Тільки для справжніх пані!

Корисні і дивовижні властивості шовковиці

Корисні і дивовижні властивості шовковиці

Деякі росіяни, які проживають в середніх і північних широтах нашої неосяжної країни і ніколи не виїжджають в більш теплі краї, можуть і не знати, чим корисна шовковиця чи які в неї протипоказання. І не дивно – наприклад, в центральній частині Російської Федерації ягоду купити практично неможливо. Подібне відбувається не з-за протипоказань при вживанні цієї культури (навпаки, її користь незаперечна) або «несмачність» плоду до такої міри, що «його ніхто не бажає купувати» (і цю тезу неправильний): ягода хоч і злегка пріснувата – все одно дуже солодка.

Справа в іншому: з місць зростання, а до них відносяться регіони з теплим помірним і субтропічним кліматом, дану культуру довести транспортом до тієї ж, наприклад, Москви, без втрат дуже важко. Однак російські садівники-любителі, знаючи лікувальні властивості ягоди, знайшли вихід. Вони примудряються вирощувати навіть у середній смузі це південне дерево з великими довгастими плодами, схожими на ожину. Тому (якщо ви ще не знаєте, що таке чорна або біла шовковиця, і не підозрюєте про її унікальні корисні властивості) саме час не тільки прочитати про неї все що написано, але і пошукати ягоду в своєму регіоні. Наприклад, перебуваючи в Криму, варто спробувати знайти цей плід і від душі поласувати ним. Повірте, ви не пошкодуєте.

Солодкий і корисний

Шовковиця має і інші назви, багатьом з нас, можливо, більш звичні – це тутовник, тютін, тутовница і т. д. Саму ж ягоду дуже часто називають плодом тутового дерева. Вона при повному дозріванні має дуже солодкий смак. Саме тому багато жителів південних регіонів, наприклад, того ж Криму, воліють вживати цю ягоду трохи недозревшей – тоді вона має злегка кислуватий смак. Шовковиця може бути біла, чорна або червона.

Якщо зі смаком плодів тутового дерева ми розібралися, то тепер варто зупинитися на корисних та лікувальних властивостях шовковиці. А вони вражають. Для того щоб усвідомити це до кінця, варто трохи зануритися в теорію даного питання. У природі існує речовина, яка в науковому середовищі має назву «фітоалексин». Воно для нас цікаво тим, що його «виробляють» для власного захисту від різноманітних грибів і бактерій, деякі «розумні» рослини. Вчені детально вивчили властивості природного «вбивці» паразитів і виявили в ньому дивовижні якості, які життєво важливі для людини. Були проведені численні дослідження на тваринах, і вони показали, що «фітоалексин» практично не має ніяких протипоказань для вживання і володіє наступними властивостями:

Після свого відкриття вони дали «супервеществу» нову назву, що багато людей, особливо прихильники здорового способу життя, знають дуже добре – це ресвератрол. Насправді дана речовина є потужним антиоксидантом, чиї лікувальні і корисні властивості для людського організму клінічно доведені ще в 2006 році професором Девідом Сінклером. Коротко суть його відкриття полягає в наступному: ресвератрол активізує певний ген, який по «ланцюжку» позитивно впливає на синтез білка і мітохондрій в наших клітинах. Після цього відкриття почався «бум» досліджень природного антиоксиданту. На підставі результатів даних досліджень стало відомо, що речовина по своїй ефективності в частині корисного і лікувального впливу на людський організм перевершило такі визнані в своїй області «авторитети», як бета-каротин, вітамін С і вітамін Е: 5,2 і 50 разів відповідно. Але не тільки ресвератролом чудова шовковиця. Ця ягода по своїм лікувальним властивостям унікальна і майже не має протипоказань. По-перше, вона джерело макроелементів і мікроелементів. По-друге, цей плід буквально «бризкає» різними вітамінами.

Плід тутовника – джерело здоров’я

Будь-який сорт шовковиці благотворно впливає на наш організм. Причому біла, червона і чорна ягоди не відрізняються один від одного за своїми властивостями і ступеня корисного впливу на людину. Вживаючи регулярно і в достатній кількості цю культуру в їжу (у тому числі корінь рослини), ми підвищуємо свій імунітет, отримуємо збалансований комплекс з багатьох корисних компонентів, з-за чого нам стає не страшний авітаміноз, також ми захищаємо себе від застуд і запалень.

А як «рада» наша серцево-судинна система! – Ягоди є дивним профілактичним засобом проти ішемії, атеросклерозу, тахікардії та інших захворювань цього відділу людського організму. Плід тутовника корисний і для шлунково-кишкового тракту. Цікаво, що стиглі ягоди допомагають при запорах, а недоспелые плоди з-за своїх в’яжучих властивостей навпаки рекомендуються при розладах шлунках. Якщо ж ви володарі зайвої ваги, то поряд з комплексом інших заходів з’їжте цю ягоду (неважливо якого вона буде кольору: чорна, біла або червона) безпосередньо перед їжею – вона знизить апетит. Крім усього іншого, при постійному вживанні плодів шовковиці ви станете спокійнішими, ваша нервова система знайде необхідне «рівновага», що позитивно вплине на стан сну. Вас «злякаються» депресія і стреси.

Таким чином, при вживанні в їжу ягід шовковиці людський організм отримує не лише потужний природний антиоксидант, що перевершує по ефективності всі інші аналоги, але і повноцінний комплекс макро — і мікроелементів, а також різноманітних вітамінів. Однак виникає питання: чи існують у цього унікального плода протипоказання? – Як і у всіх продуктів, вони, звичайно, є, але не настільки критичні. По-перше, завжди є люди з індивідуальною непереносимістю. Якщо таке сталося, то варто проконсультуватися з лікарем. Не слід особливо налягати на цю ягоду і людям з цукровим діабетом – відомий список протипоказань. До речі, не зашкодять здоров’ю відвари з кореня шовковиці (згідно заповітам китайської медицини). Тільки все треба робити в міру і з задоволенням.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Корисні і шкідливі властивості рослини амаранту

Зміст статті: Як використовується амарант? У чому користь похідних продуктів амаранту? Може амарант негативно впливати на організм? Ще задовго до початку історії європейських цивілізацій амарант цінували і активно використовували в…

Пижмо в раціоні людини: лікувальні властивості і протипоказання

Зміст статті: Історична довідка Склад Корисні властивості Використання Способи приготування для вживання Протипоказання до застосування З дитинства кожній людині знайоме трав’яниста рослина з яскраво-жовтими суцвіттями. Пижмо, корисні властивості якої досить…

Петрушка для краси і здоров’я: чим корисна зелень для жінок

Зміст статті: Корисні речовини Чим хороша зелень для жінок? Петрушка як косметичний продукт Коли не можна вживати продукт? Петрушку ми зазвичай використовуємо в якості приправи і прикраси для різних страв….