Тільки для справжніх пані!

Коли маленька дитина починає говорити свої перші слова

Коли маленька дитина починає говорити свої перші слова

До одного року в житті дитини відбувається безліч подій. Він навчається тримати голівку, починає дізнаватися і розуміти близьких людей, намагається керувати своїм тілом. Найважливішим з новоутворень стає оволодіння промовою. Завдяки цьому процесу по-новому будується спілкування з оточуючими, а також розвивається і сама особистість малюка. Він переходить на новий етап свого становлення, пізнання себе в цьому світі. Давайте розберемося, як формується дитяча мова, коли дитина говорить перше слово.

Пасивний та активний словниковий запас

Мовленнєва діяльність проходить поетапне становлення. Насамперед розвивається пасивний словник, тобто розуміння значення слів, запас їх у внутрішній світ маленької людини. Коли з’являються перші слова, можна говорити про активному словнику, який розширюється зі збільшенням вимовлених слів, фраз і пропозицій. Пасивний та активний словниковий запас поповнюються одночасно, позитивно впливаючи один на одного.

Дуже важливо, щоб малюк пов’язував своє розуміння слів та їх обговорювання. Це багато в чому залежить від дорослого. Іноді діти просто повторюють сподобалися їм слова. Наприклад, дитина вже десять разів повторив «киця». Мати від цього може почати дратуватися і запитувати: «Що «киця»? Ти бачив кісу? Де я тобі її візьму?». Педагогічно грамотним прийомом буде переключення уваги дитини за допомогою питань і організації діалогу: «Киця – це кішка, кіт. Скажи правильно: «кіт». Повтори. Як каже кіт? «Мяу». Скажи: «мяу»!»

Саме так малюк закріплює активний словник, знаходить розуміння того, що він вимовляє. Тут діє закон зворотного зв’язку: скільки в дитини вкладаєш – стільки й отримаєш від нього.

Етапи мовленнєвого розвитку

До того як почати розбиратися у значенні слів, діти проходять у мовному розвитку безліч окремих етапів. Розглянемо, в якому ж віці відбувається найбільш активне становлення словника дитини і що цьому передує:

В подальшому мова все більше вдосконалюється. Варто розуміти, що всі ці терміни індивідуальні: скільки дітей, стільки й окремих етапів у їхньому розвитку. Проте знати середні показники важливо для того, щоб при відсутності мови у малюка вчасно розпочати корекцію.

Допомога у становленні мови

Найголовніша умова для мовленнєвого розвитку дитини – постійне спілкування з ним. Діти потребують в розмовах, словах і підтримки з перших місяців життя. Однак до комунікації з дитиною також пред’являються деякі вимоги. Їх дотримання забезпечує те, що малюки починають говорити значно раніше. В якому ж ключі слід взаємодіяти з маленькими дітьми?

Для маленької дитини сім’я є тилом, опорою і захистом, де він може проявити себе. Ласкаве, уважне, дбайливе ставлення обох батьків забезпечує те, що їх діти починають не тільки говорити рано, але й випереджати однолітків у психічному розвитку в цілому. У таких малюків у майбутньому є всі шанси стати обдарованими, а значить здатними з радістю і цікавістю пізнавати цей світ, активно розвиватися в різних видах діяльності, стати гордістю для своїх рідних і прикладом для інших дітей.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Коли і чому дитина починає сміятися

Зміст статті: Скільки діти починають сміятися Якщо дитина не сміється Чи можна навчити сміятися Що робити, якщо під час сміху малюк починає гикати? Що робити, якщо під час сміху крихітка…

Коли і чому змінюється колір очей у новонароджених дітей

Зміст статті: Від чого залежить колір очей у майбутньої дитини Вплив спадковості на колір очей Коли сформується постійний колір очей Цікаві факти про очах Кожна мама з нетерпінням чекає появи…

Коли грудна дитина починає сидіти

Зміст статті: Загальні відомості Особливості дитячого розвитку Можна дитину присаживать спеціально? Як стать впливає на вміння сидіти? Як зрозуміти, що організм дитини готовий сидіти? Комплекс вправ для м’язів спини До…