Тільки для справжніх пані!

Годування груддю: чому дитина потіє під час їжі

Годування груддю: чому дитина потіє під час їжі

В кожній молодій сім’ї з народженням малюка з’являється безліч клопотів. Багато матусі, помічаючи, що дитина потіє під час годування, відчувають занепокоєння. Справді подібні особливості дитячого організму повинні викликати побоювання або поява крапельок поту – це нормальне явище?

Всі причини пітливості можна розділити на 2 великі групи. Одні з них не відрізняються негативним впливом на дитячий організм, інші, навпаки, є ознаками захворювань.

Особливості потовиділення у немовлят

Найчастіше у малюків покривається потім саме голова, при цьому все тіло залишається сухим. Практично у всіх випадках це є цілком нормальним процесом, не свідчить про розвиток патологій у дитини.

Потові залози у новонароджених діють відразу після народження, незважаючи на те, що в цей період вони ще не повністю сформовані. З цієї причини дитина потіє не тільки уві сні, але і під час прийому їжі, активного проведення часу або відпочинку.

Нормалізація функціонування потових залоз відбувається тільки у віці 5 – 6 років, тому не варто турбуватися з-за того, що у карапуза пітніє голова навіть тоді, коли йому холодно.

Причини пітливості голови у новонароджених

Як вже говорилося раніше, в більшості випадків пітливість є нормальним фізіологічним процесом, який виникає з-за наступних причин:

Натуральні предмети одягу, звичайно, програють за зовнішнім виглядом. Молоді батьки часто вибирають саме ті речі, які радують око, не думаючи про те, що вони приносять шкоду дитячому здоров’ю. Тіло дитини дихає, а речі, які не пропускають повітря, порушують цей процес, викликаючи потовиділення.

Перераховані причини пояснюють, чому пітніє голова у немовляти. Коли це відбувається з-за природних особливостей, турбуватися не варто. Достатньо лише усунути фактори, що впливають на малюка, і дискомфорт зникне. Щоб голова дитини не потіла, варто підібрати якісні постільні речі та одяг з натуральних матеріалів.

Коли потовиділення на голові дійсно небезпечно?

Якщо у дитини пітніє голова під час годування, це може стати першим сигналом розвитку такого захворювання, як рахіт. Подібний недуга дуже небезпечний для дітей. Як правило, його прояв пов’язано з недоліком вітаміну D, який необхідний для формування багатьох систем і органів у немовлят.

Сильний або тривалий недолік цього вітаміну призводить до незворотних наслідків, аж до деформації кісток.

Якщо дитина потіє під час їжі – це ще не свідчить про наявність рахіту. При найменших підозрах або неспокої варто звернутися до лікаря.

Фахівці визначають рахіт за зовнішніми ознаками:

Всі перераховані симптоми можуть викликати підозри на розвиток захворювання тільки при комплексному прояві. Діагностика включає додаткове обстеження:

Варто відзначити, що потовиділення при годуванні ще не дає приводу для певного діагнозу. Рахіт сьогодні зустрічається досить рідко, хоча кілька десятиліть тому все було навпаки. Найчастіше захворювання виникало в зв’язку з раннім відлученням малюків від грудей. Якщо ж новонароджений харчується грудним молоком, то практично ніколи даний недуга не проявляється. Разом з цим незамінним речовиною він отримує всі необхідні для нормального розвитку речовини, в тому числі і вітамін D.

Що робити, якщо дитина потіє під час годування?

Якщо дитина потіє, коли смокче груди, зверніть увагу на температуру в приміщенні. Оптимальні показники не повинні перевищувати 22 градуси, вологість – не менше 50%.

Оселі слід частіше провітрювати, особливо в літній час, взимку рекомендується користуватися приладами, зволожують повітря.

Не варто надмірно кутати дитину і надягати на нього додаткову одяг. Молоді матусі повинні продовжувати грудне годування до визначеного періоду. Смоктання молока захистить малюка від розвитку численних захворювань, зміцнює імунну систему. Матері повинні уважно ставитися до того, що вони самі вживають в їжу. Харчування повинно бути збалансованим, корисним і різноманітним. Коли малюк здоровий, обов’язково варто здійснювати щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

Якщо дитина потіє, коли їсть, не варто панікувати і одразу ж їхати до лікаря, зверніть увагу на інші причини, що сприяють потовиділенню. Можливо, саме вони викликають подібні дискомфортні особливості. Якщо це не допомагає, а мокра голова донечки чи синочка турбує батьків, варто звернутися до кваліфікованого фахівця. Педіатр огляне малюка, проведе діагностику і точно пояснить, що стало причиною потовиділення.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: