Тільки для справжніх пані!

Коли можна садити дитину і чи потрібно це робити до року?

Коли можна садити дитину і чи потрібно це робити до року?

Часто батькам здається, що їх малюк росте і розвивається швидше, ніж встановлено природою. До року буквально щотижня крихітка «видає» щось нове: починає посміхатися, хапати іграшки, повертати голову на звук свого імені і так далі. Тому іноді мама і тато, особливо недосвідчені, кваплять події, думаючи, що садити малюка потрібно прямо зараз, адже він вміє перевертатися і піднімати корпус, спираючись на ручки, з положення на животі.

Насправді відповідь на питання про те, чи можна присаживать дитини, залежить від готовності його скелета, хребта, м’язів і нервової системи до подібних навантажень. У природі все передбачено, і пішовши проти неї, ми ризикуємо нашкодити малюкові, нанести травму і забезпечити проблеми зі здоров’ям.

Кожен батько повинен уважно поставитися до питань розвитку чада, освоїти необхідні основи фізіології дитини, щоб не помилитися і після не каятися.

Кілька слів про розвиток опорно-рухового апарату дітей до року

При сидінні задіюються, в першу чергу, м’язи спини і черевні м’язи, свою роль грають і нижні кінцівки. При огляді хірург, ортопед або педіатр одразу скажуть, чи готовий малюк до того, щоб сидіти. Якщо це так, ви, швидше за все, почуєте, що можна починати привчати його до стільчика.

Але в разі якщо м’язи недостатньо зміцніли, вся навантаження припадатиме власне на хребет. Це дуже небезпечно, так як загрожує травмами хребців і міжхребцевих дисків, зсувами та викривленнями.

Існує думка, що рано ви висаджуєте хлопчика або дівчинку, головне, щоб хребет був до цього готовий.

Ідеальний варіант

Сьогодні все більше батьків і педіатрів схиляються до того, що не варто втручатися в природні процеси, які передбачені природою. Нормальний, здоровий малюк, який розвивається правильно, буде сидіти у будь-якому випадку. Це може відбутися приблизно в 5 місяців, але показники завжди індивідуальні.

Якщо у мами і тата вистачає терпіння, вони дочекаються того моменту, коли дитина сяде самостійно. У цьому випадку не варто хвилюватися: його хребет досить міцний, м’язовий корсет сформований, щоб утримувати тулуб у вертикальному положенні, живіт може витримати навантаження.

Грудної малюк в три, чотири чи п’ять місяців, перш, ніж почати сідати, буде підтягуватися за прути ліжечка, перевертатися, лягає на бік і з цього положення підніматися, падати і пробувати знову. Це прекрасне тренування для його тіла, яка сприяє зміцненню всіх систем, розвитку координації.

Коли починати допомагати малюкові сісти?

Більшість батьків все ж краще допомогти своєму чаду оволодіти новим навиком. З якого віку можна садити дитину? Однозначної відповіді на це питання немає, адже всі діти індивідуальні. Але є фахівцями в педіатрії суворо заборонено намагатися зробити це в три місяці і раніше, адже кістки ще дуже м’які, а між хребцями знаходяться ніжні хрящики, які легко пошкодити. Нормальне положення новонародженого і немовляти протягом як мінімум 90-100 днів – горизонтальне. Це правило порушувати не можна!

Посадити дитини в 4 місяці стільчик – також не найрозумніше рішення. Жорсткі форми тут відіграють негативну роль, а не готовий до таких дій малюк, швидше за все, просто завалиться на бік.

П’ять місяців діти активно намагаються сідати, випрямляти спинку на руках у дорослих. Судити про ситуацію і готовності дитини слід з того, наскільки добре він може це робити. У будь-якому випадку, присадка повинно мати нетривалий і щадний характер.

Правильно садити малюка з півроку, а якщо він не готовий, то пізніше. Це зовсім не відставання в розвитку– слід пам’ятати, що кожна людина індивідуальна.

У чому полягає допомога дорослого?

Як правильно допомогти дитині освоїти нове положення тіла? Можна використовувати наступні прийоми.

Гімнастика

Особливу роль у зміцненні м’язів спини і черевної порожнини, у підготовці хребта до періоду, коли можна садити дитину, грають вправи і масаж. Робити їх потрібно в перерві між їжею і сном маленького людини. Обов’язкова умова – задоволення, з яким дитина бере участь у процедурі.

Кілька слів про різних пристроях

У сучасних батьків існує ряд можливостей полегшити догляд за дитиною, його носіння на руках, зайняти його на якийсь час. Але далеко не всі способи безпечні для крихкого хребта дитини.

Саме розумне рішення для батьків, які ламають голову над тим, коли дитину можна посадити, полягає в терпінні, розумному спостереженні та опосередкованої допомоги (гімнастичні вправи, масаж). Малюк, який самостійно сідає, ніколи не нашкодить собі, адже навантаження на м’язи зміцніли нормальна, а слабкі просто не дозволять маленькій людині випрямить хребет. Заохочуйте здорову активність малюка, не обмежуйте її, і він сяде саме тоді, коли це необхідно.