Тільки для справжніх пані!

Гімнастика для кистей і пальців рук

Гімнастика для кистей і пальців рук

Кожен день наші руки працюють. Але ми так мало уваги приділяємо здоров’ю, станом зв’язок і шкіри рук. Це повертається до нас хрускотом суглобів, відчуттям напруги в кистях і погіршенням стану шкіри. Вирішити ці проблеми допоможе гімнастика для рук.

Вправи для рук – це рішення виниклих проблем, профілактика хвороб зв’язок і суглобів, а для дітей вони служать механізмом реабілітації після інсультів і черепно-мозкових травм.

Для виконання гімнастики суглобів не потрібні особливі умови. Вправи, спрямовані на зміцнення кисті і пальців, можна робити навіть за столом. Щоб підвищити їх ефективність, дотримуйтеся наступних правил:

Тибетські ченці не починали ранок без зарядки для суглобів рук. Вони визнавали її чудодійним способом для відновлення енергії і вважали джерелом підтримки життєвих сил. Науковим підтвердженням цього факту служить наявність безлічі рефлекторних клітин на наших долонях.

Розминка для зняття втоми з кистей рук

Така зарядка буде особливо актуальною для тих, хто довго працює за клавіатурою комп’ютера або заповнює безліч паперів вручну. Ще краще вправи для кистей рук щодня виконувати кожній людині для підтримки здоров’я суглобів і збереження молодості шкіри. Перейдемо до вправ.

 • Спочатку стисніть кисті в кулак і покрутіть ними по 10 разів в кожну сторону.
 • Сильно затисніть руку в кулак і затримайте на кілька секунд. Розслабте руку. Повторіть по 10 разів.
 • Натягніть кисть максимально на себе, потім від себе. Зробіть по 5 разів кожною рукою.
 • Стисніть кулак, по черзі розтискайте і стискайте пальці, слідкуючи, щоб інші залишалися нерухомими.
 • Покладіть кисті на тверду поверхню і по черзі піднімайте кожен палець, не відриваючи інші.
 • Ці легкі вправи служать прекрасною профілактикою захворювань суглобів і знімають втому з рук після трудового дня.

  Вправи для зміцнення кистей і пальців рук

  Часто люди, які починають займатися спортом, помічають неприємні відчуття в кистях. Досвідченим спортсменам знайома ця проблема, вони знають про важливість міцних кистей при вправи з гантелями, штангами і віджиманнях. Такі вправи спрямовані на кисті, їх зміцнення і рухливість.

 • Плавно згинайте кисті стиснуті в кулак, в променевозап’ястному суглобі вперед-назад, до відчуття приємного розтягування. Виконайте 5-10 разів.
 • Активної рукою охопіть долоню пасивної руки і відводите її в сторони, вгору і вниз. Виконайте по 5-10 повторень для кожної руки.
 • Охопіть долоню пасивної руки активної рукою, згинайте і розгинайте її в лучезапястном суглобі. Робіть до приємного відчуття розтягнення в суглобі.
 • Поставте лікті на стіл, з’єднайте долоні разом. Плавно опускайте долоні вниз, розсувайте лікті в різні сторони. Виконайте 10 разів.
 • Поставте ребро долоні на тверду поверхню. Згинайте кожен палець так сильно, наскільки це можливо. Виконайте по 5 разів.
 • З’єднайте долоні в горизонтальному положенні. Згинайте пальці однієї руки, створюючи опір другою рукою. Повторіть 10 разів.
 • Також допоможуть зміцнити ваші кисті різні пристосування. Наприклад: експандер, тенісний м’ячик, спеціальні гумки, які потрібно стискати або розтягувати. Такі заняття, як стрибки на скакалці, вис на турніку, або ліплення із пластичних матеріалів виступають як відмінна гімнастика для пальців.

  Гімнастика для поліпшення гнучкості пальців

  Більшу частину часу суглоби працюють одноманітно, не реалізуючи свої можливості. Від цього руху втрачають швидкість, гнучкість і спритність. Якщо ви зіткнулися з втратою колишньої рухливості рук, повернути її допоможуть вправи, спрямовані на кисті і пальці.

