Тільки для справжніх пані!

Грип: лікування захворювання при вагітності

Грип: лікування захворювання при вагітності

Захворіти простудними захворюваннями під силу кожному. Напевно, найнеприємніше – «підхопити» грип при вагітності. Хоча майже немає таких жінок, які були б абсолютно здорові протягом всього терміну виношування дитини. Головне – не панікувати, навіть якщо у вас з’явилося першіння в горлі чи заклало ніс. Ймовірно, що це застуда, не несе особливої небезпеки для малюка. Проте якщо є підозра на те, що це захворювання має вірусний характер, то потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Про причини заряджання

Грип – це гостре і дуже серйозне захворювання, що вражає дихальні шляхи і викликається однойменною вірусом. Найбільше поширення проблема отримує в періоди епідемій чи пандемій, часто є сезонними.

Переохолодити ноги і навіть промокнути під дощем не страшно, грип так не розвинеться. А от якщо поруч хтось чхнув або кашлянут, шанси підхопити інфекцію повітряно-крапельним шляхом дуже великі. Розмноження вірусу в організмі відбувається досить швидко, тому відчути себе неважливо людина може вже скоро. Грип загрожує різними несприятливими наслідками. І для вагітних найбільшу небезпеку представляють саме можливі ускладнення. Серед них особливо можна виділити:

Можлива симптоматика

Навіть на самих ранніх термінах захворювання має досить неприємні симптоми. Найчастіше грип проявляється високою температурою, яка виникає одночасно з ознобом, відчуттям ломоти в кістках і суглобах. У рідкісних випадках до симптомів додаються нудота і блювота. Такі ознаки свідчать про інтоксикації в організмі вагітної жінки. Першіння в горлі, кашель і нежить, зазвичай, приєднуються через два-три дні. Часто у цей період на губах може з’явитися герпес. Можуть спостерігатися розлади ШЛУНКОВО-кишкового тракту, пронос.

Як правило, грипозний стан як на ранніх термінах, так і в інший період зберігається протягом одного тижня. Потім настає спад, з’являється відчуття втоми, нездужання, слабкості. Незалежно від поточного триместру хвороба може супроводжувати різні емоційні розлади, аж до депресії. Всі ці прояви говорять про те, що грип не тільки можна, але і потрібно лікувати незалежно від того, в якому триместрі відбулося зараження: у першому, другому чи третьому.

Вплив на плід

Поточний термін виношування зумовлює те, наскільки сильний вплив матиме вірус на розвиток плоду. Грип при вагітності несе найбільшу небезпеку в перший її період. Пояснити це досить просто:

У другому триместрі рівень небезпеки захворювання трохи знижується. Але це не говорить про те, що потрібно лікувати хворобу менш інтенсивно. Грип під час вагітності на ранніх термінах може спровокувати розвиток порушень у плода. Причому вплинути на це здатен не тільки сам вірус, але і висока температура його носіями. У другому трехмесячнике вагітності жінці можна пройти процедуру УЗД, КТГ та доплерографію, щоб виключити наслідки перенесеного захворювання для плоду.

Завершальний період виношування – не привід розслаблятися! Слід уникати зарядження, щоб не спровокувати слабкість родової діяльності і сильна кровотеча, а також виключити ризики інфікування малюка.

Можлива терапія

Всім відомо, що профілактика будь-якого захворювання переноситься організмом набагато краще, ніж його лікування. Грип – не виняток. Лікувати цю хворобу потрібно обов’язково! Але як? Вагітний організм жінки потребує особливого підходу при виборі терапії. Звідси випливає, що перелік препаратів може бути призначений виключно лікарем, як і будь-які інші процедури. До фахівця необхідно звернутися відразу ж, як тільки з’явилося нездужання.

Ні в якому разі не потрібно розпочинати лікування самостійно – абсолютна більшість відомих препаратів від грипу суворо заборонено вагітним жінкам і на ранніх, і на пізніх термінах. До них відноситься, здавалося б, нешкідливий аспірин, кошти, звужують судини, деякі ліки від кашлю та противірусні медикаменти.

