Тільки для справжніх пані!

Кому підійде професія ветеринара?

Кому підійде професія ветеринара?

Напевно, у кожного з нас знайдеться багато знайомих (дорослих і дітей), які небайдужі до страждань братів наших менших. Особливою любов’ю до тварин відрізняються діти. І дорослі з задоволенням їм розповідають, що є така професія ветеринар. Що крім «міських» тваринок докторів чекають і на селі, адже належний догляд за тваринами дуже важливий в сільському господарстві та тваринництві, оскільки від цього прямо залежить успіх всієї цієї галузі.

Якщо цей інтерес до живності непідробний і не обмежується дбайливим ставленням тільки до домашнім вихованцям, то дитина, швидше за все, по закінченні школи вибере професію ветеринара.

Спробуємо подати стислий опис цього роду діяльності, розглянемо всі плюси і мінуси цього непростого ремесла, де важливі терпіння і стресостійкість, співчуття і любов до живих істот.

Хто це такий?

Ветеринар – це лікар, який спеціалізується на лікуванні домашніх і сільськогосподарських тварин. Це дуже затребувана професія. При цьому по-справжньому кваліфікованих фахівців існує на сьогоднішній день не так вже й багато.

Люди з давніх часів намагалися розкрити основні причини захворювань, за яких вимирав або хворів худобу, навчались діагностувати хвороби, складали їх опис і класифікували, по багатьом хворобам тварин розроблені відповідні методи лікування. На даний момент існує ціла наука – ветеринарна медицина, вона займається розпізнаванням і вивченням різних хвороб, до яких схильні тварини (свійські, дикі, екзотичні, сільськогосподарські), складає їх докладний опис. Ветеринар займається лікуванням і профілактикою хвороб тварин, проводить медичні та косметичні процедури, консультує в ветлікарні або працює по виїзду на тваринницькі ферми.

Це переважно розумова праця, де важливі насамперед правильні висновки лікаря. Але ніхто не виключає, що іноді ветеринара потрібно попрацювати і руками. Професія ветеринар не найпростіша в освоєнні. Потрібно закінчити медичний вуз, володіти хорошою пам’яттю і великою уважністю. Крім того, професія ветеринар вимагає великої стресостійкості.

Давайте розглянемо всі плюси і мінуси цієї професії. Особливо це буде актуально для дітей, які тільки-тільки починають замислюватися про те, чим вони будуть займатися в житті.

Переваги роботи з тваринами

Давайте розглянемо всі плюси роботи лікаря для братів наших менших.

 • Хороший фахівець завжди буде затребуваний на ринку праці. Зараз медицина відчуває дефіцит висококваліфікованих ветеринарів. Безумовно, плюси даної професії для багатьох починаються саме з цього факту.
 • Якщо у вас є альтруїстичні потреби, то ви зможете в повній мірі реалізувати в роботі ветеринара. Це досить важливі плюси цього заняття.
 • У вас завжди буде робота (навіть в кризу), якщо ви є професіоналом. Безумовно, для тих, хто хоче бути впевненим у завтрашньому дні, цей факт можна зарахувати в вагомі плюси.
 • На цій роботі ви зможете повною мірою реалізувати свій розумовий потенціал. Для талановитих і здібних людей цей факт можна записати в плюси.
 • Недоліки такого вибору

  Нижче представлені всі мінуси даного роду діяльності.

 • Для освоєння професії ветеринара необхідно буде довго і старанно вчитися, отримати вищу освіту в медичному інституті. Для тих, хто не звик довго чекати і багато вчитися, мінуси цієї роботи починаються саме з цього пункту.
 • Робота вимагає великої стресостійкості і холоднокровності. Для людей зі слабкою психікою це вагомі мінуси. Часом доводиться бачити страждання нещасних тварин, а іноді спостерігати і летальні випадки. Це завжди дуже важко психологічно.
 • Відсутність як такої кар’єрне зростання. Максимум, якого ви зможете досягти – станете високопрофільним фахівцем, будете отримувати за це пристойні гроші. А можна відкрити свою клініку.
 • Праця лікаря непростий, доведеться приймати відповідальні рішення. Цю особливість можуть сприймати як мінуси ті, хто не звик брати на себе відповідальність.
 • Як бачите плюси та мінуси даної професії – поняття дуже відносні. Для здібних і працьовитих людей мінуси – плюси, а для недалеких і безвідповідальних людей всі плюси будуть виглядати як мінуси. У будь-якому випадку варто десять разів подумати перш, ніж вирішити стати ветеринаром. Адже від ваших дій залежатиме доля багатьох істот.

