Тільки для справжніх пані!

Кидаємо палити: чим замінити сигарети і чи треба це робити

Кидаємо палити: чим замінити сигарети і чи треба це робити

Напевно, кожна людина, твердо вирішив стати на шлях боротьби з нікотиновою залежністю, замислювався про те, чим замінити куріння. На перший погляд, все дуже просто. Але дійсність «підводних каменів» величезна безліч.

Хтось замінює сигарети спеціальними пластирами, жувальними гумками або електронними пристроями для куріння. За фактом, це той же нікотин, що надходить в організм іншим способом.

Хтось, щоб не палити, починає їсти (наприклад, солодощі, насіння, горішки). Насправді, коли людина потребує «замісної терапії», він просто змінює одну залежність на іншу. З таким підходом запросто можна почати курити знову. Правильніше буде просто позбутися цієї залежності раз і назавжди!

Можливі труднощі

Коли людина кидає отруювати організм нікотином, він може зіткнутися з деякими труднощами. Відмова від сигарет іноді супроводжується наступними симптомами:

Варто пам’ятати про те, що всі ці симптоми можна пережити без особливих зусиль. Вже через місяць після відмови від сигарет про ці труднощі не залишиться і спогадів.

Є негласне правило: коли перестаєш палити, потрібно максимально знизити рівень можливих наслідків відмови від нікотину. Найголовніше – не міняти сигарети на алкогольні напої! Крім посилюється бажання палити знову і знову, можна заробити собі ще одну, не менш серйозну залежність. Коли тяга до куріння ще досить сильна, рекомендується обмежувати своє перебування в компаніях, де є курці, а також у місцях вживання алкоголю.

Чим зайняти свій час?

Фізіологічна залежність людини долає перші кілька днів, дехто навіть порівнює цей період з «ламанням», але насправді дискомфорту буде небагато. Потім може настати період психологічного стресу, якщо не усвідомити всю безглуздість і непотрібність сигарет.

Завзяті курці обгрунтовано задаються питанням про те, чим додатково можна зайнятися в період відмови від тютюну, щоб відвернути себе від згубних бажань. Варіантів існує не так вже й мало.

Корисні поради

Дуже важливо, прийнявши рішення кинути курити, не шукати замінники сигарет, а задуматися і знайти всередині себе мотиви, які могли б спонукати до відмови від небезпечної залежності. Буде дуже добре, якщо відповідь на питання про пошук причин буде полягати саме у відразі до нікотинової слабкості. Такий підхід найбільш ефективний і дозволяє різко попрощатися з тютюном. Якщо ж в голові будуть виникати інші приводи і вирішення проблеми, то велика ймовірність, що будь-замінники не матимуть належного ефекту.

Рекомендується поєднати процес відмови від тютюнопаління з переходом на систему здорового харчування. Дуже важливо віддати перевагу легкій та корисної їжі, багатої вітамінами і мінеральними речовинами. По-перше, вживання овочів, фруктів і злаків зробить фігуру більш ефектною, а по-друге, підтримає імунітет, що дуже важливо і для кидають палити, і для відмовилися від згубної звички. Знову ж, подібне харчування гарантовано допоможе не набрати зайвих кілограмів, чого так бояться расстающиеся з нікотиновою залежністю.

Звичайно, є щасливі історії, коли жуйка або пластир допомогли кинути палити. Але, по-перше, вони поодинокі, а по-друге допомагають тим, хто володіє величезною силою волі. Більша частина людей, на жаль, похвалитися нею не може. І в таких випадках на допомогу приходять спеціальні психологічні методики. Найбільш ефективною з них сьогодні вважається розроблена Алленом Карром. Суть методу автор виклав у невеликій книзі «Кидай курити зараз, не набираючи вагу», знайти в мережі або в роздрібних мережах не складе труднощів.

Важко недооцінювати шкоду, що заподіюється людству через тютюнової залежності. Найчастіше курець усвідомлює всю тяжкість наслідків на етапі, коли кинути палити йому здається неймовірно складним завданням з-за великого стажу. Але боятися нічого, кинути сигарети може кожен, навіть самий затятий курець!

Способів позбавлення від залежності існує не так вже й мало. Хтось наважується вести боротьбу самостійно, кому необхідна допомога і підтримка фахівців. Найважливіше – знайти в собі те непереборне бажання кинути палити, яке допоможе впоратися з неприємною залежністю!