Тільки для справжніх пані!

Електронна сигарета або звичайна: що шкідливіше для здоров’я

Електронна сигарета або звичайна: що шкідливіше для здоров'я

Зараз, коли ширяння стрімко стає більш модним заняттям, ніж куріння, важливо знати, наскільки воно безпечне. Існує безліч міфів, які стосуються цього нового гаджета, і найпоширеніший з них зводиться до того, що проста електронна сигарета не завдає організмові такої шкоди, як стандартний варіант. Чи Так це насправді і що саме потрібно знати людині, яка задається питанням переходу на такий вид куріння? Адже про те, якої шкоди завдає здоров’ю вживання сигарет, знає кожен, але що ж щодо вейперов?

Принцип пристрою електронної сигарети

На питання про те, що шкідливіше – електронна сигарета або звичайна, відповідь однозначна. Обидва варіанти несуть серйозну загрозу для здоров’я людини. І якщо звичайна сигарета хоча б звична, незважаючи на всі небезпеки, яка вона в собі таїть, електронний варіант більш загадковий. Не всі до кінця розуміють, що саме це таке та в чому його вплив на організм.

Даний гаджет являє собою сучасний інгалятор або випарник. Пара утворюється завдяки внутрішнім елементу, виконаного у формі спіралі. Він нагрівається, коли прилад включають, через деякий час з’являється пар, який візуально створює ефект куріння.

Пристрій гаджета досить проста. Його основу становить нагрівальний елемент у формі спіралі, а також контейнер, що містить рідину для ширяння. Саме від складу останньої залежить рівень шкоди, що наноситься організму.

Склад рідини

Стандартний варіант наповнювача для електронної сигарети містить 4 елементи, кожен з яких тією чи іншою мірою негативно впливає на здоров’я.

 • Пропіленгліколь, поліпшує смак пара. Незважаючи на те, що, на думку лікарів, він безпечний для людини, ніколи не можна виключати ризик виникнення алергічної реакції.
 • Гліцерин виконує функцію поліпшення якості пара. Саме завдяки його наявності в наповнювачі дим стає густим, а процес – схожим на звичайне куріння. Гліцерин не відносять до небезпечних речовин, але краще знати, що його часте потрапляння в порожнину рота може викликати низку неприємних наслідків:
 • Нікотин – найважливіша складова наповнювача, завдяки якій питання, шкідливі електронні сигарети чи ні, має однозначну позитивну відповідь. Звичайно, безпека пристрої, в складі якого є даний елемент, викликає великі сумніви. І навіть якщо на упаковці написано, що вміст нікотину в даному вигляді наповнювача дорівнює нулю, яке кількість цієї речовини все одно в ньому є.
 • Ароматизатор. Добавки з різними ароматами дозволять вибрати найбільш підходящий для себе особисто. Це хімія, а тому корисної для здоров’я вона бути не може.
 • В залежності від конкретного складу наповнювача може бути доповнений іншими елементами, але ці 4 складові присутні в кожному варіанті.

  Небезпеки, які таяться в електронному заміннику

  Незважаючи на активну рекламу, не можна точно сказати, що електронні сигарети не такі шкідливі, як звичайні:

  Таким чином, шкоди від електронної сигарети нічим не поступається збитку від звичайної. Це дуже важливо усвідомити всім, хто вважає, що перехід на ширяння – вірний спосіб захистити свій організм від впливу нікотину та інших небезпечних речовин.

  Інші загрози електронної сигарети

  Крім перерахованих варіантів, сучасний девайс може влаштувати справжні пастки для любителів ширяння. Одна з найбільш поширених і небезпечних – передозування нікотину. Особливо цього варто остерігатися новачкам, які тільки недавно змінили звичайні сигарети на електронні. Їх може ввести в оману удавана легкість вдихуваного пара.

  Він відчувається не таким потужним, як звичний дим від тютюну, тому багато хто часто збільшують рівень фортеці наповнювача. А це може швидко привести до передозування нікотину, наслідки якої будуть усуватися медичним шляхом.

  Також такий ефект може статися через безконтрольного ширяння. Пали жертвою реклами, яка підтверджує, що електронні сигарети абсолютно безпечні для здоров’я, можуть почати літати частіше і у великих кількостях. Така поведінка призведе до того, що концентрація нікотину в організмі досягне критичної точки. Симптоми, за якими можна дізнатися, що сталася передозування:

  Інша небезпека, з якою можуть зіткнутися любителі ширяння – використання неякісної продукції. На сучасному етапі, коли ринок електронних сигарет мало вивчений споживачем, ризик придбати бракований товар досить високий.

  Загрозу підвищує відсутність обов’язкової сертифікації для даних гаджетів. З-за того, що немає жорсткого контролю, виробники мають можливість на свій розсуд змінювати пропорції і список інгредієнтів, використовувати неякісні матеріали для виготовлення приладів.

  Відмова від сигарет

  Таким чином, якщо ви сумніваєтеся, яка сигарета шкідливіше – електронна або звичайна, будьте впевнені, що обидва варіанти несуть серйозну загрозу для вашого здоров’я. Саме тому варто якомога швидше задуматися про те, щоб кинути шкідливу звичку.

  Ще один фактор, з-за якого електронні сигарети стали популярнішими, ніж звичайні, – міф про те, що вони допоможуть кинути палити. Вважається, що перехід на гаджет допоможе безболісно пережити період відвикання.

  Насправді, приймаючи рішення на користь електронних сигарет, враховуйте, що цим ви не тільки не відмовляєтеся від куріння, але і ризикуєте отримати новий вид залежності.

  Саме тому перехід на здоровий спосіб життя повинен бути правильним і остаточним. Запорука успіху – у виборі відповідного способу відмови від куріння. Найбільшою ефективністю зараз має метод Аллена Карра – читання авторських книг «Легкий спосіб кинути курити» і «Кидай курити зараз, не набираючи вагу» (це останнє видання «Легкого способу»). Суть методу полягає в тому, що після прочитання всіх сторінок людина повністю усвідомлює всі пастки, в які потрапив, і розуміє, що сигарети не грають в житті ніякої ролі. Завдяки цьому відмова від них настає легко і швидко.

  Безпека методу Карра підтверджується численними дослідженнями, а його ефективність – мільйонами людей зі всіх кінців світу, які змогли раз і назавжди розпрощатися зі шкідливою звичкою.

  Тільки від вас залежить, якими будуть ваше здоров’я і подальше життя. Правильний вибір стане ключовим моментом найважливіших змін у власній долі.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Тяга до алкоголю: чи можна відмовитися від шкідливої звички

  Алкоголь – це страшне зло, це горе для рідних і друзів, бруд і невлаштованість, невблаганно насувається смерть. Багато любителі прикластися до чарки це розуміють, але вважають, що нічого не можуть…

  Товстіють від вживання пива?

  Зміст статті: Сильний пол Прекрасна стать Винні закуски? На сьогоднішній день пиво є одним з найпопулярніших алкогольних напоїв. Торговельні мережі просто рясніють різними сортами, а рекламісти намагаються подати їх максимально…

  Скільки виходить нікотин із організму людини

  Зміст статті: Отже, скільки ж потрібно часу? Наскільки довго нікотин тримається в крові? Чи можна прискорити вивітрювання нікотину з організму? Що може перешкодити позбавленню від нікотину Користь нікотину: міф чи…