 • Проведіть легкий масаж кистей, використовуючи крем або масло.
 • Стисніть кисті в кулак, робіть кругові рухи в одну сторону 10 разів і в іншу.
 • Кожним пальцем зробіть уявний «щигля». Повторіть 5-7 разів.
 • Робіть кругові рухи подушечками пальців, щільно притиснувши подушечку одного пальця до іншого. Почніть з великого і вказівного і просувайтеся далі. Зробіть по 7 повторень.
 • По Черзі натискайте подушечками однієї руки на подушечки іншої руки. Зробіть 10 повторень.
 • Плавно стисніть руку в кулак, потім повільно розтисніть. Повторіть 10 разів.
 • Обертайте по Черзі кожним пальцем в одну й іншу сторону. Зробіть по 5 разів.
 • Дитяча гімнастика для пальчиків

  Розвитку кисті у дитини від 1 до 5 років сприяє ліплення з глини або пластиліну, зав’язування вузлів, збирання мозаїки, ігри з м’ячиком. З дітьми шкільного віку у зв’язку з підготовкою до школи і великим навантаженням на кисті під час письма важливо робити вправи для пальців.

 • Вправа «Півник». Сцепите долоні в замок. Лівою рукою натисніть на тильну сторону правого. Ви повинні розгинати долоню, імітуючи гребінь півня.
 • Вправа «Доріжка». Великий палець однієї руки покладіть нігтем вниз на великий палець іншої руки, вийшли дві сходинки. Далі всі пальці своїми кінчиками по черзі кладіть один на одного, імітуючи ходьбу по доріжці.
 • Вправа «Стоніжки». Пальчики поставте на край столу і, перебираючи ними, перебегите до іншого краю столу.
 • Вправа «Слоник». Вказівний і безіменний, великий і мізинець – це ноги слона. Середній палець вытянете як хобот. Слон повинен повільно йти, ступаючи по черзі кожною ногою.
 • Вправа «Ліхтарики». Стисніть кулак. Випряміть долоню і розсуньте пальці, стискайте і розслабляйте їх.
 • Вправа «Тісто». Руками імітуємо процес замішування тіста. Вправа спрямована на розробку кисті.
 • Щоб вправи для пальців рук зробити цікавими дітям, супроводжуйте заняття кумедними історіями або звуками.

  Масаж кистей рук

  Масаж стане прекрасним доповненням до вправ, спрямованих на рухливість кисті. Він справляє позитивний ефект на суглоби, м’язи і шкіру.

  Починаючи масаж, ви повинні нанести на шкіру рук крем або масло. Почніть з легких погладжувань кистей рук. Потім круговими рухами промассируйте кожен палець і суглоб. Зігніть вказівний і середній пальці, ніби вичавіть ними кожен палець. Зробіть круговий погладжування променево-зап’ясткового суглоба. Закінчите масаж легкими погладжуваннями.

  Робити масаж слід ввечері, краще перед сном. Протипоказаннями до масажу служать ранки, тріщини на шкірі, грибкові захворювання і підвищення температури тіла.

  Виконуючи ці вправи, ви зможете надовго зберегти здоров’я ваших суглобів, продовжити молодість і красу ваших рук. Приємним доповненням стануть свіжі думки і бадьорість. А наш сайт надасть вам можливість бути здоровим до кінчиків пальців.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Герпес на губах і його лікування

  Зміст статті: Схематичне усунення інфекції на губах Найпопулярніші методики боротьби Профілактика захворювання За статистичними даними в якості носіїв вірусу цього захворювання виступають багато людей, і це ледь не все населення….

  Всілякі причини появи і способи лікування заїди в куточках рота у дітей

  Зміст статті: Причини виникнення Симптоми Лікування Народні засоби Медикаментозне лікування Профілактика Будь-яка мама стикається з проблемою заїди у дітей. Це може приносити малюкові дискомфорт і супроводжуватися больовими відчуттями. Але не…

  Відновлюємо зір і покращуємо пильність з допомогою зарядки для очей

  Зміст статті: Основні правила Розминка Розслабляємо брови Усуваємо напруга очей Розслабляємо м’язи Тренуємо пильність Розвиваємо зір Стимулюємо м’язи Часто проблеми із зором виникають внаслідок тривалого перебування перед монітором комп’ютера. Це…