Тільки для справжніх пані!

Інфаркт у чоловіків: за якими ознаками розпізнати проблему

Інфаркт у чоловіків: за якими ознаками розпізнати проблему

Деякі небезпечні стани можливо запобігти, якщо вчасно схаменутися. Однак найчастіше виходить так, що ми не можемо розрізнити грізних ознак тієї чи іншої хвороби, і навіть коли людині вже зовсім погано, ризикуємо надати йому зовсім не ту допомогу, яка вимагається.

Серцево-судинні захворювання можуть призвести до незворотних наслідків, якщо вчасно не вжити заходів. Тому, знаючи основні характеристики і симптоми, ми маємо шанс врятувати чиєсь життя – може бути, незнайомої людини, якій стало погано на вулиці, а може бути – рідного і близького саме нам.

Що таке інфаркт?

Інфаркт міокарда – найбільш поширене у країнах Західної Європи і на пострадянському просторі серцево-судинне захворювання. Це поразка м’яза серця (власне міокарда) внаслідок порушення надходження потоку крові по одній з коронарних артерій. Відбувається це тому, що закупорюється сам посудину. Холестериновая бляшка на його стінці може розростатися довгий час, вона покрита щільною кришкою. Через деякий кількість часу ця кришка зривається, відбувається закриття шляху, по якому йде кров. Підсумок – інфаркт міокарда.

Це захворювання – наслідок ІХС (ішемічної хвороби серця), що проявляється порушенням доставки крові в м’яз. Багато людей, особливо чоловіки, не звертають належної уваги на власне нездужання, доводячи ситуацію до критичного стану. Інфаркт міокарда – це крайня, критична стадія хвороби, яку можна запобігти завчасно, але важко зробити це в останній момент.

Розрив серця

Крововилив у м’яз міокарда симптоми має неочевидні і швидкоплинні. У народі явище називають розривом серця. Суть його в наступному. Справа в тому, що під впливом ішемії ділянку тканини органу розм’якшується, а при різкому підвищенні тиску може розірватися. З’явиться отвір спрямовується кров, що викликає різкий недолік кровотоку, відповідно, кисню і, в більшості випадків, летальний результат.

Якщо при крововиливі в мозок внаслідок розриву судини (при інсульті) великий ризик паралічу, складною або практично неможливою реабілітації, інвалідності, то при аналогічній ситуації на серце результатом, на жаль, практично завжди є смерть.

За статистикою близько половини людей не доживають до того моменту, коли їх привезуть в лікарню. Третина тих, кого все-таки доставили, вмирає, не встигнувши отримати допомоги. Тому при прийнятті рішення для життя людини важлива кожна секунда.

Чим обумовлений інфаркт?

Даний критичний стан, закупорка судини може бути наслідком таких станів, факторів і захворювань:

Причини інфаркту міокарда у своїй більшості можуть бути попереджені заздалегідь, але в момент реальної небезпеки важливо думати про те, які дії можуть врятувати життя людині.

Гендерний фактор

Жіночий організм в репродуктивному віці надійно захищений від подібної ситуації гормонами естрогеном. Це необхідно для того, щоб виносити і народити потомство, адже при зупинці серця і недостатності кисню гине плід в утробі матері. Однак причини інфаркту у чоловіків актуальні завжди. Для жінок це питання постає руба після закінчення менопаузи. Естроген вичерпується і перестає захищати від цієї напасті.

Як розпізнати інфаркт?

Коли з людиною відбувається нещастя, часто поряд немає медика, який може оцінити ситуацію з професійної точки зору, блискавично прийняти правильне рішення і надати допомогу. У переважній більшості випадків ознаки інфаркту у чоловіків спостерігають рідні люди – мами, дружини, діти, або ж зовсім незнайомі перехожі на вулиці, не мають ніякого відношення до медицини і тим більше до кардіології.

Однак оцінити ризик зовнішніх чинників, перестрахуватися, викликати швидку як можна швидше і правильно посадити/покласти хворого важливо для порятунку його життя.

Симптоми інфаркту у чоловіка не очевидні. Єдине, що може сказати про це з гарантією 100% це електрокардіограма. Але зробити її на вулиці, у громадському транспорті, в офісі або будинку неможливо. Тому доводиться звертати увагу на непрямі симптоми інфаркту міокарда.

Що зробити?

Чоловічий інфаркт міокарда відрізняється від жіночого своєю швидкоплинністю. Представники сильної статі практично ніколи не відчувають передінфарктного стану – ситуація розвивається стрімко, протягом декількох десятків хвилин. Однак біль за грудиною і наростаюче занепокоєння, змішане з незрозумілим страхом, повинні насторожити і викликати припущення про те, що це перші ознаки інфаркту у чоловіків.

Якщо у вас на очах людина стає неспокійним, важко дихає і блідне, хапається за серце, потрібно зробити наступний алгоритм дій.

При наявності ознак інфаркту у чоловіків перша допомога повинна бути терміновою. Багато хто прагне дати людині валокордин. Однак це засіб не поліпшить стан, єдине, що воно може зробити, це дещо вгамувати тривогу.

Якщо хворого встигли доставити в лікарню, він направляється у відділення реанімації. Там за допомогою спеціальних технологій розчиняють утворився тромб, після чого проводять ретельну перевірку коронарних судин і призначають подальше профілактичне та відновне лікування.

Реабілітація хворого займає досить тривалий час (кілька тижнів), лікарі наполягають на постільному режимі, спокою та відпочинку.

Порушення з рекомендацій загрожує повторним погіршенням стану. Тільки при вирішенні лікуючого кардіолога можливо поступове повернення до роботи, спорту, активного життя.

Важливо пам’ятати – надаючи допомогу при інфаркті, ви не просто полегшуєте стан людини. Ви рятуєте йому життя своїми грамотними й оперативними діями. У зв’язку з цим знати правила першої допомоги дуже важливо!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Використання калини при застуді

Зміст статті: Корисні властивості Показання та протипоказання Кращі рецепти Заготівля на зимовий період Кількість корисних властивостей, якими володіє калина, дійсно величезна. Дана ягода – ефективний засіб від багатьох хвороб. Вже…

Затяжний нежить у дитини: як вилікувати цю напасть?

Зміст статті: Причини затяжного нежитю Симптоми захворювання Лікуємо затяжний нежить без ліків Лікування алергічного нежитю Лікуємо затяжний нежить за допомогою народних засобів На перший погляд, нежить – це дрібниця, але…

Заклало вухо при нежиті: чому і що робити?

Зміст статті: Причини порушення слуху при риніті Позбавляємося від закладеності: прості заходи Закладеність вуха: чого робити не можна? Застуда і супроводжуючий її нежить – явища самі по собі неприємні, а…