Тільки для справжніх пані!

Коли йти до гінеколога після позитивного результату тесту на вагітність?

Коли йти до гінеколога після позитивного результату тесту на вагітність?

Практично всі люди не люблять ходити до лікарів, тому звертаються до фахівців тільки в самих крайніх випадках, коли вже щось болить. Проте майбутня мама повинна більше думати про здоров’я малюка і своє власне.

Затягувати з візитом до гінеколога не варто, тому що під час вагітності необхідно пильно спостерігати за розвитком плоду. Так, коли краще йти у поліклініку: відразу після затримки чи трохи пізніше?

Як визначити, що необхідний візит до лікаря?

При регулярному менструальному циклі дізнатися про настання вагітності просто: затримка місячних. Навіть відхилення в 2-3 дня вже може говорити про необхідність проведення тесту. При нерегулярному циклі визначити, чи відбулося зачаття, буде складніше. Тут можна орієнтуватися на кілька ознак: більш тривала, ніж зазвичай, затримка, поява незвичних відчуттів в нижній частині живота і грудей, зміни апетиту. Якщо був незахищений статевий акт, то можна перевірятися через 20-25 днів. Якщо після нього має місце затримка, то дуже велика вірогідність настання вагітності.

Щоб відповісти на це питання точно, потрібно зробити експрес-тест. Такі продаються в будь-яких аптеках. Вони реагують на вміст ХГЛ в сечі жінки. Робити його краще вранці, т. к. за ніч концентрація гормону досягає максимального рівня. Результати, отримані вдень або ввечері, можуть бути неправильними, тому що випита за день рідина розбавляє сечу, за рахунок чого сильно знижується рівень ХГЛ.

Робити тест потрібно строго по інструкції. При цьому необхідно попередньо перевірити, чи не пошкоджена упаковка, оскільки в цьому випадку результати можуть спотворитися. Для визначення вагітності на ранніх термінах, в перші дні після затримки, краще використовувати більш чутливий тест. Смужку або опускають на кілька секунд у ємність з сечею або тримають під струменем. Через деякий час почнуть з’являтися смужки. Одна – контрольна, друга – визначальна. Якщо вона навіть ледь помітна, значить, тест дав позитивний результат, вагітність настала.

Зробити тест можна не тільки при затримці, але і в тому випадку, якщо місячні пройшли якось незвично, наприклад, почалися занадто рано, були дуже короткими або незначними. Це теж може бути одним з перших ознак вагітності.

Оптимальний термін для візиту до лікаря

Отже, тест показав позитивний результат. Що далі? Тепер необхідно визначитися з терміном візиту до гінеколога. Краще не затягувати з цим. До того ж потрапити в поліклініку за місцем проживання не завжди просто і не відразу виходить. Оптимальний час візиту – на 4-6-му тижні, але не пізніше 12-ї. Не варто вірити тим, хто каже, що на облік можна стати чи не в середині вагітності. Краще йти до лікаря одразу після одержання позитивного результату.

Таке раннє звернення необхідно, щоб забезпечити повноцінне спостереження за перебігом вагітності. Також лікар призначить ряд аналізів і обстежень, щоб з’ясувати, які захворювання є у матері. За допомогою УЗД вдасться визначити розташування плоду. Дослідження покаже, де закріпився ембріон – всередині матки або за її межами.

Також раннє звернення необхідно для того, щоб гінеколог поставив жінку на облік по вагітності. Це допоможе убезпечити майбутнього малюка. Наприклад, всі люди зобов’язані робити флюорографію. Однак рентгенівське опромінення дуже шкідливо для малюка і йти на нього вагітній не можна категорично. Своєчасний облік дозволить уникнути проходження цієї небезпечної для життя, що зароджується процедури.

Перший візит до лікаря

На першому прийомі гінеколог проведе стандартний огляд. Він досліджує стан піхви, візьме мазок на флору, пальпує область матки, щоб з’ясувати, в якому вона стані. Так буде отримана необхідна інформація про стан внутрішніх статевих органів. Лікар виміряє і зафіксує зростання і вага вагітної, запише розмір тазу і талії. Обов’язково буду збиратися дані про пульс та тиск.

