Тільки для справжніх пані!

Коли маленька дитина починає ходити

Коли маленька дитина починає ходити

Коли дитина починає ходити, це вказує на те, що відбулося повне врегулювання систем в організмі, що відповідають за цей складний процес. Скільки йому при цьому буде місяців, не важливо, якщо він самостійно отримав цей навик. Щоб дитина почала самостійно пересуватися без підтримки, повинні бути розвинені рухово-моторні навички, які дозволили йому прийняти вертикальне положення тіла і зробити свої перші кроки. У скільки місяців це відбудеться, залежить від генетичних особливостей організму і загального розвитку малюка.

Батьки при нормальному стані здоров’я дитини, виконують всі рекомендації педіатра по формуванню правильних довільних навичок, можуть отримати хороші результати в більш ранні терміни. Не слід турбуватися, у скільки піде дитина, якщо педіатр вважає, що розвиток малюка відповідає нормам. Має пройти час, щоб малюк почав ходити природним чином. Невідомо, скільки часу знадобиться дитині, щоб навчитися твердо стояти на ногах і пересуватися в просторі, зберігаючи рівновагу.

Коли дитина починає ходити, він здійснює координовані рухи ніг і рук, і одночасно підтримує рівновагу свого тіла. Ці уміння і навички формуються від народження і до півтора років, і норма, що визначає терміни початку самостійного ходіння, не встановлена.

Що таке ходьба

Ходьбою називається переміщення тіла в просторі під управлінням головного мозку і центральної нервової системи. Кожен крок складається з змінних, узгоджених рухів м’язів, які називають згиначів і розгиначів.

Коли дитина повинна почати ходити, у нього з’являється узгоджена робота рецепторів, сухожиль, зв’язок, м’язів. Перш ніж це зробити, потрібно навчитися керувати рухами м’язів і бути здатним їх координувати. В якому віці це відбудеться, залежить від багатьох причин.

Ходьбі мозок вчиться досить довго, і хороше управління рухами формується після 4 років. До цього віку йде дозрівання клітин головного мозку і центральної нервової системи. Дівчатка і хлопчики починають самостійно приймати вертикальне положення після 6 місяців. Після того як дитина почала пересуватися з опорою, і активно тренує свої м’язи і мозок, потрібно чекати, що він зробить свій перший крок самостійно і буде розвивати це вміння далі.

Хлопчики і дівчатка можуть піти в будь-якому віці, цей навик не залежить від статі. Вони зроблять свій перший крок, коли їх нервова система буде достатньо сформована для цього.

Все життя маленької дитини до ходьби повинна бути підпорядкована підготовку до цієї важливої події. Щоб опорно-руховий апарат був готовий до руху, потрібно дотримуватися основні етапи у формуванні рухового розвитку у дитини.

Через які етапи формується навик

Довільні навички повинні формуватися поступово, плавно випливаючи одна з одної. Це природний процес розвитку, за якими слід спостерігати, і не квапити події. Потрібно сформувати по черзі здібності:

Тільки правильний розвиток малюка дозволить йому сформувати центральну нервову систему і почати ходити в той період, коли дитячий організм буде готовий до цього.

У чому важливість етапів

Перші довільні рухи з’являються у дитини вже близько півтора місяців. Викладений на живіт, він піднімає і утримує голову. Цей рух змушує розвиватися центр мовлення, і малюк починає вимовляти перші звуки, які педіатри називають гуління.

Здатність контролювати положення голови в просторі змінюється у віці 3 місяців умінням піднімати тулуб, підтримуючи його за допомогою опори на руки. Це розвиває вміння зорово-моторні навички. Діти після цього починають осмислено тягнутися до іграшки і захоплювати її ручкою, пробуючи на смак.

У віці 4 місяців реалізується дуже важливий навик. Малюк починає повертатися зі спини на бік і живіт. Батьки повинні відпрацювати повороти в обидві сторони, щоб розвивався мозок рівномірно. При достатній тренуванню цього навику маля починає белькотати.

Після того, як малюк освоїв перевороти, він більшу частину часу повинен проводити в положенні лежачи на животі. Це відбувається у віці близько 5 місяців. Така позиція дозволить йому розвиватися правильно. Якщо дитину залишати під час неспання на животі, то після 6 місяців він поступово навчиться повзати, і це набагато важливіше для його розвитку в цьому віці, ніж ходити.

Опановуючи навички повзання, діти вдосконалюють тонічні м’язи, що відповідають за позу, утримуючу положення тіла. Цей етап дозволяє дитині сформувати в майбутньому правильну поставу при статичному положенні тіла. В цей же час відбувається тренування вестибулярного апарату і формується зорове простір.

Повзання сприяє подальшому розвитку мовлення, і дитина починає говорити складами. В цей же час дитина починає самостійно сідати і міняти положення тіла.

Пройшовши всі ці етапи, дитина може піти самостійно. Прийняття вертикального положення може статися у другому півріччі життя під час повзання.

Малюк починає ходити самостійно в той момент, коли проходить без опори кілька метрів. У багатьох дітей це відбувається рівно в рік, в інших навик формується у віці до 18 місяців.

У чому небезпека раннього початку ходьби

Деякі батьки на початку повзання допускають помилку і саджають дитину в ходунки або стрибуни. Цим вони порушують природний процес формування спільних довільних рухово-моторних навичок. У дитячих тренажерах здебільшого працюють ноги, а руки відстають у розвитку, що згодом позначиться на розвитку дрібної моторики і мовної функції.

Пристосуваннями для розвитку м’язів ніг можна користуватися тільки після рекомендації лікаря, який вважає, що тренування м’язів необхідна для дитини.

Для здорових малюків такі заняття можуть бути шкідливі:

 • Діти, які не пройшли всі етапи розвитку і освоїли ходіння з допомогою тренажерів, у віці до 6 років втрачають рівновагу і падають набагато частіше, ніж їх однолітки, які навчилися ходити природним способом.
 • Діти, що пропустили стадію повзання, не навчилися правильно приземлятися на руки. Це робить їх більш уразливими при падінні і стає причиною травм голови і опорно-рухового апарату.
 • Після тренажерів у дитини можуть розвинутися патологічні стани опорно-рухового апарату, які доведеться коригувати з допомогою невропатолога і ортопеда до 4-5 років.
 • Коли діти роблять перші ранні кроки до року, часто виявляються ортопедичні захворювання, що вимагають лікарського контролю. Батьки в цей момент повинні уважно стежити за станом стоп на площині, оцінювати ходу і поставу дитини. Якщо щось здасться незвичним, потрібно звернутися за консультацією до ортопеда і обговорити з ним ситуацію, що склалася.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Коли маленька дитина починає говорити свої перші слова

  Зміст статті: Пасивний та активний словниковий запас Етапи мовленнєвого розвитку Допомога у становленні мови До одного року в житті дитини відбувається безліч подій. Він навчається тримати голівку, починає дізнаватися і…

  Коли і чому дитина починає сміятися

  Зміст статті: Скільки діти починають сміятися Якщо дитина не сміється Чи можна навчити сміятися Що робити, якщо під час сміху малюк починає гикати? Що робити, якщо під час сміху крихітка…

  Коли і чому змінюється колір очей у новонароджених дітей

  Зміст статті: Від чого залежить колір очей у майбутньої дитини Вплив спадковості на колір очей Коли сформується постійний колір очей Цікаві факти про очах Кожна мама з нетерпінням чекає появи…