Тільки для справжніх пані!

Корисні властивості і основні протипоказання до вживання фенхелю

Корисні властивості і основні протипоказання до вживання фенхелю

Лікувальні трави. Багато хто з вас чули розповіді бабусь про їх чудодійні ефекти. Наприклад, фенхель: корисні властивості і протипоказання цієї рослини не рівнозначні. Всі люди хоч раз в житті стикалися з цією травою, можливо, не усвідомлюючи цього, адже його легко сплутати з кропом. У зв’язку з тим, що фенхель володіє величезною кількістю вітамінів, мінералів і корисних речовин, практично не має обмежень і побічних ефектів, він є надзвичайно потрібним рослиною.

Загальні відомості

Фенхель є трав’янистим рослиною з сімейства зонтичних. Налічується всього два види: італійський фенхель (він же овочевий або флорентійський) і фенхель звичайний (він же кріп аптечний, кріп волоський або солодкий кріп). Перший вид зазвичай вирощують в тепличних умовах, для чого придбаваються фермерами і вирощуються насіння (переважно навесні). Другий вид в основному проростає на суховатых кам’янистих схилах, канавах, поблизу житла і доріг. Можна зробити висновок, що фенхель – невибаглива рослина. Важко припустити, що така поширена і невибаглива трава використовується в багатьох сферах медицини, кулінарії (наприклад, її кладуть в чай) і навіть в парфумерії.

Медицина

Фенхель досить часто використовується для різної терапії з-за його фармакологічних особливостей. Причому застосовуються абсолютно всі складові рослини: стебло, плоди, корінь і листя. До лікувальних препаратів на його основі часто звертаються на медичному ринку, тому що:

Ці корисні властивості обумовлені високим вмістом мікро — і макроелементів, які допомагають стабільно підтримувати всі функції організму. Не дарма предки відносили фенхель до числа омолоджуючих трав. Саме тому він отримав назву «трава молодості».

Кулінарія

Це рослина найбільш поширене в якості пряної приправи, оскільки має досить приємний і трохи солодкуватий присмак. Плоди фенхелю користуються особливим попитом. Як і ефірне масло. Деякі люди воліють вживати плоди в сирому вигляді, додаючи їх у салат, роблячи з них бульйон або незвичайний соус.

Фенхелевый чай – суперкорисний напій. На перший погляд може здатися, що звичайний чай не може вилікувати навіть прості хвороби. Насправді ж чай може побороти багато недуг. Дійсно, ця рослина має незрівнянні лікувальні властивості. Його вживання у вигляді відвару – найкорисніше заняття на світі. Тому його рекомендують навіть медики. Наприклад, для лікування кишкових колік у немовлят рекомендується давати їм чай з фенхелю. Він повинен сподобатися дитині, оскільки має солодкуватий смак. Крім цього такий чай вживають при проблемах із зором. Фенхелевые примочки досить ефективні. В період клімаксу у жінок чай з фенхелю повинен полегшити неприємні симптоми.

Парфумерія

Область застосування фенхелю в цій сфері хоч і не велика, але зате ефектна. Ефірна олія (найбільш значимий джерело – плоди) використовується в запашному милі і служить прекрасним ароматизатором. Аромат фенхелю можна назвати яскравим і насиченим. При властивій йому солодощі він переливається анісові і переліку нотами. Це не новина для більшості жінок. Багато відомі бренди мають у своїй колекції кілька примірників з цією пряністю.

Протипоказання і побічні ефекти

Як і будь-які інші лікувальні трави, фенхель слід вживати в помірних кількостях. Передозування призводить до розладів кишечника, можлива алергічна висипка. Щоб уникнути подібні випадки, рекомендується починати вживання поступово. Важливо й те, як ваш організм переносить цю траву. У жінок можливі побічні ефекти у вигляді ослаблення ламкості нігтів і волосся. Вагітним і годуючим не рекомендуються вживати в їжу плоди рослини у великих кількостях. Це стосується і людей з епілепсією або кардіологічними захворюваннями будь-яких форм.

Наш вибір

Отже, тепер ви знаєте про корисні лікувальні властивості і протипоказання фенхелю. Незважаючи на всі мінуси і плюси, ця рослина приносить більше користі, ніж шкоди. Побічні ефекти є досить незначними, і при уважності можна уникнути небажаних результатів. Фенхель по праву вважається однією з найбільш ефективних, корисних і багатоцільових щодо застосування лікувальних трав.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні властивості та недоліки гарбуза

Зміст статті: Загальні відомості Склад продукту Корисні особливості Профілактика хвороб Застосування в косметологічних цілях Особливості гарбузового соку Насіння гарбуза Гарбузова олія В яких випадках вживати гарбуз не рекомендується? Раніше гарбуз…

Корисні властивості та можливі протипоказання до вживання мигдалю

Зміст статті: Склад і особливості рослини Застосування продукту Корисні особливості Вживання в косметології Можливу шкоду Корисні властивості мигдалю зробили його популярним серед багатьох жителів нашої країни та інших міст світу….

Корисні властивості та можливі протипоказання для застосування масла волоського горіха

Зміст статті: Характеристика і склад Горіхове масло Рослинне для міцного здоров’я Догляду за тілом, волоссям і нігтями Чи Є причини для відмови від застосування? Організація здорового раціону завжди вимагає особливого…