Під час лікування вагітних жінок фахівці намагаються акцентувати свою увагу на гомеопатичних або народні методи. Обов’язково призначається рясне пиття. Вірус як би вимивається з жіночого організму. Містять вітамін С напої – лідер серед призначеної терапії. Якщо необхідно знизити високу температуру, то з усіх жарознижуючих рекомендується парацетамол. Кашель можна вилікувати за допомогою грудних зборів трав. Хороший ефект мають інгаляції, для їх проведення можна використовувати настої календули, м’яти, ромашки, шавлії, евкаліпта та інших лікарських рослин. Не призначаються антибіотики.

Як правило, все лікування відбувається в домашніх стінах. Вагітній рекомендується дотримання постільного режиму, при цьому в приміщенні кожен день потрібно проводити вологе прибирання, провітрювання а повинно здійснюватися щогодини. Посуд, яку використовує жінка, необхідно обдавати окропом після кожного прийому їжі. Дуже важливо під час хвороби повноцінно харчуватися, не нехтувати фруктами і овочами, в достатній кількості вживати рідину. Якщо мучать болі в горлі, то допускається його полоскання. Для цього використовується розчин фурациліну. Підійдуть трав’яні відвари. Крім того, добре лікує горло звичайна харчова сода, розчинена в воді.

Попередження захворювання

Будь-яке лікування може стати тривалим і, як правило, малоприємним. Щоб уникнути цього, дуже важливо вчасно проводити профілактику вірусних і інших захворювань. Вагітна жінка тим більше повинна докласти всі зусилля, щоб уберегти себе від зараження.

Імунітет майбутньої мами найчастіше буває ослабленим, а значить, і більш уразливим перед хворобою. Способів його зміцнення, дозволених вагітним жінкам, існує досить багато. Ніколи не пізно почати займатися загартовуванням або іншою фізичною активністю. Не менш важливими є ведення здорового способу життя і раціональне харчування.

В цілях профілактики найкраще намагатися якомога менше перебувати в громадському транспорті. Перед кожним виходом з будинку рекомендується скористатися оксоліновою маззю чи маззю, яка містить віферон. Незамінним супутником майбутньої мами повинна стати марлева пов’язка, яку важливо замінювати як можна частіше.

Діагностика наслідків захворювання

На жаль, навіть якісна профілактика не завжди здатна уберегти вагітну жінку від зараження. Найчастіше постановка діагнозу відбувається виходячи з присутніх у людини клінічних ознак. Іноді для підтвердження або у випадку неможливості його визначення можуть бути використані альтернативні методи.

Найбільш поширеним способом є взяття мазка із зіва або носа. По-іншому цей підхід іменується методом світяться антитіл.

Якщо жінка перенесла грип на початку вагітності, то ближче до її середини фахівці рекомендують здати аналізи на три гормону: ХЧГ, АФП і естріол. Саме вони здатні вказати на ризик розвитку патологій. Важливо розуміти, що результат такого тестування не є остаточним. У разі виникнення будь-яких сумнівів проводиться безліч додаткових досліджень. Не зайвим буде отримання консультацій у кількох різних лікарів.

Після повного одужання проводиться контроль матки методом ультразвукової діагностики. Також можливе призначення допплерографії (особливо якщо хвороба мала місце у другій половині вагітності) та кардіотокографії.

І лише оцінивши результати всіх цих досліджень, можна судити про загальний стан здоров’я вагітної жінки, яка перенесла грип, і її плоду. Не хворійте!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Сприятливі дні для гарантованого зачаття

Зміст статті: Календарний метод Розрахунок по температурі Дії перед зачаттям Час зачаття Багато сучасні сім’ї з великою увагою ставляться до питання зачаття дитини. Це зрозуміло, оскільки до такого важливого моменту…

Вагітність на ранньому терміні допомагає від токсикозу?

Зміст статті: У чому причини такого стану? Основні рекомендації Режим харчування Що ще можна зробити? Настання довгоочікуваної вагітності часто затьмарюють постійна нудота і дратівливість. Прокидаючись вранці, жінки відчувають нездужання, і…