Тільки для справжніх пані!

До чого призводить хронічний брак вітаміну К: симптоми дефіциту і способи його усунення

До чого призводить хронічний брак вітаміну К: симптоми дефіциту і способи його усунення

Мало хто знає, що об’єднує датського вченого Хенріка Дама, вітамін К і кров. Насправді, саме цей біохімік відкрив настільки важливе органічне з’єднання, за що і отримав престижну Нобелівську премію. Крім того, Дам визначив основну функцію свого відкриття – антикоагуляционную. Простіше кажучи, вітамін К впливає на згортання крові всіх ссавців. Однак лише цим «коло його обов’язків» не обмежується. Але – про все по порядку!

Бережемо кожну краплю крові

Насправді, існує не один, а ціла група вітамінів К. Але найважливішими з них є К1 і К2. Перший – найбільш цінний, у великій кількості міститься в листках зеленого чаю, а також у всіх різновидах капусти, морської водорості ламінарії, шпинаті, кропиві, плодах шипшини, листя малини і багатьох інших рослинах, багатих хлорофілом. Другий – менш активний. Він виробляється організмом людини.

Доведено, що нестача вітаміну К може стати причиною розвитку багатьох захворювань. В тому числі, геморагічного діатезу. При цьому недугу кровотечі трапляються практично на рівному місці, навіть при відсутності явних травм і ударів. Вони виникають безпосередньо під шкірою, всередині м’язів, а також у порожнини судин. Тіло людини стає плямистим, частішають несподівані кровотечі з носа, ясен, матки, шлунка і навіть сечівника… І часто причиною цих симптомів є нестача вітаміну К.

Запобігти розвитку геморагічного діатезу, а також інших недуг, пов’язаних з поганою згортанням крові, можна. Для цього слід дотримуватися просту дієту, насичену зеленими овочами і рослинами, а також виключити з раціону коагуляційні продукти і ліки.

Щоб кістки були міцними

Крім того, вітамін До бере участь і в інших важливих процесах, що протікають в організмі. У тому числі, пов’язаних з формуванням і відновленням кісткової тканини.

Простіше кажучи, цей вітамін «направляє» кальцій виключно в ті зони, які гостро його потребують. Якщо б не наш «герой», то людина ще в дуже юному віці починав страждати від остеопорозу – захворювання, властивого, переважно, людям похилого віку. З цієї причини вітамін особливо потрібен наступним категоріям людей:

З іншого боку, перешкоджає «нарощування» кальцію там, де його присутність небажана. В тому числі, в життєво важливих кровоносних судинах. Навпаки, недолік цього вітаміну призводить до затвердіння артерій і проблем в серцево-судинній системі.

Перемога над отрутами? Це можливо!

Вітамін К – найважливіший помічник у ситуаціях, коли людина з’їла зіпсований продукт. У цій ситуації запускається небезпечний процес, пов’язаний з виділенням кумарину та афлатоксину – речовин, які синтезуються в «неправильну» їжу. Вони можуть накопичуватися в організмі людини роками, щоб згодом нагадати про себе, в тому числі через онкологію.

Але відкриття Хендріка Дама дозволяє мінімізувати удар, який наносять харчові отрути з печінки та інших органів людського організму. Стикаючись з кумаринами, вітамін До нейтралізує їх шкідливу природу, причому навіть у випадках з гострим отруєнням.

Наведемо простий приклад. Найчастіше любителі собак стикаються з тим, що недоброзичливці труять їх улюбленців щурячою отрутою. До чого це призводить? В першу чергу, до ризику внутрішніх кровотеч, а потім і до загибелі. І один з найбільш ефективних способів врятувати вихованця – зробити йому ін’єкцію вітаміну К1 (зрозуміло, у ветеринарній клініці).

Майбутнім мама на замітку

Недолік вітаміну К – неприпустиме явище для вагітних жінок. Саме тому лікарі прописують майбутнім мамам харчування, багате цією речовиною (природно, якщо аналізи підтвердили дефіцит даного з’єднання). Таким чином, медики зводять до мінімуму можливість рясних кровотеч, які трапляються при пологах.

В даний час наукова спільнота перебуває в пошуках нових допоміжних функцій вітаміну К. І вже визначено перелік ситуацій, в яких нестача нашого «героя» призводить до негативних наслідків. У тому числі:

Крім того, існує версія, що недолік К є одним з факторів, що запускають онкологічні процеси в яєчниках, молочних залозах, сечовому міхурі та товстому кишечнику.

Щоб своєчасно попередити недолік вітаміну К, необхідно регулярно проводити лабораторне дослідження крові. Воно дозволить визначити рівень протромбіну – життєво важливого білка. Будь-які відхилення від норми свідчать про небезпеку. І в даному випадку потрібно звертатися до фахівця, який допоможе скорегувати нестачу вітаміну К в організмі.

Цінність речовини

Якщо б не вітамін До, то люди гинули від крововтрати навіть при виникненні найменшої подряпини. Однак, щоб користь від продуктів, у яких він міститься, була максимальною, необхідно слідувати деяким радам. Перелічимо основні з них:

Знаючи, до чого призводить нестача, можна покращити якість і тривалість життя. А потрібно не так вже й багато: регулярно обстежувати організм і їсти побільше корисних, смачних і, що важливо, абсолютно доступних продуктів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Йод як важливий мінерал в організмі людини

Зміст статті: Скільки мікроелемента в нашому тілі? Трохи історії Функції в тілі людини Як забезпечити себе потрібною кількістю Коли цінного мікроелемента не вистачає Надлишок теж проблема Нерідко в рекламі можна…

Йод в організмі людини і утримуючі його продукти

Зміст статті: Для чого він потрібен? Нестача і надлишок Як засвоюється мікроелемент? Морська капуста Інші джерела мікроелемента Каші і багато що інше Щоб людський організм функціонував без збоїв, його потрібно…

Цікаві факти про користь і шкоду оцту

Зміст статті: Основні різновиди Синтетичний продукт Яблучний сорт Винний сорт Рисовий Бальзамічний оцет Позитивний вплив на організм Широке застосування Не знайти у світі господиню, яка б ніколи не використовувала оцет….