Тільки для справжніх пані!

До скількох років можна народжувати жінці, достатньо одного тільки бажання?

До скількох років можна народжувати жінці, достатньо одного тільки бажання?

Інстинктивно будь-яка жінка мріє про дитину. Бажання кожної з них зумовлено природою, і з цим важко сперечатися. Але бувають проблеми, пов’язані з несприятливою соціальної середовищем, неможливістю мати дітей за станом здоров’я та інші.

Зрослий рівень тривалості життя за останні десятиліття показує, що дівчата рідше стали обзаводитися потомством у 20-25 років, а питання, до скількох років можна народжувати, став частіше турбувати ділових жінок старшого віку, хоча можливість завагітніти у них знижується. Прагнення зробити кар’єру для багатьох з них виключає можливість мати дітей раніше, а думка про пологи відсувається на більш пізній термін. Лікарям важко дати однозначну відповідь, який існує межа можливостей, адже індивідуальні особливості у всіх різні, а, отже, і терміни для зачаття дитини виключно індивідуальні.

Не тільки тяжіння до самореалізації за останню чверть століття спонукають жінку народжувати після 30 років, але й високий рівень медицини дозволяє їй довго зберігати своє здоров’я, тому випадки, коли вперше доводиться завагітніти в 40 років, – не рідкість. Але тим не менш акушери попереджають жінок, що ризик виникнення патологій набагато вище, ніж у молодих, а при пізній вагітності, якщо вона перша, ймовірність ускладнень зростає.

Позитивні сторони пізніх пологів

У зрілому віці жінка свідомо приймає рішення про продовження роду, і вагітність для неї стає бажаним і щасливою подією. До того часу вона вже має міцну матеріальну базу і всі умови для виховання дитини. За фізіологічними показниками середній оптимальний термін для виношування плоду медики вважають вік 22 роки. Психологи стверджують, що емоційно жінка готова з усією відповідальністю планувати вагітність тільки до 30-35 років.

Інший відмітною особливістю пізніх пологів вважається, що період виношування супроводжується трансформацією фізіологічних процесів, завдяки яким організм омолоджується. Відбувається це через вироблення особливих гормонів, подовжують репродуктивні функції. Коли у жінки вагітність наступає у 35-40 років, особливо при виношуванні другого або третього дитини, пізніше настає клімакс, виникають й інші позитивні моменти:

В європейських країнах не прийнято використовувати термін «старородящая», у нас до недавнього часу медики активно використовували його у своїй практиці. Але де б не жила жінка, існують певні ризики, пов’язані з пізніми пологами.

Ризики, що виникають при пізніх пологах

У світі існують приклади, коли жінки народжують і в 50 років, таких випадків чимало, але для багатьох виникають деякі складнощі, щоб народити повноцінну дитину.

 • До 35 років в організмі будь-якої людини відбувається зниження фізіологічних механізмів, що впливають на вироблення кальцію. Цей найважливіший компонент необхідний для нормального розвитку плоду. Далеко не у всіх випадках, але все ж вплив цього чинника може стати проблемою для повноцінного внутрішньоутробного росту малюка.
 • Наявність хронічних захворювань також може стати перешкодою для нормального протікання вагітності. Багато жінок можуть про свої хвороби і не підозрювати, адже симптоматика багатьох з них не виражається в гострих проявах, а протікає у слабко вираженій формі.
 • Починаючи з 35-річного віку, жінку підстерігає небезпека позаматкової вагітності набагато частіше, ніж молодих жінок. Причиною цього можуть бути тільки індивідуальні фізіологічні особливості, які посилюються наявністю яких-небудь захворювань.
 • Зараз всім відомо, що ризик передачі потомству генетичних хвороб збільшується з віком. Фактори негативного впливу навколишнього середовища на функціонування статевих клітин посилюються з кожним роком. Зараз при плануванні сім’ї або під час вагітності після 30 років медики радять батькам пройти генетичне обстеження з метою виявлення патологій.
 • Статистичні дані показують, що більшість дітей, народжених з діагнозом синдром Дауна, з’явилися на світ у жінок, вік яких переступив кордон 35 років.
 • Виникають ускладнення у вагітних після 30-35 років можуть призвести до народження недоношених дітей. А наявність пізнього токсикозу небезпечно своїми згубними наслідками як для матері, так і для дитини.
 • При пізніх пологах лікарі нерідко приймають рішення про хірургічне втручання, тобто жінка народжує методом кесаревого розтину, а такий спосіб гірше, ніж природний процес, і якщо жінка вирішить народити другу дитину надалі, то оперативного втручання не уникнути.
 • Порушення біохімічних процесів в тканинах внутрішніх органів і нервової системи призводить до розвитку внутрішньоутробної гіпоксії, що може спровокувати задуха плоду через нестачу кисню і інші незворотні процеси, що негативно впливають на здоров’я дитини.
 • Жінки, які вирішили народжувати в зрілому віці, частіше відчувають психологічні стреси у післяпологовому періоді. Також вони піддаються атаці всіляких вірусів, виникнення кровотеч та інших тяжких наслідків.
 • Небезпеки, що підстерігають жінок під час виношування пізнього дитини, не завжди можуть торкнутися кожної з них. Багато благополучно народжують здорових малюків, і якщо вагітність не перша, то ризики для виникнення різних патологій знижуються.

  Для того щоб уникнути серйозних проблем у період вагітності після 30 років, жінці необхідно з повною відповідальністю обстежити свій організм у різних фахівців, перш ніж приймати рішення про продовження роду.

  Оптимальний вік для виношування дитини

  Однозначно визначити межі віку, коли можна народжувати, не може ні один лікар, адже не завжди навіть паспортні дані відповідають індивідуальним фізіологічним особливостям людини. Лікарі, звичайно, повинні попередити про можливі відхилення, і призначити курс ретельного медичного обстеження. Зазвичай жінка, яка здоровий спосіб життя, правильне харчування, якщо вона не палить, не зловживає спиртними напоями, може сподіватися на здорове потомство. У будь-якому разі їй необхідно:

  У момент, коли у жінки міцніє тверда впевненість у тому, що вона може стати хорошою матір’ю, у неї стабільне матеріальне становище – завжди є шанс народити найдорожчої людини на світі в будь-якому віці. Підтримка близьких людей важлива, і якщо вони готові допомогти, підтримати, то завжди є надія на благополучний результат, адже літня жінка важче переживає стреси, їй складніше завагітніти, а зважитися на відповідальний крок в житті вдається не всім.

  Будь-яка жінка репродуктивного віку здатна народити здорового малюка, і якщо їй за 40 років, у неї все є, крім дітей, то очевидно, що потрібно зважитися на рішучий крок і подарувати нове життя.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Грип: лікування захворювання при вагітності

  Зміст статті: Про причини заряджання Можлива симптоматика Вплив на плід Можлива терапія Попередження захворювання Діагностика наслідків захворювання Захворіти простудними захворюваннями під силу кожному. Напевно, найнеприємніше – «підхопити» грип при вагітності….

  Сприятливі дні для гарантованого зачаття

  Зміст статті: Календарний метод Розрахунок по температурі Дії перед зачаттям Час зачаття Багато сучасні сім’ї з великою увагою ставляться до питання зачаття дитини. Це зрозуміло, оскільки до такого важливого моменту…

  Вагітність на ранньому терміні допомагає від токсикозу?

  Зміст статті: У чому причини такого стану? Основні рекомендації Режим харчування Що ще можна зробити? Настання довгоочікуваної вагітності часто затьмарюють постійна нудота і дратівливість. Прокидаючись вранці, жінки відчувають нездужання, і…