загального зміцнення організму. Її регулярне вживання покращує показники фізичної і розумової витривалості дітей, а висока поживна та біологічна цінність дозволяють називати рослина «перуанським женьшенем». Коренеплід дає прилив енергії та усуває втому. Діти, які вживають його кожен день, ростуть швидше. Особливо корисно рослина спортсменам, так як дозволяє відновлювати сили і енергію в період тренувань і змагань.

Важливою властивістю маки перуанської є зміцнення захисної системи організму шляхом стимуляції вироблення червоних і білих кров’яних тілець. Еритроцити контролюють процес насичення крові киснем, а лейкоцити відіграють важливу роль в роботі імунної системи.

Гормональний вплив

Лікарі часто рекомендують маку жінкам, які знаходяться у віці передменопаузи, так як вона регулює гормональний фон організму і нормалізує роботу ендокринної системи, ефективність якої знижується зі старінням організму. Для її стимуляції багато представниць прекрасної статі приймають гормональні засоби у вигляді хімічних препаратів.

Небезпека полягає в тому, що ендокринні залози в цьому випадку можуть взагалі перестати функціонувати. Тому відсутні гормони краще приймати разом з їжею. Тоді їх дія буде давати благотворний ефект, пов’язаний з омолодженням. У цьому сенсі маку представляє альтернативний варіант і може використовуватися як безпечний натуральний джерело необхідних гормонів.

Ті пацієнтки, які вже приймають синтетичні препарати, можуть поступово і м’яко перейти на рослинний засіб, даючи можливість організму налагодити власну вироблення речовин. Спосіб застосування простий. Лікарі зазвичай говорять про поступове доведення прийнятого кількості до трьох чайних ложок порошку на добу в складі їжі або напою. Прийом препарату на ніч може принести шкоду, так як він володіє сильним тонізуючим дією. У будь-якому випадку необхідна консультація фахівця.

Застосування маки в лікуванні хвороб хребта

Остеопороз – серйозне захворювання, яке робить кістки пористими і крихкими. Воно дає про себе знати в середньому віці і з часом прогресує. Особливо страждають від нього жінки, так як кальцій з їх організму виводиться у період вагітності, годування дитини грудьми і майже не відновлюється. Маку ефективно бореться з остеопорозом, її призначають при переломах кісток.

Ще древні інки використовували корінь при лікуванні запальних процесів у суглобах – артриту та ревматизму. Вважаючи, що причина цих захворювань криється в застуді, знахарі з успіхом усували її.

Механізм протиракової дії

Маку багата фітохімічні речовини – природними комплексними сполуками, які запускають в організмі механізми самовідновлення та захисту від різних патологій, в тому числі від онкології. Ізотіоціанати – найбільш важливі з них, вони і містяться в коренеплоді. Перешкоджаючи запальним процесам, ці речовини підтримують постійний рівень окисно-відновної реакції середовища, блокують ріст ракових клітин і навіть борються з жировими відкладеннями.

До інших важливих біологічно активних сполук відносяться глюкозинолати – речовини, будь-які фільтруючі канцерогенні компоненти в вживаної їжі або тютюні, а також є профілактичним засобом проти раку. Під час механічного впливу (пережовування або подрібнення), при якому руйнуються стінки клітин, глюкозинолати переходять в ізотіоціанати. Завдяки цим активним речовинам маку має протипухлинний ефект.

При дослідженні процесів старіння вчені виявили, що введення певних пептидних ланцюжків в організм уповільнює ці процеси. Маку містить у своєму складі до 11 % поліпептидів. Таким чином, регулярний прийом кошти гальмує процес старіння організму.

Для синтезу білка використовуються амінокислоти, в організмі людей їх двадцять. Але тільки дванадцять з них утворюються самостійно, а інші вісім людина отримує з їжею або біологічними добавками. Маку містить шість з восьми незамінних амінокислот, що робить її роль для здоров’я неоціненною.

Недоліки рослини

Крім чималої кількості лікарських властивостей, має перуанська маку та протипоказання до застосування. Рослина здатна приносити шкоду при вагітності та індивідуальної непереносимості. Тому, приймаючи рішення про використання такого сильнодіючого засобу, треба пам’ятати про необхідність лікарського спостереження за процесом лікування. Допустимі дози повинен також визначати фахівець.

При прийомі коренеплоду можливе виникнення побічних ефектів. Воно здатне викликати:

Як правило, подібні неприємності спостерігаються при перевищенні допустимої кількості засобу при прийомі. Все нормалізується, як тільки приписи лікаря починають дотримуватися.

Часто лікарі радять відмовитися від використання рослини обличчям, які страждають неврозами, серцевою недостатністю, гіпертонією. Засіб не рекомендується неповнолітнім, чоловікам, які перенесли інфаркт або інсульт. Не допускається одночасний прийом маки з лікарськими препаратами, призначеними для підвищення лібідо. З іншими медикаментами її використання дозволяється поєднувати.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості і протипоказання до вживання лляної олії

Зміст статті: Унікальний склад Користь для здоров’я Користь для краси Всілякі масла, які отримують з насіння рослин, мають свої особливі корисні властивості. Дуже цінується і лляне масло: воно відрізняється великою…

Корисні властивості і протипоказання до застосування ягід годжі

Зміст статті: Походження тибетського барбарису Продукт зсередини Годжі як лікарський засіб Для кого корисний тибетська барбарис? Як правильно вживати годжі? Протипоказання Можливу шкоду Ви можете собі уявити, що людина здатна…

Корисні властивості і протипоказання до застосування кардамону

Зміст статті: Користь для організму Можливі протипоказання Застосування спеції Прянощі – безцінний природний дар. Початок свого застосування вони беруть в далекій давнині. Вся принадність полягає не тільки в тому, що…