Також знадобиться інформація про спосіб життя, шкідливі звички і хворобах – перенесених і хронічних. Бажано підготуватися до відповідей на ці питання, щоб лікар володів повною інформацією. Якщо які-небудь ліки, Бади або вітаміни приймаються на постійній основі, про це теж обов’язково потрібно повідомити лікаря. Так, багато протизапальні засоби протипоказані під час вагітності, харчові добавки, що володіють великою кількістю побічних ефектів і т. д. Можливо, доведеться підібрати заміну. Якщо незадовго після зачаття або після нього приймалися якісь медикаменти, то про це також необхідно повідомити гінеколога.

Якщо це не перша вагітність, то лікарю треба розповісти, як протекли попередні. Якщо були неблагополучні, то цього не можна приховувати. Потрібно повідомити, що сталося, на якому терміні, які заходи були вжиті. Також, якщо проводилися операції або інші хірургічні втручання, особливо в області статевих органів, про це теж потрібно інформувати. Варто розповісти і про спадкових захворюваннях в сім’ї. Не потрібно боятися задавати питання або здаватися настирливою. Чим більше інформації, тим краще.

На першому прийомі гінеколог заповнює карту вагітної, заносить всі необхідні дані, визначається з планом ведення, з’ясовує, чого очікувати. В кінці лікар випише направлення на аналізи і УЗД. Також він призначить час наступного прийому.

Багатьом здається, що йти до гінеколога на 4-5 тижні занадто рано. Це абсолютно даремні побоювання – на рахунку кожен день! Своєчасний візит до лікаря позбавить від безлічі проблем і непорозумінь.

Аналізи при вагітності

Щоб підтвердити наявність вагітності, потрібно буде здати аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини (скорочено ХГЛ). Його можуть призначити незабаром після візиту до гінеколога або перенести на більш пізній період, ближче до того часу, коли буде проводитися ультразвукова діагностика.

УЗД роблять на 11-12 тижні. На цьому терміні вже виразно видно плід. Можна точно визначити його розташування. Якщо діагностується позаматкова вагітність, то її переривають. На цих термінах ще можливо обійтися без хірургічного втручання.

Крім цього, після УЗД доведеться здати кров на вміст певних видів білків. Це дозволить на ранніх термінах діагностувати наявність або відсутність вад, відхилень у розвитку плоду.

Майбутній мамі потрібно буде на початку вагітності відвідати, крім гінеколога, декількох фахівців: ЛОРа, окуліста, терапевта. Повторний візит буде потрібно ближче до пологів. В деяких випадках ці фахівці можуть дати рекомендацію до проведення кесаревого розтину (наприклад, окуліст буде наполягати на операції, коли у жінки встановлена сильна короткозорість, проблема з очним дном або сітківкою).

Повторно здавати аналізи і проходити УЗД доведеться на 21-23 і 31-33 тижнях. Якщо вагітність протікає нормально, то багато часу перебувати в лікарнях не доведеться, буде досить декількох візитів до різних фахівців.

Жінці необхідно підготуватися в першу чергу морально як до самої вагітності, так і до майбутнього материнства. Тільки такий тверезий і розважливий підхід до справи допоможе уникнути безлічі проблем.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Кесарів розтин: необхідність операції та її наслідки

Зміст статті: Які можуть бути наслідки для матері? Наслідки операції для дітей Чи можна уникнути операції? Будь-яке хірургічне втручання в організм не минає безслідно. За ним слідує тривалий період відновлення,…

Якою має бути гігієна вагітної жінки

Зміст статті: Щоденні гігієнічні процедури Догляд за губами Періодичні заходи для підтримання здоров’я Гігієна вагітної жінки повинна бути спрямована на попередження інфікування шкірних покривів і слизових тканин патогенною мікрофлорою, що…

Які фізичні вправи корисні для вагітних

Зміст статті: Користь фізкультури Протипоказання і застереження Комплекс вправ Зарядка на пізньому терміні Дихальні вправи Виношуючи малюка, кожна матуся намагається думати не тільки про себе. Її постійно турбує здоров’я ще…