Тільки для справжніх пані!

Кому підійде професія економіста?

Кому підійде професія економіста?

Економіст і бухгалтер – професії, які займають одне з перших місць за популярністю серед молодих фахівців. Існує думка, що ринок перенасичений випускниками економічних факультетів. Проте хороші фахівці все також затребувані. В епоху комерціалізації та обігу готівкової та безготівкової валюти популярність професії тільки зростає. Хороший економіст, розбирається в своїй справі і вміє користуватися отриманими знаннями, досі залишається на вагу золота. Професія економіст – це комбінація кількох дисциплін в одній діяльності. Щоб бути висококваліфікованим фахівцем у цій справі, необхідно мати знання: математики, економіки, політології, соціології.

Де здобути освіту

Майже кожен Внз в нашій країні готує і випускає дипломованих економістів. Випускник факультету зможе знайти роботу у сфері фінансів і економіки, а також займатися дослідницькою діяльністю, або поєднувати і те й інше.

При вступі до ВУЗУ абітурієнт – якщо вирішив пов’язати своє життя і кар’єру з економікою – може вибрати наступні напрямки:

Будь-яке з них популярно і цікаво, а отриманий диплом у цій сфері дозволить побудувати кар’єру в майбутньому.

Щоб після здобуття диплома не було труднощів з пошуком високооплачуваної роботи, необхідно отримати вищу освіту в хорошому університеті. Бажано закінчити державний ВУЗ. Найпопулярнішими ВУЗами в нашій країні, надають якісну освіту, є:

Отримання диплома в одному з цих вузів значно полегшують пошук роботи і побудова кар’єри в обраній сфері.

Кваліфікаційні вимоги до потенційного співробітника

Крім обов’язкової вищої освіти хороший економіст повинен мати певні якості. Опис основних особистісних характеристик:

Для успішної побудови кар’єри в області економіки фахівець повинен впевнено поводитися з ПК, вміти працювати в спеціалізованих програмах, мати знання в бухгалтерському обліку і податковому законодавстві, великим плюсом є володіння англійською мовою.

При цьому професія економіст дозволяє щоденно вдосконалювати свої навички. Майже кожен день з’являються які-небудь фактори, які змушують фахівців спішно аналізувати ситуацію і направляти свою фірму в зміненому напрямку. Хороший співробітник повинен з гордістю братися за будь-які справи, що вимагають від нього відповідальності.

Посаду економіста є досить затребуваною і популярною, тому і кар’єру можна побудувати досить успішну.

Переваги професії

Головним плюсом є висока затребуваність професії, а її універсальність дозволяє знайти роботу майже в будь-якій сфері. Володіючи необхідним багажем знань і умінь, можна відкрити свою справу і не боятися, що воно виявиться збитковим. Також плюс професії – можливість завжди дізнаватися щось нове і використовувати це у справі.

Недоліки професії

Як і будь-яка інша діяльність, професія економіст має свої плюси і мінуси. Головною проблемою, з якою стикаються новачки, є необхідність засвоєння великого об’єму інформації. Бути економістом – означає бути відповідальним за успішну роботу компанії. Це теж може бути мінусом, так як не кожен готовий відповідати за фінансове становище фірми.

Тільки що оперившийся фахівець стикається з великою конкуренцією, так як випускників економічних факультетів на ринку праці виявляється досить багато. Тут вже все буде залежати від самої людини, від його бажань і амбіцій.

Особливості професії

Сфера діяльності безпосередньо залежить від того, чим саме буде займатися співробітник, наприклад, обов’язки рядового економіста та бухгалтера будуть сильно відрізнятися. Опис основних обов’язків новачка:

Кваліфікований фахівець може знайти роботу у фінансовій та державній сферах, в ресторанному бізнесі, на підприємствах і приватних організаціях. Жодна компанія не обходиться в своєму штаті без економіста або бухгалтера.

Важливий фахівець в організації

Можна виділити одне відгалуження, яке при цьому має дуже важливу роль в житті компанії – це посада бухгалтера-економіста. Бухгалтер може бути одним із співробітників цілого відділу, а може бути єдиним в невеликій організації.

Бухгалтер веде облік та аналіз діяльності компанії. В його обов’язки входить:

Саме бухгалтер відповідає за своєчасну сплату податків і при цьому може бути головним радників керівника.

Професія бухгалтера має один істотний мінус – вона по праву вважається однією з найнебезпечніших, бо одна незначна помилка – і мільйонні суми можуть піти не на той рахунок. Тому фахівець повинен бути гранично уважним. Основні обов’язки дуже сильно варіюються залежно від сфери діяльності, людина цієї спеціальності може бути як бухгалтером в банку, так і відповідати за нарахування заробітної плати в організації.

Перспективи професії

Неможливість життєдіяльності компанії без економіста роблять цю професію дуже популярною. Так, велика кількість абітурієнтів вирішують зв’язати своє життя і кар’єру зі світом економіки та фінансів. Величезна конкуренція змушує потенційних співробітників постійно вдосконалювати свої навички та вміння, щоб отримати бажану посаду. Таким чином, роботодавець має можливість вибрати кращого кандидата.

У свою чергу, той хто знаннями і самотужки домігся посади, може побудувати кар’єру з можливістю особистісного зростання і в підсумку відкрити свою справу. Рядовий економіст починає свою діяльність з досить середнього заробітку, так, в невеликій компанії він буде отримувати в районі 20 тис. рублів. Однак з зростанням і напрацюванням досвіду у більш великої організації дохід може доходити до 80 тис. рублів. Для того щоб досягти таких висот, необхідно максимально віддаватися своїй справі і своїй роботі, але для початку її треба полюбити.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Кому підійде професія журналіста?

Зміст статті: Особливості цієї професії Які риси характеру та якості особистості потрібні в цій професії Який вибір можна зробити за даною спеціальністю Професія журналіст припускає, що людина, яка виконує свої…

Кому підійде професія ветеринара?

Зміст статті: Хто це такий? Переваги роботи з тваринами Недоліки такого вибору З ким доведеться працювати З лікарської практики Напевно, у кожного з нас знайдеться багато знайомих (дорослих і дітей),…

Які професії існують в мережі інтернет?

Зміст статті: Найбільш популярна діяльність в інтернеті Письменницька діяльність і створення текстового контенту Веб-дизайн та ілюстрування Програмування Просування сайтів та інтернет-реклама Соціальні мережі Зняття відео-контенту або ведення свого блогу Розвиток…