Тільки для справжніх пані!

Кашель курця: симптоми, причини і способи позбавлення

Кашель курця: симптоми, причини і способи позбавлення

Всі курці, що володіють певним стажем, рано чи пізно стикаються з проблемою постійного кашлю, який не тільки доставляє масу незручностей, але і провокує виникнення ряду захворювань легенів і бронхів.

Частинки смоли і тютюну надають подразнюючу дію на слизову, що тягне за собою природну процедуру очищення, що викликає кашель різної натужности і інтенсивності. Як позбутися від подібної проблеми, адже вона приносить незручності самому курцеві та його родині? Мова про це піде нижче.

Причини виникнення кашлю курця

Чому від куріння виникає кашель? У складі тютюнового диму міститься багато тисяч різних компонентів, основна маса яких являє собою справжні отрути. При вдиханні подібної суміші слизова бронхів дратується і відбувається сильне отруєння всього організму. Війки, розташовані на внутрішньої вистилки бронхіол, виконують роль своєрідних віників, выметающих з бронхолегеневої системи більшість шкідливих компонентів.

Палить людина постійно дратує тютюновим димом внутрішні тканини легень, що призводить до зародження і розвитку запального процесу, патологія переходить в хронічну форму бронхіту неінфекційної різновиди. Вії також виконують функцію захисту від різних патогенних мікроорганізмів і шкідливих бактерій. У разі їх постійного гноблення дихальна система уражується збудниками різних інфекцій, що нерідко призводить до дуже негативних наслідків.

В результаті тривалого паління функціонування війок є фактично повністю паралізованим, і вони втрачають здатність очищати легені і бронхи від пилу і слизу. Інфекційний бронхіт звичайно починається з регулярного покашлювання зранку, поступово переходячи в тривалі напади з отхаркиванием мокротиння, яка найчастіше має в’язку консистенцію і неприємний запах. За допомогою кашлю організм людини очищає бронхи від скопилася мокротиння. Тому у курця не вийде уникнути хронічного обструктивного захворювання легень.

Симптоми кашлю курця

Кашель від куріння з’являється приблизно через два роки після початку цієї шкідливої звички. Спочатку він проявляється переважно вранці і виникає час від часу, не доставляючи курцеві особливого занепокоєння. Однак через невеликий проміжок напади кашлю стають все більш вираженими через зростаючого обсягу в’язкого мокротиння, яке утруднює дихання, налипаючи на слизовій бронхів. Оскільки позбутися від неї вельми проблематично, курець голосно кашляє, часто і з зусиллям, що доставляє йому серйозний дискомфорт.

Крім того, можна виділити такі ознаки:

Говорячи про кашель курця і симптоми, не можна упускати з уваги такі важливі ознаки, як зниження імунітету і швидку стомлюваність. Оскільки механізм очищення бронхів порушується, хворий страждає від постійних респіраторних, інфекційних і запальних недуг. В результаті гіпоксії мозку, а також серцево-судинна система та інші органи відчувають нестачу кисню, що викликає загибель клітин і ряд дегенеративних процесів. Бронхіт курця відбирає у нього масу сил, значно знижує якість його життя, заважаючи як у роботі, так і відпочинку.

У процесі збільшення стажу курця час відкашлювання вранці постійно подовжується, і напади нерідко закінчуються блювотою. Мокротиння збільшується в щільності і обсязі, а на те, щоб позбутися від неї, хворому доводиться докласти величезну кількість зусиль. Подібний кашель відрізняється від простудного відсутністю підвищеної температури тіла, а інтенсивність нападів знижується після першої викуреної сигарети і плавно зменшується до середини дня.

Способи лікування кашлю курця

Першим і основним кроком по ліквідації подібної проблеми є повна відмова від куріння. В іншому випадку лікування не принесе позитивних результатів, а ефективність його буде перебувати лише на рівні придушення симптоматики і може призвести до ще більш негативних наслідків.

Консервативна медицина передбачає необхідність звернення до лікаря-пульмонолога, який на підставі результатів флюорографії та ряду біохімічних аналізів підбирає підходящу терапію для пацієнта. На сьогоднішній день використовуються переважно такі групи препаратів:

 • Відхаркувальні засоби, що розріджують мокротиння і евакуюють її з дихальною системи.
 • Антигістамінні засоби. Будь бронхіт в тій чи іншій мірі має алергічну природу. Так звані соуси, якими просочується тютюновий лист, часто викликають індивідуальну непереносимість і провокують алергічні реакції.
 • Антибактеріальні засоби призначаються в тих випадках, коли має місце розмноження хвороботворних мікроорганізмів і бактерій унаслідок хронічного запалення слизової оболонки бронхів.
 • Бронходилататори. Їх завданням є розслаблення гладкої мускулатури, розширення бронхіального просвіту та зниження інтенсивності бронхоспазмов.
 • Лікування кашлю курця за допомогою народної медицини передбачає на регулярній основі вживати відвари і настої з ромашки, багна, чебрецю, гостролиста широколистого та інших цілющих рослин. Наприклад, чебрець сприяє розрідженню і прискореного виведення мокротиння з бронхів, а ромашка володіє м’яким протизапальним впливом. На відміну від більшості фармацевтичних препаратів, натуральні засоби фактично не мають протипоказань, вони здатні надати істотну підтримку організму в період відмови від шкідливої звички.

  Також досить ефективне лікування за допомогою різних ефірних масел. Зокрема, хвойні флавоноїди і масла насичують організм киснем і знижують інтенсивність нападів кашлю. Добре допомагають бруньки сосни, перетерти в блендері або пропущені через м’ясорубку і змішані з натуральним бджолиним медом у рівних частинах. Суміш можна зберігати в герметичній скляній тарі в прохолодному темному місці. Подібне ліки потрібно приймати вранці в кількості 1-2 чайних ложки, розмішавши в склянці теплого чаю або відвару згаданих вище трав.

  Позбавтеся від кашлю курця назавжди!

  Від куріння кашель часто не зникає відразу після відмови від згубної пристрасті. Даний факт пояснюється тим, що організму потрібно час від однієї до декількох тижнів для очищення від смол та інших шкідливих речовин, що потрапляють в нього разом з сигаретним димом. Варто просто трохи почекати, не забувайте, що це не маскування проблеми, а рішення самої причини, і тому результат буде стійким.

  Лікування буде максимально ефективним, якщо поєднувати його з щоденними прогулянками на свіжому повітрі, фізичною активністю і збалансованим раціоном харчування, насиченим свіжими фруктами, овочами та зеленню. Пам’ятайте, що кинути курити ніколи не пізно, це легко зробити, просто не потрібно бути рабами ілюзій, які нам нав’язують тютюнові компанії та виробники реклами. Прочитайте книги Аллена Карра, і багато проблем з вашого життя просто зникнуть.