Тільки для справжніх пані!

Коли можна класти немовля на животик і як робити це правильно

Коли можна класти немовля на животик і як робити це правильно

Одна з обов’язкових рекомендацій лікарів-педіатрів і неонатологів – викладати новонародженого на живіт як можна частіше. Незважаючи на це, далеко не всі молоді батьки прислухаються до думки фахівців. Найчастіше вони просто не знають, чим корисно для викладання малюка на живіт, і бояться завдати шкоди немовляті. Щоб позбутися від марних страхів, потрібно лише зрозуміти, як і коли класти дитину на животик і для чого це необхідно.

Для чого новонародженому необхідно викладання на живіт

Давно доведено, що викладання новонароджену дитину на животик переслідує ряд важливих для його розвитку цілей:

Помічено, що діти, яких часто викладають на живіт, краще розвиваються як у фізичному, так і в психічному плані. Найголовніше – робити це правильно, щоб не нашкодити малюкові.

Правила викладання малюка на живіт

У недосвідчених батьків виникає безліч сумнівів, пов’язаних з тим, чи правильно вони викладають дитини, коли починати робити це, скільки часу дитина може знаходитися в такій позі, що краще: класти новонародженого на живіт до їди чи після? Подібні питання можна перераховувати довго. Фахівці знають точні відповіді на всі ці питання.

Більшість педіатрів сходяться на думці, що вперше класти дитину на живіт треба, коли заживе пупкова ранка. У середньому це відбувається приблизно через 2 тижні після народження. Неонатологи ж сьогодні все частіше радять і навіть наполягають: викладайте немовля на животик вже в перші дні його життя. До якої думки прислухатися, батьки мають право вирішувати самостійно. Головне, вони повинні пам’ятати, що і в такій простій справі, як викладання дитини на живіт, необхідно дотримуватися певні правила.

Важливо вибрати відповідний час, врахувати настрій і загальний стан малюка. Він повинен бути бадьорим і ситим. Не варто змушувати дитину лежати на животику, коли він плаче, втомився або хоче спати. Для профілактики кишкової коліки новонародженого викладають на живіт за 10-15 хвилин до годування, а от безпосередньо після їжі робити цього не слід, щоб уникнути зригування. Після годування повинно пройти не менше 30 хвилин, у цьому випадку ризик зригування буде мінімальним. Можна також поєднати викладання з загальнозміцнюючою масажем або повітряними ваннами.

Укладаючи малюка в цю позу вперше, залиште його лежати на животику не більше 1-2 хвилин. Спочатку можна класти дитину до себе на груди або живіт, а після того, як він трохи звикне до таких процедур, використовувати ліжечко, пеленальний столик або будь-яку іншу не дуже м’яке і не дуже тверду безпечну поверхню. Поступово час перебування новонародженого в такому положенні потрібно збільшувати, якщо дитина реагує на це спокійно. Важливо спостерігати за тим, як змінюється настрій малюка: коли йому некомфортно, він починає кряхтеть і може заплакати, даючи мамі зрозуміти, що пора перевернути його на спинку або взяти на руки. Багатьом немовлятам не подобається лежати на животі, і це абсолютно нормально. Дайте дитині час, він обов’язково до цього звикне і через деякий час буде з задоволенням вивчати навколишній світ у такому положенні. Проводити викладання потрібно щодня, не менше 2-3 разів. Краще всього, якщо це буде відбуватися перед кожним годуванням.

Поверхня, на якій лежить дитина, повинна бути досить теплою і помірно м’якою, але при цьому на ній не повинно бути великої кількості ковдр, пелюшок і тим більше подушок. Дитина ще недостатньо сильний, щоб довго утримувати голівку, тому існує небезпека того, що він задихнеться, уткнувшись в м’яку тканину. Пам’ятайте і про те, що не можна залишати малюка без нагляду, особливо коли він лежить на високо розташованої поверхні. Важливо правильно розташувати кінцівки малюка: його ніжки повинні бути зігнуті в колінах і розведені, це є відмінною профілактикою дисплазії кульшового суглоба. Ручки, зігнуті в ліктях, розташуйте під грудьми дитини.

Корисні поради

Нерідко педіатри, відповідаючи на запитання батьків, обмежуються загальними відомостями про викладанні немовлят на живіт і розповідають лише про те, що потрібно робити це частіше і неодмінно до їжі. Між тим, є ще багато важливих нюансів, на які слід звернути увагу. Щоб викладання принесла максимальну користь, можна робити наступне:

Можливо, спочатку вам буде здаватися, що правильно викладати дитину на живіт – це ціла наука. Але вже зовсім скоро це стане цілком звичною щоденною процедурою, і через деякий час ви почнете помічати, як ваші старання приносять плоди: ваш малюк буде ставати більш міцним день від дня, навчиться впевнено тримати голівку і буде виявляти готовність до нових досягнень.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Коли маленька дитина починає ходити

Зміст статті: Що таке ходьба Через які етапи формується навик У чому важливість етапів У чому небезпека раннього початку ходьби Коли дитина починає ходити, це вказує на те, що відбулося…

Коли маленька дитина починає говорити свої перші слова

Зміст статті: Пасивний та активний словниковий запас Етапи мовленнєвого розвитку Допомога у становленні мови До одного року в житті дитини відбувається безліч подій. Він навчається тримати голівку, починає дізнаватися і…

Коли і чому дитина починає сміятися

Зміст статті: Скільки діти починають сміятися Якщо дитина не сміється Чи можна навчити сміятися Що робити, якщо під час сміху малюк починає гикати? Що робити, якщо під час сміху крихітка…