Тільки для справжніх пані!

Кольпоскопія: особливості процедури при вагітності

Кольпоскопія: особливості процедури при вагітності

Кожна жінка, що стежить за своїм здоров’ям, повинна регулярно відвідувати гінеколога. Якщо вона планує дитину, то візити до лікаря повинні бути не рідше, ніж раз на 6 місяців.

Фахівець може призначити процедуру, яка називається кольпоскопія. Гінеколог з її допомогою отримає можливість детально оглянути шийку матки. Останнім часом кольпоскопія при вагітності всі частіше призначається всім встає на облік жінкам. Однак декому не зовсім зрозуміло, навіщо її робити і наскільки маніпуляція безпечна.

Що таке кольпоскопія?

Це сучасний вид дослідження, яке проводиться за допомогою кольпоскопа. Використовується для виявлення ряду урогінекологічних захворювань.

Кольпоскоп – це спеціальний прилад, який дозволяє детально оглянути піхву і шийку матки, т. к. дає 40-кратне збільшення. Він оснащений спеціальною оптичною системою. Також за допомогою кольпоскопа можна взяти мазок на цитологію і гістологію. Даний вид дослідження є абсолютно безпечним як для вагітних так і для жінок, які не чекають малюка.

Кольпоскопія дозволяє виявити на ранніх стадіях різні урогинекологические захворювання, у тому числі й онкологічні. Даний метод дає можливість відстежувати і контролювати їх розвиток. Також за допомогою дослідження можна встановити характер виділень, спрогнозувати, як буду проходити пологи, відрізнити злоякісну пухлину від доброякісної, оцінити загальний стан шийки матки, вульви і стінок піхви. У зв’язку з цим кольпоскопія при вагітності рекомендується незабаром після постановки на облік, на ранніх термінах. Якщо виявляється яке-небудь захворювання, то дослідження повторюють кількома тижнями пізніше.

Виділяють 2 види кольпоскопії:

У першому випадку для діагностики використовують спеціальні розчини. У другому – застосовуються активні речовини, що дозволяють виявити ступінь ураження. В якості діагностичних реактивів використовують йод, розчин Люголя, 3-проценную оцтову кислоту. Вибір виду процедури залежить від показань. Наприклад, при ерозії шийки матки, швидше за все, будуть використовувати розширену кольпоскопію, щоб оцінити ступінь ураження органу.

Підготовка

Особливої підготовки не потрібно, оскільки процедура досить проста. Однак є кілька рекомендацій, які необхідно виконати:

Як проходить кольпоскопічне дослідження?

На просту кольпоскопію зазвичай йде 10-20 хвилин, на розширену – до 45 хвилин. Для процедури не вимагається особливих умов. Жінка розташовується на гінекологічному кріслі, як при звичайному огляді. Далі:

Результати кольпоскопії отримують дуже швидко. У разі загального огляду все буде ясно ще в кабінеті у гінеколога. Всі відомості лікар занесе в амбулаторну карту жінки.

Кольпоскопічне дослідження при вагітності

Зазвичай кольпоскопія під час вагітності проводиться на ранніх термінах, приблизно на 8-9 тижні. Якщо все гаразд, то її повторно не призначають. Якщо виявляється яке-небудь захворювання, за яким необхідно спостерігати, то додаткове обстеження планується на початок 2-го триместру, на 12-14 тижня. Завершальний огляд проводиться на 24-25 тижні, на початку 3-го триместру. На більш пізніх термінах кольпоскопія не рекомендується, тому що будь-які маніпуляції з шийкою матки можуть стимулювати діяльність органу і викликати передчасні пологи. Через 3 місяці після появи на світ дитини мамі доведеться знову пройти процедуру, щоб з’ясувати, як пологи вплинули на її здоров’я.

Побоювання, що кольпоскопія при вагітності може зашкодити майбутній дитині, абсолютно марні.

У ряді поліклінік процедура є обов’язковою. Однак у більшості випадків проходять за показаннями. Основна і найпоширеніша – ерозія шийки матки, оскільки вагітність може стати поштовхом до її розвитку і прогресуванню.

Деякі види ерозії можна лікувати навіть під час вагітності. Кольпоскопія дозволяє оперативно відслідковувати розвиток захворювання і виявляти нові уражені ділянки. Однак переважно звернення до лікаря з цим питанням до зачаття або після народження дитини. Невеликі ерозії розсмоктуються після консервативного лікування і не мають особливих наслідків. З іншого боку, шийка матки може бути в настільки поганому стані, що це буде бути показанням до проведення кесаревого розтину, оскільки із-за ерозії вона може розірватися під час пологів. А це, в свою чергу, призведе до плачевних наслідків для здоров’я жінки.

Особливих протипоказань до проведення процедури немає. Вагітність також таким не є, оскільки при кольпоскопії не виникають травми, відсутня болючість і ризик нанесення шкоди дитині або майбутній мамі. Зате можна вчасно помітити хворобу і вжити заходів щодо його усунення. Даний вид дослідження ніяк не впливає на процес зачаття і хід самої вагітності. Скасувати кольпоскопію можуть тільки в тому випадку, якщо є загроза викидня, а процедура може стимулювати пологову діяльність.

Проте все-таки правильніше буде пройти огляд до зачаття, в період планування, щоб вже точно знати, які проблеми є і що робити. При необхідності лікування приймати препарати краще також до вагітності, щоб не турбуватися в цей відповідальний і хвилюючий період. Якщо ж лікар все-таки призначив обстеження жінці в положенні, сильно переживати не варто. Це така ж частина огляду, як аналіз крові або УЗД.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Коли у вагітних жінок з’являється молоко?

Зміст статті: Особливості фізіології Молозиво і його функції Міфи і факти про молозиві Правильний догляд за собою Можливі проблеми Більшість людей упевнено, що грудне молоко з’являється тільки після пологів. Однак…

Шкірні проблеми при вагітності: як лікувати прищі

Зміст статті: Чому з’являються неприємності зі шкірою? Які бувають прищі? Прищі в перші тижні вагітності Міфи про вагітність і прищах Профілактика запалень на шкірі Лікування прищів Жінка, яка знаходиться в…

Коли йти до гінеколога після позитивного результату тесту на вагітність?

Зміст статті: Як визначити, що необхідний візит до лікаря? Оптимальний термін для візиту до лікаря Перший візит до лікаря Аналізи при вагітності Практично всі люди не люблять ходити до лікарів,…