Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і протипоказання до вживання чорного кмину

Корисні властивості і протипоказання до вживання чорного кмину

Кмин широко відомий як приправа, яка приїхала до нас з близького сходу. Її насичений яскравий смак припав до вподоби багатьом гурманам. Але це рослина настільки багата цілющими властивостями, що воно повсюдно застосовується не тільки як спеція, але і як ліки.

Існує кілька різновидів продукту, одним з яких є чорний кмин. Він настільки багатий корисними речовинами, що з давнини отримав широке застосування в медицині та кулінарії. Гіркуватий смак цієї спеції дозволяє використовувати її замість перцю. У хід йдуть всі частини рослини: корінь застосовні для приготування кондитерських виробів, стебла і листя додають у салати, а насіння – це найкраща приправа і джерело багатьох корисних речовин.

Чорний кмин дозволяє збагатити і урізноманітнити смак овочевих, м’ясних, рибних страв, а також випічки і навіть десертів. Він має в своєму складі білки, клітковину, протеїн. У нього входять такі мікроелементи, як магній, цинк, фосфор, селен, калій, фосфор, залізо. Крім того, кмин містить вітаміни груп B, K, E, C, PP. Завдяки цінному складу вживання в їжу рослини дуже благотворно позначається на здоров’я людського організму.

Цінність чорного кмину

У порівнянні зі звичайним даний вид має набагато менше протипоказань для застосування, саме тому він найчастіше використовується в медичних цілях. Лікувальні властивості чорного кмину складають довгий список:

Чорний кмин благотворно впливає на роботу серцево-судинної, нервової та сечостатевої системи, ефективно використовується в стоматології, косметології та фармацевтиці.

З насіння рослини вичавлюють масло, яке володіє тими ж цінними властивостями, а також містить полінасичені жирні кислоти, дубильні речовини, бета-каротин. Він ефективно застосовується для профілактики ендокринних, онкологічних і серцево-судинних захворювань, має ранозагоювальні властивості, допомагає справлятися з різноманітними шкірними проблемами, використовується в косметології.

Протипоказання до вживання

Важливо знати, що чорний кмин, корисні властивості якого незаперечні, має і свої протипоказання. Небезпечно його використовувати в період вагітності. Він не показаний при низькому тиску. Не рекомендується його застосування і для дітей молодше 3 років. А у великих дозах ця спеція може подразнювати слизову оболонку шлунка, а також кишечник.

При зовнішньому і внутрішньому застосуванні кмину в будь-якому вигляді може виникати індивідуальна переносимість, яка дасть про себе знати у вигляді алергічної реакції на містяться в ньому речовини. Це означає, що від вживання рослини слід відмовитися.

Ще одна причина для відмови від вживання – перенесені операції з пересадки внутрішніх органів, а також серйозні захворювання серця.

Максимальна добова доза насіння чорного кмину становить 25 грам.

Застосування продукту

Вживати чорний кмин для профілактики і терапії різних захворювань можна кількома способами.

Олія з насіння має свої особливості і протипоказання, так як серед деяких фахівців існує думка про те, що застосовувати його слід тільки зовнішньо.

Лікувальні властивості чорного кмину давно використовуються як в народній, так і в офіційній медицині. Перед початком їх застосування слід отримати консультацію у лікаря і пам’ятати, що він має свої протипоказання.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості і протипоказання до вживання кмину

Зміст статті: Поговоримо про склад Цілюща дія Дівчатам на замітку Кмин – це рослина з багатовіковою історією. Протягом тисячоліть воно дарувало людям свої корисні властивості і надавало їжі приємний аромат…

Корисні властивості і протипоказання до вживання маки перуанської

Зміст статті: Склад рослини Лікування безпліддя Вплив на фізичну активність і імунну систему Гормональний вплив Застосування маки в лікуванні хвороб хребта Механізм протиракової дії Недоліки рослини Цей невеликий плід, що…

Корисні властивості і протипоказання до вживання лляної олії

Зміст статті: Унікальний склад Користь для здоров’я Користь для краси Всілякі масла, які отримують з насіння рослин, мають свої особливі корисні властивості. Дуже цінується і лляне масло: воно відрізняється великою…