Тільки для справжніх пані!

Коли і чому змінюється колір очей у новонароджених дітей

Коли і чому змінюється колір очей у новонароджених дітей

Кожна мама з нетерпінням чекає появи малюка на світ. Родичі гадають: хлопчик чи дівчинка, на кого схожий, які у нього обличчя, волосся, вуха… Природно, всі мами рано чи пізно задаються питаннями: «Якого кольору очі у новонароджених?» і «Коли у дитини змінюється колір очей?»

Зазвичай у немовлят однаковий світле забарвлення райдужної оболонки – мутно-сірий або мутно-блакитний. Через якийсь час після народження сірі і блакитні очі можуть перетворитися в карі або зелені. Ця метаморфоза часто стає предметом занепокоєння викликає ряд питань у молодих матусь, хоча малюк абсолютно здоровий.

Ще задовго до народження, починаючи з 11-го тижня вагітності, формується райдужка очі плода. Саме в цей період остаточно визначається колір очей новонародженої. З повною впевненістю можна стверджувати, що кароокий малюк ніколи не стане светлоглазым.

Деякі мами спостерігають зміну райдужки свого новонародженого малюка навіть протягом дня. Коли дитина хоче їсти – у нього один забарвлення райдужки. Увечері перед сном – зовсім інший, більш мутний відтінок. При пильнуванні райдужна оболонка може бути ясно-блакитний. Подібні зміни викликають у молодих мам питання: «Так у скільки місяців у дітей змінюються очі?»

Від чого залежить колір очей у майбутньої дитини

Колір райдужки ока залежить від кількості пігменту меланіну в організмі дитини. Поки малюк знаходиться в утробі матері, меланін майже не виробляється, так як цей пігмент утворюється при світлі. Саме від насиченості пигментирования залежить забарвлення райдужки. Чим більше меланіну, тим темніше очі. І навпаки, чим його менше, тим світліше райдужка. Таким чином, кількість меланіну визначає колір очей у дитини.

Якого кольору очі у новонародженого, безпосередньо залежить від стану його здоров’я. У немовлят у перші дні народження буває жовтяниця з-за того, що печінка не зовсім справляється зі своєю функцією. З-за цього білки очей набувають жовтуватий відтінок, що ускладнює визначення кольору райдужки. Як правило, жовтяниця проходить в перші дні життя новонародженого, і забарвлення райдужки потім визначається без праці.

Вплив спадковості на колір очей

Існує генетична схильність до успадкування кольору райдужної оболонки очей. Кількість вироблюваного меланіну залежить від спадкових факторів. Тому остаточний колір залежить від генетичної інформації, яку малюк успадкував від обох батьків.

В Інтернеті можна знайти графічні дані, які добре демонструють вплив спадкових факторів. Можливий колір очей новонароджених подано в таблиці. Потрібно розуміти, що ці дані досить відносні, але їх можна взяти до уваги. З певною часткою ймовірності можна стверджувати, що:

Але ця гіпотеза не зовсім життєздатна, так як у слов’янській сім’ї блакитнооких батьків теж можуть народжуватися кароокі діти. Це пов’язано з характерними для нашої країни змішаними шлюбами, які здавна були на Русі. Наприклад, у часи татаро-монгольського ярма руські князі часто одружувалися з дочками половецьких ханів.

Росія – багатонаціональна країна. Напевно, кожен житель може пишатися багатою історією своїх предків. Багатонаціональні гени можуть проявитися пізніше у малюка. Дитина може успадкувати багато чого від прабабусь і прадідусів з обох сторін.

Схема кольору очей у новонароджених

Коли сформується постійний колір очей

В якому віці очі набувають постійний колір? Скільки місяців триває цей процес? Остаточне формування кольору райдужної оболонки очей завершується до двох років дитини. У медицині зафіксовані випадки, коли постійний колір встановлювався тільки до 5-6 років. Батьки не повинні переживати з цього приводу, так як це є нормою.

Зміна райдужки пізніше можливо через:

Більш того, в медицині описані випадки, коли райдужка дорослої людини теж може змінюватися з-за хвороби або сильного стресу. Це пов’язано з посиленням вироблення пігменту меланіну в різних фізіологічних і психологічних станах.

Цікаві факти про очах

У світі лише 10% малюків народжуються з дуже темною райдужною оболонкою. Такий колір очей у новонароджених дітей характерний для жителів Африки та Азії, тобто для народів з темною або смаглявою шкірою.

Найпоширеніший колір очей на планеті – карий. Це пояснюється законами генетики. У спадок від батьків малюк отримує домінуючий ген з більшою виробленням пігменту меланіну. Якщо один з батьків має карі очі, його ген буде придушувати ген світлих відтінків.

Досить рідкісними вважаються блакитні очі. Самий рідкісний колір – зелений – зустрічається тільки у 2% жителів нашої планети. Людей з цим кольором очей не зустрінеш у Південній Америці та в Африці.

Іноді діти народжуються з різним кольором очей. Це явище називається гетерохромія. Така особливість фіксується у менше 1% новонароджених. Гетерохромія може бути секторної. Така форма характеризується тим, що райдужка забарвлюється в різні кольори секторами. Також секторна гетерохромія може виникнути після важкої тривалої хвороби або мати спадковий характер.

В медицині описані випадки, коли діти народжувалися з червоними очима. В давнину таких дітей називали породженням пекла, не розуміючи, що даний колір пояснюється повною відсутністю меланіну в організмі. Таке явище медики називають альбінізм. Очі стають червоними з-за того, що через них просвічуються кровоносні судини.

Яким буде колір очей малюка, зміниться, і коли змінюється колір в очах у новонароджених, не зможе сказати ні один лікар. Погодьтеся, це не так вже важливо. Найголовніше – щоб дитина народилася здоровою і міцною. І в майбутньому бачив світ, що складається лише з яскравих фарб і посмішок!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Коли грудна дитина починає сидіти

Зміст статті: Загальні відомості Особливості дитячого розвитку Можна дитину присаживать спеціально? Як стать впливає на вміння сидіти? Як зрозуміти, що організм дитини готовий сидіти? Комплекс вправ для м’язів спини До…

Кашель у дитини вранці: коли починати турбуватися

Зміст статті: Що таке кашель? Яким буває? Ранковий кашель фізіологічного характеру Ранковий патологічний кашель Турботливі батьки знають, що кашель у дитини – справа серйозна. Запустити цю неприємність легко, а от…

Який режим дня повинен бути у новонародженої дитини?

Зміст статті: А чи потрібен взагалі розпорядок? Від чого залежить режим немовляти? Життя малюка від народження до року Як вибудувати режим для новонародженої дитини? Коли в сім’ї народжується дитина, життя…