Тільки для справжніх пані!

Коли і чому дитина починає сміятися

Коли і чому дитина починає сміятися

Після того як в родині з’явився новонароджений, кожна мама мріє швидше почути голос свого малюка. По закінченні місяця після народження малюк вже може посміхатися, але багатьох хвилює і те, коли дитина починає сміятися. Відповідь на це питання важливе недосвідченими жінкам, які вперше стали мамами, оскільки відсутність заливного сміху в певні місяці» життя може бути причиною відставання в емоційному розвитку. Це необхідно для своєчасного звернення до фахівця для допомоги.

Скільки діти починають сміятися

Перший час після довгого перебування в утробі матері відбувається адаптація дітей до навколишнього середовища. З першого місяця життя діти починають цікавитися навколишнім світом і стають більш товариськими. Найпершою радісною реакцією дитини є посмішка, так він реагує на присутність мами чи тата. Трохи пізніше в поєднанні з посмішкою проявляються звуки у вигляді «агуканья».

Сміятися ж починають все по-різному, адже кожен «чоловічок» індивідуальна, і всі діти розвиваються по-різному. «В середньому» малюк починає сміятися в голос у віці від 3 до 5 місяців. Це 20-30 тижнів від народження малюка з точки зору медицини. Все залежить від емоційності дітей та їх прояви радості.

Якщо дитина не сміється

Крім питання, у скільки місяців почне сміятися дитина, багатьох цікавить питання: чи варто переживати, якщо сміху немає? Деякі діти в 4 або 5 місяців тільки посміхаються і вимовляють окремі звуки, але заливний сміх відсутня. Тут може бути кілька причин:

 • Діти, як і дорослі, абсолютно різні особистості. Хтось проявляє свої емоції яскраво, а хто їх приховує. Також і малюк, він може бути просто серйозним «меланхоліком», тому батьки не можуть насолодитися його сміхом. Але це тимчасово. Через 1-2 місяці він вже буде радувати своїх батьків.
 • Ще однією причиною відсутності сміху у дітей є не до кінця розвинена нервова система. Найчастіше малюкам немає і 3 місяців, а матусі вже кваплять події, наганяючи на себе страх, що з дитиною щось не так. Почекайте трохи і не поспішайте.
 • Якщо в родині не прийнято проявляти радість у вигляді сміху, батьки стримані в емоціях, малюк може приміряти на себе подібну «личину», незважаючи на те, що він зовсім малий.
 • Отже, не варто порівнювати свою дитину з іншими і слухати матусь, у яких чадо заливається сміхом з 3 місяців – все індивідуально.

  Чи можна навчити сміятися

  Діти – дуже емоційні істоти, які вміють радіти дрібницям. Все навколо для них нове і дивовижне. Також у дітей гормон радості – ендорфін – виробляється у великих кількостях, чим у дорослих, тому, щоб змусити малюка сміятися, не потрібно докладати великих зусиль.

  Для початку необхідно звернути увагу, наскільки часто ви самі посміхаєтеся, адже дитина в першу чергу бере приклад з батьків. І саме перші місяці і роки життя діти здатні вбирати навколишнє інформацію, немов губка.

  Що може змусити малюка сміятися? Та що завгодно. Можна спробувати кілька способів, які спровокують дитячий сміх:

 • Масаж, який робить мама.
 • Цілувати в животик.
 • Будувати смішні пики.
 • Вимовляти незвичайні і смішні звуки.
 • Грати у спеціальні ігри, ховати очі за долоньками або виглядати.
 • Головною умовою має бути вимога не лякати дитину, оскільки діти на ігри можуть реагувати плачем. Краще трохи полоскотати за п’яточки малюка, причому дотики повинні бути легкими і недовгими.

  Деякі діти можуть налякатися від власного сміху і почати плакати. З часом вони звикають і вже не боятися власних звуків. Малюки можуть почати сміятися без причини – це норма і хороша тренування, поліпшує і розвиває навички.

  Що робити, якщо під час сміху малюк починає гикати?

  Деякі батьки помічають, що під час сміху малюк починає гикати. Чому так відбувається? Під час сміху починаються швидкі і короткі стиснення діафрагми, тривалий процес, який переходить в судоми. Такої реакції лякатися не потрібно, це рефлекторна особливість організму. Щоб позбавитися від гикавки, зробіть так, щоб малюк відволікся, для цього можна зайнятися грою або заспівати пісеньку, а можна просто дати йому трохи попити. Якщо ці способи не допомагають, спробуйте укласти малюка на животик і погладити по спині. Через кілька хвилин гикавка пройде.

  Що робити, якщо під час сміху крихітка писается?

  Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися деякі батьки: нетримання малюка під час сміху. Чи є це нормою? Виявити відхилення можна буде тільки в старшому віці. Якщо малюк вже ходить в туалет на горщик, отучен від памперсів, а під час сміху відзначається нетримання, тобто мимовільне сечовипускання, – це може говорити про порушення тонусу м’язів тазового відділу. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря для обстеження. Але якщо малюк ще зовсім малий, і сильний заливний сміх провокує сечовипускання, можна не турбуватися, оскільки тазові м’язи не зовсім зміцніли, малюк не дуже контролює процес. З часом проблема вирішиться сама і вже не буде турбувати вас, ваше чадо.

  Отже, озброївшись способами розвеселити вашої дитини, ви переможете смуток: ваш малюк обов’язково почне сміятися, радуючи вас заливним і грайливим звучанням. Адже для батьків на перших порах це один з найбільш приємних і радісних звуків. Нехай цей звук відвідує ваш будинок як можна частіше, а через деякий час бажаємо вам взагалі почути слова «мама» і «тато».