Тільки для справжніх пані!

Коли у вагітних жінок з’являється молоко?

Коли у вагітних жінок з'являється молоко?

Більшість людей упевнено, що грудне молоко з’являється тільки після пологів. Однак його формування – досить тривалий процес, який починається ще під час вагітності.

Тому не потрібно хвилюватися, коли на дев’ятому місяці на бюстгальтері з’являються жовті цятки, або після чашки гарячого чаю з грудей починає активно виділятися рідина. Якщо це все відбувається на більш ранньому терміні, приводу для паніки немає, просто потрібно зайвий раз показатися лікарю.

Особливості фізіології

З самого початку вагітності організм починає готуватися до годування дитини. Гіпофіз активно виробляє гормони окситоцин і пролактин, а дозріває плацента – естроген, під впливом яких відбуваються зміни у грудях. Жирова тканина в основному замінюється жилистой, формуються канали з мішечками-альвеолами на кінцях. У них буде вироблятися молоко, а по каналах надходити назовні.

Починається цей процес ще в першому триместрі, але вагітна зазвичай цього не помічає. Починаючи з 13-16 тижня, на білизну можна виявити ті самі жовті цятки, а з 30-го тижня виділень стає набагато більше, т. к. канали сформувалися остаточно. Але це ще не молоко як таке, а його попередник – молозиво – густа жовта липка рідина, солодка на смак. Зазвичай воно починає вироблятися у другому триместрі.

Фактори, що сприяють інтенсивному виділенню цієї речовини:

Молозиво і його функції

При виробленні цього секрету молочних залоз багато жінок задаються питанням: на якому терміні вагітності з’являється справжнє грудне молоко. Насправді ж воно виробляється на 2-3 день після народження дитини. Спочатку новонароджений живиться молозивом. Воно більш калорійне, містить багато білків, жирів, мікроелементів і існує для того, щоб підготувати організм дитини до переходу від живлення через плаценту до грудного вигодовування. За своїм складом молозиво наближається до крові.

Основні його компоненти і їх користь наступні:

Грудне молоко формується поступово. Спочатку з’являється його перехідний варіант, потім зрілий. У першому менше білків, вітамінів A, E, калію і натрію, ніж у молозиві, але більше жирів, вуглеводів, вітамінів групи B. саме в період після народження дитини потрібно годувати частіше, щоб залозиста тканина грудей розвивалася, і молоко вироблялося в достатній кількості. Зрілий варіант формується на 2-3-му тижні життя новонародженого.

Міфи і факти про молозиві

Серед вагітних і замислюються про народження дитини часто побутують хибні уявлення про молозиві, які змушують їх переживати даремно.

У будь-якому випадку, якщо щось турбує, виникають питання, потрібно звернутися до гінеколога. І потрібно слідувати його рекомендаціям, а не радам на форумах.

Правильний догляд за собою

Коли у вагітних з’являється молозиво, це норма. І навіть деякі неприємні відчуття або дивні явища не означають порушень:

Коли з грудей починають виділятися липкі жовті крапельки, пора надягати спеціальний бюстгальтер. Носити його бажано до кінця періоду годування, поки будь-які виділення не зникнуть.

Також потрібно дотримуватися й інші правила:

Також під час вагітності важливо правильне, збалансоване харчування: це впливає як на формування плода, так і на те, як буде вироблятися молоко. Потрібно скоротити вживання вуглеводів (борошняних продуктів, цукру, картоплі), є більше продуктів, що містять білки. Особливу увагу слід приділити овочів і фруктів, бажано свіжих (т. к. потрібна клітковина), а перед пологами збільшити вживання жирів (щоб молоко в подальшому стало більш поживним), але знову ж таки в міру.

Лікарі зазвичай призначають спеціальні вітаміни, але краще, щоб корисні речовини надходили з натуральної їжі, а не з таблеток. Слід повністю відмовитися від фастфуду, консервів, солодощів. Важливо не переїдати, але й не залишитися голодною. Коли хочеться їсти, треба обов’язково з’їсти помірну порцію корисних продуктів.

Крім того, важливо багато пити. Кращі вода, трав’яні збори (які схвалить лікар), під забороною газовані напої, алкоголь, кава, міцний чай.

Можливі проблеми

Коли виробляється молозиво, можуть виникнути і патології. Дуже важливо вчасно помітити їх ознаки:

Ці стану свідчать про запальний процес в молочних залозах, або про розвиток новоутворення (можливо, злоякісного). Скорочення матки з болями виникає при її підвищеному тонусі, що викликається надлишком в організмі окситоцину і може призвести до викидня.

Коли у вагітної жінки виникли які-небудь патологічні симптоми, їй потрібно терміново йти до гінеколога, у якого вона спостерігається, щоб той призначив всі необхідні обстеження (мамографію, аналіз крові і молозива і т. д.). Якщо з’ясувалося, що проблеми в молочній залозі, необхідно звернутися до мамолога. Якщо підвищений окситоцин, зазвичай призначають гормональну терапію. У будь-якому випадку самолікування неприпустимо, всі ліки і процедури повинен рекомендувати лікар.

Коли молозиво з’являється при відсутності вагітності, це теж тривожний симптом, який свідчить про надмірну вироблення окситоцину, запальному процесі або онкології. У цій ситуації необхідно йти одразу до мамолога. У будь-якому випадку краще проконсультуватися у 2-3 лікарів, щоб точніше з’ясувати свій діагноз.

Важливо пам’ятати, що молоко з’являється вчасно і в достатній кількості тоді, коли жінка піклується про своє здоров’я і дотримується всі рекомендації свого гінеколога. Уважне ставлення до свого стану також допоможе безпроблемно перебігу вагітності та появи на світ добре розвиненого малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Шкірні проблеми при вагітності: як лікувати прищі

Зміст статті: Чому з’являються неприємності зі шкірою? Які бувають прищі? Прищі в перші тижні вагітності Міфи про вагітність і прищах Профілактика запалень на шкірі Лікування прищів Жінка, яка знаходиться в…

Коли йти до гінеколога після позитивного результату тесту на вагітність?

Зміст статті: Як визначити, що необхідний візит до лікаря? Оптимальний термін для візиту до лікаря Перший візит до лікаря Аналізи при вагітності Практично всі люди не люблять ходити до лікарів,…

Кесарів розтин: необхідність операції та її наслідки

Зміст статті: Які можуть бути наслідки для матері? Наслідки операції для дітей Чи можна уникнути операції? Будь-яке хірургічне втручання в організм не минає безслідно. За ним слідує тривалий період відновлення,…