Тільки для справжніх пані!

Фармацевт – професія грамотних і відповідальних

Фармацевт – професія грамотних і відповідальних

Хвороби супроводжували людство в усі часи. А разом з ними завжди з’являлися і ліки. Стародавні греки і римляни, вавілоняни і єгиптяни мали свої секрети лікування та виготовлення медичних препаратів. Звичайною практикою було те, що в обов’язки лікаря входило і змішування інгредієнтів, необхідних для ліків. Тільки в XIII столітті, у зв’язку з розвитком науки і появою величезної кількості ліків для хворих, утворилася професія фармацевт, окрема від безпосередньо лікарської справи.

Латинське слово «pharma» позначає «ліки». Нам вже важко уявити, як можна обійтися без зілля на різні випадки життя. Ми біжимо в аптеку при перших ознаках вірусної інфекції та розлади шлунку, головний біль чи прострілу в спині. Ми впевнені, що людина, що стоїть за прилавком, завжди допоможе і підкаже, що саме принесе полегшення і прожене хвороба.

Однак найчастіше людина, відпускає ліки – це не фармацевт. Це просто продавець, який навряд чи має медичну освіту. Знає він про свій товар тільки найнеобхідніше. Фармакологія – складна і точна медична наука, а фармацевт – професія, якій дійсно можна пишатися.

Хто такий фармацевт?

Це людина, яка знає про всі ліки. Тобто, він може з впевненістю та відповідальністю назвати область застосування того чи іншого препарату, його хімічний склад, взаємодію з іншими речовинами, протипоказання і побічні ефекти від прийому. Такий фахівець підбере, якщо потрібно, аналог, пояснить, як правильно приймати медикамент, поцікавиться, а у вас немає індивідуальної нестерпності того або іншого компонента.

І, звичайно, опис професії було б неповним без згадки про можливість скласти ту чи іншу мікстуру або мазь прямо в аптеці: у справжнього фармацевта повинно вистачати для цього знань.

У чому полягає працю фармацевта?

Фахівець даного напрямку зобов’язаний приймати товар в аптеці, розташовувати його на вітрині логічно і красиво, займатися веденням документації, продавати лікарські засоби і консультувати покупців щодо їх прийому, дозування, сполучуваності або протипоказань.

Професія фармацевт передбачає навички роботи з комп’ютером, володіння інформацією щодо терміну придатності товару, а також грамотною мовою, необхідної, щоб чітко відповісти покупцю на його питання. Розрахунок дозування і розуміння того, що виписувати за рецептом, а що відпускати так, теж входить в роботу даного фахівця.

Далеко не всі фармацевти працюють в аптеках. Робота багатьох з них пов’язана з виробництвом лікарських засобів на спеціалізованих заводах. Опис фармацевтичної справи було б неповним без згадки про численних дослідженнях, які проходять медикаменти під контролем даних людей. До того ж багато з них займаються маркетинговими дослідженнями у сфері ринку засобів від тих чи інших захворювань.

Чи Є переваги у професії?

Недоліки роботи сучасного фармацевта

Які людські якості необхідні фармацевта?

По-перше, це інтерес і бажання розібратися в хімії і біології. Навчання передбачає наявність знань і з латинської мови. Якщо у вас погана пам’ять, для фармакології це однозначний мінус. Основні ліки, активні речовини і механізми їх взаємодії потрібно пам’ятати напам’ять.

По-друге, фармацевт повинен вміти працювати з людьми – терпляче розтлумачувати призначення ліків, відповідати на питання, попереджати про наслідки. Якщо ви інтроверт і не любите спілкування з незнайомцями – краще знайти інше справа в житті.

Робота з виготовлення препаратів, яка є не тільки у виробничих умовах, але і в аптеці, потребує зібраності, акуратності і точності. Якщо вдома на кухні можна діяти «на око», то тут наслідки такого підходу можуть бути катастрофічними.

Особливості працевлаштування

Плюси і мінуси професії багато в чому скрашиваются можливістю або, навпаки, проблемами з працевлаштуванням. Що стосується фахівців-фармацевтів, то вони досить затребувані. Лікарські виробництва стрімко розвиваються. Разом з мутирующими вірусами і черговими варіантами різних захворювань з’являються і нові препарати, тому професіонали як ніколи потрібні на фарм-заводах. Однак є вони далеко не у всіх населених пунктах.

А ось аптеки є скрізь, і в них зобов’язані працювати люди з профільною освітою. Як правило, вакантне місце отримують професіонали, а не звичайні продавці без спеціальної медичної підготовки. Проблеми з працевлаштуванням частіше виникають у провізорів, тому ті йдуть на менш оплачувані, зате реальні посади фармацевтів. Більш практичні представники професії починають працювати з середньо-професійним освітою і, якщо є реальна необхідність, отримують вищу.

Найголовніше, що слід сказати про фармацевтах – вони потрібні. Сучасний світ кишить хворобами – від найпоширеніших до рідкісних і страшних. Орієнтуватися в безмежному морі лікарських препаратів, знайти потрібну саме цій людині, щоб той одужав – велика справа. Якщо ви станете фахівцем, який допоможе людині зробити правильний вибір і успішно позбутися будь-якої проблеми – це здорово!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Професії медичного спрямування та їх престиж

Зміст статті: Історія розвитку медицини Суть професії Престижність і затребуваність Витоки сучасної медицини йдуть в далеке минуле. За багато років до нашої ери вже існували люди, які готові присвятити все…

Популярні і затребувані професії нашого часу

Зміст статті: Топ популярних спеціальностей Економічна галузь Еколог Дизайнер ландшафтів Менеджери по персоналу Іміджмейкер Біотехнолог Ще навчаючись в 11-му класі, більшість учнів та їх батьки стурбовані тим, в яке в…

Особливості професії дизайнер інтер’єру

Зміст статті: Історія професії Про дизайн як такий Про специфіку роботи Ваша освіта Творчі професії вважаються дуже цікавими і захоплюючими. Вони дають великі можливості для творчості і самореалізації. У цих…