Тільки для справжніх пані!

Дробове харчування: краще менше, але частіше

Дробове харчування: краще менше, але частіше

При появі малюка на світ мами і доктора часто дотримуються режиму годування через три години весь день. Дитина отримує все необхідне і активно розвивається. Але в міру дорослішання люди перестають використовувати фізіологічно правильне харчування.

Результати дають про себе знати у вигляді зайвого або недостатньої ваги і появи проблем зі здоров’ям. При гастриті та інших видах захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту рекомендується застосовувати дробове харчування. Воно ж здатне призвести до схудненню, яка не завдасть шкоди організму. Дієта, особливо у вигляді моноварианта, виснажує і дає велике навантаження для печінки.

Сутність системи живлення

Дробове харчування – певна система, що припускає, що людина може вживати в їжу все, але невеликими порціями. Звичайна дієта передбачає масу обмежень, що викликає психологічний дискомфорт у людини. Звідси постійні зриви. Дана система поступово налаштовує організм на потрібний лад через зміну об’єму порції.

Основні правила:

Враховуючи, що долоні у всіх різні в залежності від віку і комплекції, то й обсяг порції буде відрізнятися.

Механізм дробового харчування дає можливість печінки краще функціонувати, оскільки орган встигає очищати кров від речовин, що надійшли з їжею. Рівні інтервали між перекусами не перевантажують його. Цього не дає будь-яка інша дієта. При гастриті встановлений режим дозволяє уникнути перепаду рівня кислотності.

Раціон харчування можна налаштувати з урахуванням особистих переваг за видами продуктів. Якщо є наявність певних захворювань, то повинна дотримуватися додаткова дієта. При гастриті не рекомендується вживати гостру їжу, навіть якщо використовується роздільне харчування. Це в будь-якому випадку заподіює шкоду. Перші результати застосування дробового харчування можна побачити через місяць. Зміниться навіть тонус шкіри і стан волосся.

Перехід до дробовому харчуванню

Якщо різко перейти на нову систему харчування, то для організму це стане стресом. Можна завдати шкоди роботі внутрішніх систем. Рекомендується поступово переходити на новий раціон і змінювати розмір порції. Для цього потрібно:

Ті, хто здійснював перехід на дану систему, говорять про те, що організм сам швидко відмовляється від надмірного об’єму порції. Тому змінювати розмір страв виходить швидко, коли людина звикає до режиму харчування по годинах.

Деякі дієтологи радять перед початком використання нової системи живлення провести очищення печінки. Це дозволяє краще справлятися з утворилася навантаженням і швидше отримати результати схуднення. Вже в перший місяць можна скинути до 10% поточного ваги. Це не означає, що такого ефекту досягнуто всі, хто перейшов на нову систему. Багато залежить від вихідних параметрів.

Особливості харчування

Дробове харчування передбачає, що основні прийоми їжі – це сніданок, обід і вечеря у встановлений час. Між ними повинні бути перекуси. Для них не слід вибирати чіпси, шоколадні батончики або напої, які можуть принести шкоду печінки або шлунку при гастриті. Бажано налаштувати організм на правильне засвоєння білків і крохмалю. Для цього:

Білки перетравлюються довше. Це дає тривале відчуття насичення, тому людина не переїдає перед сном. Особливо це важливо при гастриті, оскільки прийом їжі повинен бути закінчений при такому захворюванні мінімум за 2 години до сну. Подібне рекомендує будь-яка дієта.

В якості перекусів слід використовувати порції салатів, фрукти. З останніми слід бути обережніше: вони можуть підвищувати кислотність при гастриті. Жирні варіанти салатів краще не використовувати. Розмір порції основних прийомів їжі не повинен бути великим. В день повинно виходити не більше 2 тис. ккал.

Що включати в меню?

Ті, хто переходять на харчування, повинні скласти заздалегідь меню на кожен день або на тиждень вперед. Це дозволить спланувати придбання необхідних продуктів, позначивши приблизний список. Комусь допомагає таблиця з меню на тиждень. Зорове сприйняття підсилює настрій. Адже новий раціон викликає певний стрес у людини.

Варіанти страв на сніданок:

Доповнити сніданок можна горіхами, великим фруктовим плодом.

День завжди енерговитратний. Це враховують при виборі страв. На обід підійдуть:

На вечерю, наприклад, можна приготувати одну з наступних страв:

Складена таблиця дозволить переставляти позиції на інші дні і робити раціон більш різноманітним. Щоб посилювати результати, що дає роздільне харчування, меню на тиждень варто переглядати кожен місяць.

Приклад для перекусів на день:

Розмір порції будь-якого салату не повинен перевищувати 200 грамів в день. При гастриті не слід пити свіжовичавлені соки, хоча в інших випадках вони припустимі в якості перекусів. Перевагу слід віддавати продуктам, не здатним завдати шкоди печінки.

Система дозволяє вирішити безліч проблем. Звична дієта не здатна активізувати внутрішні сили організму, лише даючи поштовх для цього. Тому її не рекомендується використовувати при гастриті, для якого важливий не стільки розмір вживаних страв, скільки частота прийомів їжі. Про стан печінки, яка перейде на новий режим роботи, можна буде зрозуміти по шкірі. Вона стане рожевою, менш вугруватої, а дефекти будуть з’являтися рідше. Це ще один бонус, крім іншої користі для печінки, шлунка і організму в цілому, який можна отримати при зміні принципів харчування і перехід на дробову систему.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Дробове харчування для схуднення: розробляємо місячне меню

Зміст статті: Суть дрібного харчування Як почати Місячне меню дробового харчування Яка дівчина чи жінка хоче стати ще більш привабливою. Виявляється, для цього потрібно не так вже багато: правильно харчуватися…

Для чого людині потрібно вживати вуглеводи?

Зміст статті: У чому різниця між простими і складними видами? Основні функції Інші особливості Нестача і надлишок речовин в раціоні Скільки вуглеводів рекомендується вживати в день? Загальні рекомендації Добре себе…

Для чого потрібен препарат «Магній В6»?

Зміст статті: Симптоми нестачі речовини Від чого з’являється недолік магнію Користь для центральної нервової системи Вживання мінералу для зміцнення серця Застосування для зміцнення імунітету Користь для опорно-рухового апарату Дозування препарату…