Тільки для справжніх пані!

Кашель від нежитю у маленької дитини: чим лікувати цю недугу?

Кашель від нежитю у маленької дитини: чим лікувати цю недугу?

За здоров’я дітей турбуються всі батьки, уважно відстежуючи симптоми зароджується недуги. Однак бувають випадки, коли симптоми оманливі. Наприклад, з’явився у малюка кашель не завжди свідчить про те, що у нього болить горло. Цілком може бути, що трапився кашель через звичайний нежить у дитини, яка, здавалося б, нічим не хворий, а просто злегка «шморгає носом».

Кашель від нежитю може мати серйозні наслідки, тому важливо приділити цьому явищу особливу увагу.

Причини риніту

Причина кашлю від нежитю одна – сам нежить. Слиз із задніх відділів носа, протікаючи по носоглотці, дратує її і викликає рефлекторний кашель. Найчастіше такий кашель у дитини з’являється вночі, коли дитина тривалий час перебуває в горизонтальному положенні.

Зрозуміти, що причина кашлю саме в нежиті досить складно: він може бути і сухим, як будь-рефлекторний кашель, і вологим за виділенням слизу, що потрапила в гортань.

Найкращий метод діагностики причини кашлю – огляд фахівцем, тому обов’язково відведіть дитину до лікаря.

Якщо лікар підтвердить поява кашлю від нежиті, то він неодмінно займеться пошуком причини виділень з носа: якщо не вилікувати соплі, кашель нікуди не дінеться.

Найпоширеніші причини нежиті у дітей:

Риніт може бути викликаний причинами, не пов’язаними з хворобою:

Лікування нежиті, що викликало кашель

Виявивши причину нежиті, необхідно відразу ж зайнятися його усуненням.

Якою б не була причина появи нежиті у дитини, полегшити дихання допоможе чистий і зволожене повітря. Домогтися цього нескладно: кілька разів в день провітрюйте приміщення і використовуйте зволожувач повітря. А якщо такого приладу у вас немає, то можна просто покласти вологу тканину на гарячу батарею, яка нагріває тканину і забезпечить повітря вологою, що випаровується.

Діти кожного віку мають свої особливості, тому універсального способу лікування нежиті у дітей будь-якого віку просто не існує.

Лікування нежиті у малюків до року

У малюків, які народилися зовсім нещодавно, імунітет слабкий і схильний до впливу різних захворювань, в тому числі простудних, супутником яких практично завжди є нежить. Соплі можуть бути реакцією організму немовляти на пил або забруднене повітря. Крім іншого, нежить часто супроводжує і прорізування зубів.

Пам’ятайте, що соплі необхідно лікувати незалежно від причини. Кашель при нежиті виникне у малюка практично відразу ж і доставить масу незручностей: неспокійний сон, порушення режиму, відмова від їжі і загальний збуджений стан.

Лікування дитини буде полягати в промиванні носа шляхом закапування по 1-2 краплі фізіологічного розчину в кожну ніздрю через 2-3 години. З обережністю потрібно підходити до порад «досвідчених» матусь, які закликають закапати в носик малюка грудне молоко: воно є відмінною середовищем для розмноження бактерій, може утворювати скоринки на слизовій, що ще більше ускладнить дихання.

Малюк не може звільнити носові ходи від слизу самостійно. Тому слиз з носа необхідно відсмоктувати з допомогою назального аспіратора (механічного або електричного). Необхідно дотримуватися стерильність при використанні аспіратора, промивати його мильним розчином, а наконечник обов’язково прокип’ятити перед використанням.

Способи боротьби з ринітом у малюків 1-3 років

Малюки постарше теж потребують особливого підходу, адже вони теж ще не вміють высмаркиваться, тому відсмоктувати слиз необхідно.

Промивання носа у них відбувається трохи інакше. Потрібно нахилити голову дитини набік і впорскувати в ніздрю, яка опинилася вище, фізіологічний розчин або розчин солі, приготований самостійно, поки він не почне витікати з нижньої ніздрі. Таку ж процедуру провести і з другою ніздрею, повернувши голову малюка іншим боком.

Кілька слів про те, як приготувати соляний розчин. Розмішайте половину чайної ложки солі в склянці кип’яченої води. Якщо при промиванні малюк поскаржиться на печіння в носі – додайте ще води.

Способи усунення нежиті у дітей старше 3 років

Дітей старше трьох років можна лікувати народними засобами. У дітей цього віку вже мала ймовірність реакції організму у вигляді алергії. Отже, народні методи боротьби з нежиттю:

Про те, як лікувати нежить у дитини, необхідно проконсультуватися з педіатром, навіть якщо ви впевнені в безпеці народного засобу.

Корисні поради

Діти – це квіти, які ростуть і розпускаються на ґрунті батьківської любові. Уважне і дбайливе ставлення до здоров’я дитини дозволить йому цвісти і пахнути, виділяючи радість і чудовий настрій. Нехай ваші дітки будуть здорові і щасливі.