Тільки для справжніх пані!

Догляд за новонародженим: як організувати купання

Догляд за новонародженим: як організувати купання

Серед безлічі правил і деталей, які потрібно освоювати молодим батькам, особливе місце займає питання, як купати новонародженого дитини. Адже ця щоденна процедура займає важливе місце в розвитку малюка, а тому потрібно ставитися до неї з усією відповідальністю. Від того, в якій воді ви проводите гігієнічні процедури, як до них готуєтеся і скільки часу на них відводите, залежить, яку користь буде приносити купання вашому малюкові і наскільки позитивно він буде до нього ставитися.

Перше купання малюка відіграє вирішальну роль у цих факторах, тому вкрай важливо, щоб воно пройшло максимально комфортно. Отже, коли можна купати малюка? Що для цього використовувати? Як не нашкодити? З чим купати новонародженого з піною, іграшками, гірками? Постараємося відповісти на ці та інші питання докладно.

Коли можна починати купати?

Якщо при виписці з пологового будинку лікар не ввів якісь обмеження, можна провести перше купання новонародженого вже на другий день після того, як ви повернулися додому.

Перший вечір краще провести без банних процедур, щоб дати йому час адаптуватися до нових умов.

Необхідні для купання приналежності

Щоб проводити лазневі процедури комфортно, потрібно придбати всі необхідні приналежності заздалегідь. Вам знадобиться:

Всі речі повинні бути приготовлені заздалегідь, щоб нічого не відволікало вас від банного процесу.

Особливості підготовки і використання дитячих речей

Купання дитини передбачає особливу підготовку ванних приладдя.

Дотримання всіх правил дозволить з комфортом провести купання дітей.

Оптимальний режим температури

Важливо стежити не тільки за температурою не тільки води, але і повітря в кімнаті. Краще всього, якщо вона буде триматися в межах 20-22◦С.

Градус води, в якій купають грудного дитини повинен бути не нижче 37◦С в першу тиждень. Потім температуру можна поступово зменшувати, довівши її до 32-33◦С.

Слідкуйте за тим, щоб зниження було плавним, не більше ніж на 1◦С в тиждень. При цьому звертайте увагу на поведінку малюка. Зупиніться на комфортній для нього температурі.

Процедура купання

Перш ніж мити дитину, роздягніть його і залиште на кілька хвилин для прийняття повітряних ванн. Це дуже важлива процедура, що сприяє дитячому загартовування.

Потім поступово опустіть малюка у воду, стежачи за її реакцією. Голова, як і шия, залишаються на поверхні. Щоб дізнатися, як правильно купати дитину, треба знати, як його тримати. Найзручніше, якщо дитина лежить на лівій руці який купає дорослого, дитяча голівка підтримується його ліктем.

Якщо поза правильна, ваш великий палець буде на лівому плечі немовляти, а інші в пахвовій западині.

Також Можна скористатися спеціальною дитячою гіркою, яка буде підтримувати голову новонародженого, полегшуючи ваше завдання.

Як мити новонародженої дитини? Алгоритм наступний:

Перше купання немовлят не повинна перевищувати 5 хвилин. Потім можна поступово збільшувати час, довівши його до 15 хвилин протягом місяця. В подальшому допускається тримати дитину у ванній 30-40 хвилин за умови, що купання приносить йому задоволення.

Після ванни

Після того, як скупали малюка, покладіть його на рушник або пелюшку. Промокальними рухами, без тиску, просушіть волосся, потім груди і живіт, а потім пахову область. Важливо витерти кожну складочку на тілі малюка. Після того, як малюк до кінця висохне, намажте його дитячим кремом, щоб уникнути появи подразнення або попрілостей. Особливо це важливо в жарку пору року. Також слід обов’язково обробити пупкову рану після купання. Зробити це можна перекисом водню, зеленкою.

Потім одягніть дитину і нагодуйте, після чого його можна укласти спати.

Пупкова рана під час купання

Особливу увагу під час проведення лазневих процедур слід приділяти ще не зажившей ранці малюка.

Пупок ні в якому разі не можна мити з милом, бажано його зовсім не мочити.

Якщо це неможливо, слід вкрай обережно обполіскувати місце рани, а після купання простежити, щоб пупок повністю просох, перш ніж одягати малюка.

Дуже важливо, щоб вода була холодною, поки не зажила пупкова рана. Це дозволить уникнути потрапляння будь-яких інфекцій в дитячий організм. Також корисно додавати у воду кілька крапель марганцівки для дезінфекції. Важливо не перестаратися з розчином. Слідкуйте, щоб вода набула лише злегка рожевий відтінок.

При дотриманні обережності, пупкова рана не доставить занепокоєння батькам і заживе протягом 2 тижнів.

Поради при купанні

Щоб водні процедури приносили не тільки користь, але і задоволення, потрібно дотримувати наступні правила:

Якщо малюк звикне до води, а ви створите йому комфортні умови, в подальшому це стане його улюбленим заняттям.

У чому важливість купання немовлят?

Дуже важливо для купання немовлят знаходити час кожен вечір протягом першого місяця життя. Потім можна проводити лазневі процедури через 1-2 дні, в залежності від уподобань малюка. Купання виконує низку важливих функцій:

Крім того, процес приносить величезне задоволення більшості дітей, а отже, є джерелом позитивних емоцій. Тому треба приділяти велику увагу правильному проведення водних процедур. Якщо забезпечити комфортні умови, то вони будуть приносити радість не тільки малюкові, але і купающей його мамі.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Догляд за немовлям: з якого віку можна підгодовувати малюка

Зміст статті: Пора годувати? Ознаки готовності до нових продуктів Перші ложечки Правила введення продуктів Міфи про перехід на доросле харчування Перший прикорм – тема, яка не залишає байдужою жодну молоду…

Рівень гемоглобіну у новонароджених: норма за віком та дії при низькому показнику

Зміст статті: Загальна інформація Дефіцит гемоглобіну Симптоми Профілактика і лікування Досить багато молоді батьки стикаються з такою проблемою, як знижений гемоглобін у немовляти. Це далеко не рідкість, причому для будь-якого…

Вправи для профілактики і лікування плоскостопості у дітей

Зміст статті: Причини і симптоми плоскостопості В яких випадках показана лікувальна фізкультура? Особливості лікування плоскостопості За статистикою, у віці 6-7 років діагноз «плоскостопість» ставлять кожному дванадцятому дитині. У рідкісних випадках…