Тільки для справжніх пані!

Кидаємо палити: що відбувається з організмом, коли відмовляєшся від сигарет

Кидаємо палити: що відбувається з організмом, коли відмовляєшся від сигарет

На етапі відмови від куріння в організмі людини відбуваються досить серйозні зміни. У перший час можуть з’являтися неприємні відчуття. Однак у міру відновлення правильної роботи внутрішніх органів можна помітити явне поліпшення самопочуття. Отже, що відбувається з організмом, коли кидаєш палити?

Симптоми «синдрому» відміни

Після того, як людина різко відмовляється від залежності, у нього з’являються певні симптоми:

Більшість зазначених проявів буде поступово зменшуватися. Зазвичай вони зникають повністю через 3 тижні після того, як людина відмовиться від шкідливої звички, а на спад дискомфорт йде вже через кілька діб.

Переваги відмови від куріння

Після того, як людина позбудеться від залежності, її стан здоров’я буде поліпшуватися. Відмова від куріння має чимало переваг:

Які зміни відбуваються в перший час?

Якщо різко кинути палити, нікотин буде виводитися негайно. Дана речовина провокує швидке звикання. Однак воно так само стрімко покидає організм.

Якщо нові обсяги надходити не будуть, можна бути впевненим, що через пару годин головна частина наркотичного продукту покине кров і легкі.

Після відмови від куріння у людини спостерігаються такі зміни:

Якщо відмовитися від куріння, буде відновлюватися слизова травних органів. У деяких випадках на даній стадії може знижуватися тонус м’язів. Крім того, є ризик появи запорів. Дані симптоми зникають після того, як відновляться кишкові рецептори.

Досить часто у людини з’являються головні болі і перепади тиску. Нікотин призводить до паралічу невеликих капілярів і звужує судини, тому рецепторів необхідно певний час на відновлення роботи. За рахунок поліпшення їх тонусу нормалізується кровообіг тканин. Після спостерігається поліпшення функціонування мозку.

Важливе значення має стабілізація роботи рецепторів і нюху. Вже через тиждень, якщо різко відмовитися від залежності, ви зможете відчути запахи, які були непомітні раніше. Крім того, їжа набуде більш насичений смак. Варто враховувати, що саме відновлення нюху є непрямою ознакою, який показує швидкість очищення.

Крім того, на етапі відновлення у людини поліпшується апетит. Це обумовлено різними факторами. Перш за все, грає роль психологія. Замість того щоб взяти сигарету, людина намагається щось з’їсти. Друга причина криється в нормалізації апетиту та поліпшення роботи рецепторів.

Психологічні аспекти

На етапі відмови від куріння багато людей стикаються з досить сильним подразненням. Воно пов’язане виключно з психологічними аспектами.

Впоратися з фізичної тягою до сигарет досить легко, тоді як негативні установки у свідомості призводять до пригніченості і емоційним порушенням. Незважаючи на те, що токсини виводяться порівняно швидко, психологічна залежність може зберігатися дуже довго.

Щоб інакше подивитися на процес позбавлення від цієї звички, можна скористатися методом Аллена Карра. Він допомагає перестати розцінювати куріння як задоволення, усвідомити, чому саме ви почали курити і продовжуєте це робити досі. Звільнитися від залежності стає легко – як ніби ви знаходите вихід з лабіринту. Найприємніше, що при такому підході ви просто позбудетеся від бажання палити і не будете більше ніколи нудьгувати за сигаретами, адже психологічно ви повністю звільнитися від них.

Які зміни спостерігаються через тривалий час?

Якщо різко кинути палити і не повертатися до цієї звички, стан здоров’я буде тільки поліпшуватися. В більш віддаленій перспективі можна отримати такі зміни:

Якщо кинути палити, приблизно через рік в 2 рази знижується ризик інсульту або інфаркту. Жінки отримують таку ж можливість народити здорову дитину, що й інші, ніколи не брали в рот сигарет. Після того, як людина позбавляється від залежності, загроза розвитку злоякісних утворень зменшується втричі.

Як полегшити відмова від куріння?

Якщо ви хочете, щоб позбавлення від залежності пройшло легше, можна виконувати прості рекомендації:

Тепер вам відомо, що відбувається, коли кидаєш палити. Після відмови від цієї згубної залежності істотно покращується робота всіх внутрішніх органів, і знижується ризик розвитку небезпечних захворювань. Якщо ви хочете прискорити процес відновлення, потрібно займатися спортом, частіше гуляти і правильно харчуватися.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Кидаємо палити: через скільки легені очищаються після відмови від нікотину

Зміст статті: У чому полягає шкода куріння? Як відновити легені? Як відбувається очищення? Методи очищення дихальних шляхів Всі знають, що нікотин – це отрута, а паління – повільна смерть. І,…

Кидаємо палити: чим замінити сигарети і чи треба це робити

Зміст статті: Можливі труднощі Чим зайняти свій час? Корисні поради Напевно, кожна людина, твердо вирішив стати на шлях боротьби з нікотиновою залежністю, замислювався про те, чим замінити куріння. На перший…