  З ким доведеться працювати

  Як правило, доктор Айболить для братів наших менших лікує переважно домашніх улюбленців і сільськогосподарських тварин. Іноді – і диких тварин із зоопарку чи дельфінарію. Деколи доводиться працювати навіть з тваринами, що знаходяться на грані вимирання або тваринами, що страждають від браконьєрів.

  До домашніх улюбленців відносяться кішки, собаки, хом’ячки, рибки, морські свинки та папуги. Хвороби їх, як правило, лікарям відомі, а саме здоров’я залежить від господарів, які повинні вчасно звертатися в клініки, а не лише дбати про їх кастрації або стерилізації. До сільськогосподарських належать кури, свині, вівці, кози, корови, коні. Їх лікують від ряду захворювань або паразитів, які можуть знищити все стадо. Крім цього, всім тваринам роблять профілактичні щеплення, в тому числі і від кліщів.

  Птахи крім усього іншого дуже легко переносять захворювання між родичами.

  З лікарської практики

  Не завжди робочий день ветеринара проходить спокійно: огляди, щеплення, рекомендації. Бувають і екстрені випадки, коли доводиться рятувати тварину від вірної загибелі. Ось кілька ситуацій, з якими може зіткнутися будь-який фахівець з лікування тварин:

 • Перелом котячого хребта. Подібна проблема досить поширена. Як правило, це відбувається після падіння тварини з великої висоти. Це дуже небезпечна ситуація, і якщо вчасно не вжити заходів, то можна отримати на додачу ще кілька травм і ускладнень. Тому не варто зволікати з хірургічним втручанням в подібному випадку.
 • Полікістоз нирки у кішки. На жаль, проблеми з нирками досить часто спостерігаються і у наших улюблених тварин з сімейства котячих. Можна в якості профілактики годувати їх більш якісними кормами, але не варто зволікати, якщо раптом виявите у вихованця симптоми даного захворювання, інакше доведеться робити операцію в особливо важких випадках.
 • Попереково-крижовий стеноз у чотириногих друзів з сімейства собачих. Це захворювання викликане спочатку неправильним будовою хребта, точніше, тим фактом, що деякі хребці неправильно зрослися. Найбільш часто цією проблемою страждають собаки порід Джек-рассел-тер’єр та скотч-тер’єри. Стеноз може доставляти вашому улюбленцю великий дискомфорт при русі, тому краще не зволікати з наданням кваліфікованої допомоги. Швидше за все, вам буде потрібно хірургічне втручання.
 • Підводячи підсумки, хочеться ще раз відзначити той факт, що робота ветеринара – вкрай відповідальна справа, що вимагає від охочих їм займатися великої сили волі, терпіння, розуму, і, найголовніше, щирої любові до тварин. Лише ці навички дозволять вам досягти висот в непростому ремеслу. Бажаємо вам знайти своє покликання і сподіваємося, що сьогодні ви змогли отримати всю необхідну інформацію по интересовавшему вас питання. Можливо, опис саме цієї професії вас зацікавила найбільше.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Які професії існують в мережі інтернет?

  Зміст статті: Найбільш популярна діяльність в інтернеті Письменницька діяльність і створення текстового контенту Веб-дизайн та ілюстрування Програмування Просування сайтів та інтернет-реклама Соціальні мережі Зняття відео-контенту або ведення свого блогу Розвиток…

  Як правильно обрати професію на все життя

  Зміст статті: Помилки при виборі професії Критерії вибору професії План пошуку улюбленої роботи Тема вибору професії хвилює не тільки вчорашніх школярів, а й молодих людей і дівчат, які закінчили ВНЗ…

  Як знайти хорошу роботу і де її шукати?

  Зміст статті: Підготовчий період Час писати резюме Де шукати? І ось вас запросили на співбесіду… Шукати роботу періодично доводиться кожній людині. Деякі відразу влаштовуються на місце своєї мрії, інші витрачають…