Тільки для справжніх пані!

Йдемо в дитячий садок: що потрібно обов’язково знати мамам?

Йдемо в дитячий садок: що потрібно обов'язково знати мамам?

У всіх дітей в житті настає хвилюючий і дуже важливий момент, коли необхідно регулярно відвідувати дитячий садок. Кожна мама, яка планує влаштувати свою дитину в цю установу, цікавиться аргументами на користь такого відповідального кроку. Але є батьки, які відносяться до дошкільним закладам цілком скептично. Вони не планують розлучатися з малюком до першого класу і займаються з ним самостійно.

«Дитячий садок: за і проти» – це одна з найпопулярніших на сьогоднішній день тим в материнських бесідах. І баталії навколо неї іноді розпалюються неабиякі! Поступаються вони напруженості хіба що спорах про вакцинації.

Загальні тенденції

Сьогодні в сади оформляють своїх дітей представники покоління, абсолютно не сприймає існування без цих установ. Мами, самі виросли у дитячих садках, відправляють туди ж і своїх чад – питання щодо правильності такого кроку в сім’ях часто не обговорюється.

Але одночасно існує інший табір, представники якого виступають за дбайливу охорону прихильності малюків до своїх родительницам. Вони вважають, що розривати такі прекрасні довірчі відносини вкрай необачно – дитина переживає справжній стрес, що не найкращим чином позначається на його психіці і загальному самопочутті.

Крім того, багато мам зараз не беруть участь у суспільному житті настільки активно, як це спостерігалося у попереднього покоління. Сучасні жінки можуть відмовитися від виходу на робоче місце. Період такого тривалого догляду за малюком оплачується державою протягом найближчих трьох років з моменту появи на світ нового члена сім’ї.

Табір противників дитсадівського виховання поки що нечисленний, але до нього щорічно приєднуються нові батьки. Основні аргументи, які вони висувають, це:

У відповідь прихильники дитячих садків заперечують теж цілком вагомими аргументами, такими, як:

Позиція психологів

Як не дивно, але в такому делікатному питанні і у психологів немає єдиної думки. Наприклад, канадець Гордон Ньюфельд вважає передчасну соціалізацію бичем сучасного суспільства. Доктор наук вважає, що в дитячих садках у малюків буквально зникає індивідуальність, вони швидко звикають підлаштовуватися до чужої думки, тим самим втрачаючи своє справжнє «я».

А ось росіянка Людмила Петрановська радить батькам сприймати дитячий садок простіше – дивитися на це заклад, як на можливість залишити дитину на кілька годин у великій ігровій кімнаті. Сімейний психолог стверджує, що жодна мама не стане заперечувати проти ігор дитини з іншими дітьми за умови, що таке проведення часу йому подобається.

Якщо ж дитя висловилося проти відвідування дитсадка, можна зі спокійною совістю відмовитися від цього – малюк нічого не втратить у вихованні. Адже тільки проблемна в соціальному плані сім’я не здатна задовольнити основні потреби дитини. Якщо з малюком взагалі ніхто не займається, йому рекомендовано відвідування дитячого саду. В інших випадках мама – це кращий вихователь, і психолог.

Вирішили ходити

Якщо більш глибоко розглянути тему «Дитячий садок: за і проти», можна помітити наступні важливі моменти. Оформивши дитину в цей дошкільний заклад, батьки отримують наступні плюси:

До мінусів можна віднести:

Вирішили не ходити

Якщо батьки все-таки вирішили не оформляти дитя в садок, вони теж отримають свої плюси:

До мінусів можна віднести небезпека виникнення соціофобії, низьку комунікабельність, невміння дотримуватися дисципліну.

Делікатне запитання про відвідування дитячого саду знаходиться цілком у віданні батьків. Не можна однозначно стверджувати, що те чи інше рішення є оптимальним.

Необхідно врахувати індивідуальні особливості дитини, стан її здоров’я, можливості сім’ї і, звичайно ж, бажання самої дитини. Як було зазначено вище, відмова від дитячого садка – це не привід для батьківського паніки. Якщо дитині приділяється в родині достатньо уваги, що він любимо, з ним займаються, ніяких сумнівів бути не повинно – це людина виросте самостійної і розвиненою особистістю.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Здоров’я дитини: причини і наслідки температури без симптомів

Зміст статті: Основні причини збільшення показників градусника без симптомів У яких випадках можна обійтися без лікаря? Коли необхідно звернутися до лікаря? Субфебрильна температура: що це і як її розпізнати Захворювання,…

Якщо ріжуться зуби: як допомогти дитині в складний період?

Зміст статті: Симптоми прорізування зубів Як допомогти дитині? Молочні зубки: потрібно чистити? Прорізування зубів – неминучий і дуже важливий етап розвитку дитини. Цей природний процес найчастіше пов’язаний з певними труднощами…

Якщо дитина уві сні занадто сильно потіє: вирішуємо проблему

Зміст статті: Нормальне явище Головна Збудливість Індивідуальні особливості Розлади вегетативної системи Рахіт Спадковість Висновок Якщо мами помічають, що дитина потіє, коли спить, вони починають хвилюватися, чому це відбувається, хоча часто…