Тільки для справжніх пані!

Кесарів розтин: необхідність операції та її наслідки

Кесарів розтин: необхідність операції та її наслідки

Будь-яке хірургічне втручання в організм не минає безслідно. За ним слідує тривалий період відновлення, тому кожній вагітній жінці важливо знати всі наслідки кесарева, щоб бути до них готовою.

Ще в середині минулого століття операцію робили тоді, коли існувала серйозна загроза для життя мами і дитини при пологах. Лікарі розрізали черевну стінку і матку, витягували новонародженого і зашивали пошкоджені тканини. Зараз показання для кесаревого розтину значно розширилися, і майбутню маму готувати до операції часто починають ще під час вагітності, запевняючи, що самій їй не народити.

Якщо вам пропонують планове хірургічне втручання, прислухайтеся до себе. Чи готові ви до такого випробування? Обов’язково порадьтеся з декількома фахівцями, яким ви повністю довіряєте. Порівняйте їх думки. Якщо операція дійсно необхідна, постарайтеся емоційно налаштуватися на процедуру і довіртеся лікарям.

Які можуть бути наслідки для матері?

Як і кожна порожнинна операція, кесарів розтин може мати наслідки. Деякі з них проявляються відразу. Це:

Потрапила всередину інфекція часто призводить до запалення придатків, околоматочной клітковини і самої матки. Такі ускладнення служать передумовою до порушення менструального циклу, постійних болів у попереку. У жінки більше не народитися діти.

Перед початком операції кесаревого розтину анестезіолог пропонує жінкам два виду анестезії. Це загальний та епідуральний наркоз. Кожен з них небезпечний для породіллі і дитини. Епідуральне знеболення вважається більш щадним. Переваги полягають у наступному:

Після операції іноді може відчуватися тремтіння в ногах і тягнучий біль у попереку. Епідуральну анестезію обов’язково повинен робити кваліфікований, досвідчений фахівець, щоб не допустити травму спинного нерва.

При загальному наркозі організм жінки і дитини піддається впливу декількох сильнодіючих препаратів. Після них часто виникає:

Вибір наркозу обов’язково обговоріть з лікарем. Він, як ніхто інший, знає особливості вашого організму і порекомендує підходящий варіант.

Після операції кесаревого розтину будьте готові до здуття живота і затримці газів. Такі наслідки викликані попаданням в черевну порожнину навколоплідних вод і крові. Ліквідувати їх можна грамотним лікуванням і раннім вставанням з ліжка під контролем медперсоналу.

Неминучим наслідком для матері після кесаревого розтину будуть шви на матці і черевної порожнини. Щоб уникнути інфікування, в період загоєння їх потрібно щодня обробляти антисептиком. Після виписки треба виключити підняття тягарів і уважно стежити за станом шва. Іноді у жінок він починає розходитися по краях. Якщо ви помітите таке явище, відразу звертайтеся до хірурга, щоб усунути проблему.

Контролювати стан внутрішнього шва складніше. Перевірити його можна на апараті УЗД. Перед плануванням нової вагітності це потрібно зробити обов’язково, навіть якщо немає тривожних симптомів. Стоншений неспроможний шов небезпечний для жінок.

Наслідки операції для дітей

Після народження дитини матері, які перенесли кесарів розтин, насилу налагоджують грудне вигодовування. Незважаючи на те, що молоко у них надходить у належні строки, низькокалорійна дієта негативно позначається на його якості і кількості. У перші добу малюків до грудей не прикладають, щоб уникнути негативного впливу лікарських препаратів, що знаходяться в організмі матері. Тому діти харчуються молочною сумішшю через пляшечку.

У деяких пологових будинках прикорм дають з чайної ложечки, щоб малюк не звикав до соски. Лікарі вважають, що це допоможе легше перейти на грудне вигодовування. Щоб стимулювати лактацію, обов’язково сцеживайте грудне молоко. Жінки повинні робити це регулярно, поки лікар не дозволить годувати грудьми дитину.

За словами лікарів, народжені в результаті кесаревого розтину в більшій мірі схильні до інфекційних захворювань і жовтяниці. У них слабкіше розвинена імунітет, особливо якщо матері не змогли налагодити годування грудьми.

