Тільки для справжніх пані!

Кому підійде професія програміст?

Кому підійде професія програміст?

Багато школярі, закінчивши свою «alma mater», стоять перед вибором професії, а хтось, вже маючи освіту, за фахом просто не хоче працювати. Зараз, в сучасний час, коли розвинені технології широко використовуються різні гаджети, дуже затребувана професія програміст. Тому перед тим як йти вчитися на «короля комп’ютерів» або проходити додаткові курси, потрібно розібратися, що за справу, які плюси і мінуси воно має.

Програміст або IT-технік – це людина, яка займається розробкою скриптів для різних видів комп’ютерів, починаючи від простих персональних, закінчуючи промисловими. Якщо узагальнити, то програміст займається програмуванням різних пристроїв, працюючи в команді або поодинці.

Не одна фірма не може обійтися без техніка або програміста, тому ці професії так затребувані, однак, як і всі інші сфери докладання зусиль, вона має свої недоліки. Фахівець в області програмування повинен знати не тільки опис останніх програм-новинок, щоб втілити припущення керівника в реальність, але і повинен бути творчою людиною.

Особливості навчання

Варто знати, що майбутньому фахівцю важливо мати хороші знання в математиці, а також розбиратися в інформатиці, фізиці і добре знати російську мову. Також в деяких компаніях потрібне знання англійської мови. Якщо в школі не було проблем з вивченням іноземних мов, то професія програміст вже на півдорозі ваша. Коли з англійським проблема, але програмістом все ж хочеться стати, доведеться відвідувати репетитора.

Головний плюс IT-техніка у тому, що дану професію можна отримати не тільки в спеціалізованих центрах, але і освоїти самостійно вдома. Для цього на допомогу спраглим цифрових знань будуть навчальні посібники, де ясно описані програми, також підійдуть навчальні сайти в інтернеті або книги. Але все ж, як показує практика, краще всього інформація засвоюється на прикладах. Добре, якщо знайдеться людина (друг або колега), який зможе наочно все розповісти і навчити.

Робота IT-техніка може мати декілька напрямків:

 • Прикладної технік. Фахівець займається програмним забезпеченням, його розробкою та удосконаленням для зручності роботи в організаціях. Зазвичай це фахівці програми 1C, техніки займаються налаштуваннями, описами функцій і доробки під вимоги конкретної фірми.
 • Системне спрямування. Працівники займаються розробкою і описом баз даних, інтерфейсів. Також вони є адміністраторами соціальних мереж.
 • Фахівець ТП (технічної підтримки). Незамінні працівники, допомагають усунути неполадки і помилок у стислі терміни.
 • Тестувальник. Вони, зокрема, займаються доопрацюванням і тестуванням вже готових програм.
 • Незважаючи на те, який напрямок буде вибрано, будь-програміст займається розробкою стандартних або вузьконаправлених програмних кодів і засобів.

  Яким повинен бути програміст?

  Безумовно, щоб стати фахівцем, потрібно володіти певними якостями, це стосується також і програмістів. Щоб отримати знання, а згодом і роботу, майбутній фахівець повинен володіти такими талантами:

  Також у програміста повинно бути відмінний зір, але в таких випадках при хороших знаннях можна вдатися до носіння окулярів або лінз.

  Позитивні сторони та недоліки професії

  Як і будь-яка професія, спеціалізація в програмуванні має свої позитивні сторони і недоліки. Головний плюс професії – затребуваність, а також високий дохід. IT-технік є дуже популярною посадою, різноманітність робочих місць дає можливість майбутньому працівникові вибрати свій напрямок, а також місце роботи (на Батьківщині або за кордоном).

  Але все ж існують наступні мінуси професії програміст:

 • Висока конкуренція. Кращі місця забирають ті, хто знає свою професію на «відмінно».
 • Потрібна посидючість і скрупульозність. Не кожна людина зможе сидіти кілька годин поспіль над розробкою програми або рішенням алгоритму.
 • Потрібно багато вчитися і постійно оновлювати свою базу знань, оскільки світ технологій не стоїть на місці, і щоб бути першим у своїй справі, потрібно постійно розвиватися.
 • Більшість роботодавців вимагають підтвердження знань, тому в кожному випадку необхідно навчання, можна хоча б пройти недовгі курси.

  Незважаючи на наявні мінуси, плюси більшою мірою переважують. Можна пробувати звертатися в різні організації, розміщувати резюме, на кожного програміста знайдеться свій роботодавець.

  Де знайти роботу?

  IT-технік в цілому – багатогранна професія. Незважаючи на те, що за статистикою на 1 робоче місце припадає 15 працівників, все ж реально отримати своє місце під сонцем. Все залежить від навичок і цілеспрямованості кожного, адже якщо сидіти і нічого не робити – навряд чи вдасться отримати високу посаду.

  Кожен майбутній спеціаліст повинен насамперед для себе вирішити, чого він хоче. Адже можна не тільки працювати і ходити в офіс 5 разів на тиждень, але і стати вільним програмістом або фрілансером.

  Якщо вибір припав на компанію, то насамперед необхідно написати резюме. У ньому слід вказати:

  Багато роботодавців, побачивши перспективного працівника, можуть навіть не подивитися, чи є у нього освітній документ, чи ні. Тут важливі не тільки знання, програміст повинен володіти багатьма різносторонніми якостями, тому так важливо саморозвиток.

  Якщо вибрано «вільне плавання», то тут також треба постаратися. Головною перевагою фрілансерів є те, що в більшості випадків роботодавці не вимагають документів, а також свобода у виборі роботи. Самостійно можна шукати проекти, ТЗ і виконувати в будь-для себе зручне місце. Але все ж є і мінус – така робота нестабільна і не дає гарантій. Який шлях вибрати – вирішує кожен.

  Зарплата програмістів

  Як уже говорилося, програміст – вельми прибуткова професія. Проте все ж багатьох цікавить питання, скільки заробляють програмісти? Заробітна плата залежить від рівня спеціаліста, а також від того, де він працює. У великих містах фахівці працюють в хороших фірмах, і для кожного знаходиться своє місце. Що стосується більш маленьких міст, тут зарплати менше, але відповідають рівню життя.

  При виборі місця роботи потрібно звертати увагу на те, який рівень значимості займає програмування у фірмі, це впливає на те, яка зарплата у програміста буде надалі.

  Щоб кар’єрних сходах і стати першокласним програмістом.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Кому підійде професія економіста?

  Зміст статті: Де здобути освіту Кваліфікаційні вимоги до потенційного працівника Переваги професії Недоліки професії Особливості професії Важливий фахівець в організації Перспективи професії Економіст і бухгалтер – професії, які займають одне…

  Кому підійде професія журналіста?

  Зміст статті: Особливості цієї професії Які риси характеру та якості особистості потрібні в цій професії Який вибір можна зробити за даною спеціальністю Професія журналіст припускає, що людина, яка виконує свої…

  Кому підійде професія ветеринара?

  Зміст статті: Хто це такий? Переваги роботи з тваринами Недоліки такого вибору З ким доведеться працювати З лікарської практики Напевно, у кожного з нас знайдеться багато знайомих (дорослих і дітей),…