Сучасна психологія поглиблено вивчає вплив пологів на формування людської свідомості. Фахівці вважають, що кесарів розтин залишає після себе негативну пам’ять про народження. Діти, що з’явилися на світ таким чином, важко долають труднощі, у них послаблена реакція на стреси. Психологи стверджують, що матері складніше досягти тієї зв’язку з дитиною, яка при звичайних пологах виникає відразу після народження.

Наслідки, викликані кесаревим розтином, проявляють себе по-різному. У деяких вони ледь помітні, а іншим приносять багато проблем. Все залежить від стану жінки і від кваліфікації лікаря, який проводив операцію. Новітні технології зробили процедуру більш щадною і безпечною, ніж кілька десятиліть тому. Тому, якщо вам потрібно хірургічне втручання, не панікуйте, а спокійно дотримуйтесь вказівок фахівця.

Чи можна уникнути операції?

Щоб не ускладнювати життя майбутньої дитини і свою власну, не слухайте сумнівних рад. Покладайтеся на здоровий глузд та плануйте вагітність заздалегідь. Більшість операцій кесаревого розтину проводяться з-за стану жінки. Щоб діти були здоровими, а вагітність протікала без ускладнень, потрібно змінити спосіб життя.

Наприклад, слід дотримуватися правильного харчування. Раціон повинен включати легку і вітамінізовану їжу, яка багата речовинами, необхідними для розвитку дитини. У перші тижні після зачаття у малюка формуються органи, і брак цінних елементів може сильно нашкодити.

Не купуйте газовану воду і соки в пакетах. У них величезна кількість консервантів. Краще вранці готуйте сік самостійно. Для цього підійдуть яблука, моркву і інші плоди, що ростуть у вашому регіоні.

Обов’язково повністю виключіть сигарети і спиртне. Алкоголь ушкоджує статеві клітини чоловіків, жінок і завдає непоправної шкоди плоду. Куріння послаблює здоров’я матері і негативно впливає на майбутню дитину. Він може народитися з серйозними патологіями, небезпечними для життя. Не забувайте уникати тютюнового диму і не знаходитеся в одній кімнаті з курящими людьми.

До зачаття потрібно регулярно займатися фізкультурою. Спортивна підготовка значно полегшує пологи для жінок і зміцнює здоров’я. Починаючи заняття, збільшуйте навантаження поступово і слідкуйте за пульсом. Він не повинен перевищувати 140 ударів на хвилину.

Завагітнівши, припиніть інтенсивні тренування. Тепер вам знадобиться спеціальна гімнастика для майбутніх мам і дихальні вправи. Вони допоможуть тримати м’язи в тонусі і підготують до родового процесу. Проконсультуйтеся з лікарем, уточніть, яка методика вам краще підходить, і починайте заняття.

Здоровий спосіб життя, повноцінна підготовка до пологів значно знизять ризик того, що знадобиться кесарів розтин. Але якщо це все-таки станеться, не накручуйте себе. Більше відпочивайте і насолоджуйтеся своїм прекрасним положенням. Діти тонко відчувають стан матері. Ваш гарний настрій піде їм на користь. Адже найголовніше для жінки — народити здорову дитину і зробити все, щоб він був щасливий.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Якою має бути гігієна вагітної жінки

Зміст статті: Щоденні гігієнічні процедури Догляд за губами Періодичні заходи для підтримання здоров’я Гігієна вагітної жінки повинна бути спрямована на попередження інфікування шкірних покривів і слизових тканин патогенною мікрофлорою, що…

Які фізичні вправи корисні для вагітних

Зміст статті: Користь фізкультури Протипоказання і застереження Комплекс вправ Зарядка на пізньому терміні Дихальні вправи Виношуючи малюка, кожна матуся намагається думати не тільки про себе. Її постійно турбує здоров’я ще…

Які аналізи здають в жіночій консультації при постановці на облік по вагітності?

Зміст статті: Аналізи крові при постановці на облік Гінекологічні аналізи Інші аналізи і дослідження при постановці на облік по вагітності Успішне перебіг вагітності багато в чому залежить від кваліфікованого медичного…