Тільки для справжніх пані!

Для чого потрібен магній організму і як його отримати?

Для чого потрібен магній організму і як його отримати?

Про те, що людський організм не може нормально функціонувати без достатньої кількості життєво необхідних мікроелементів, сьогодні відомо всім. Одним з найбільш важливих речовин для здоров’я людини є магній. Чим так корисний цей мінерал, навіщо він потрібен нашому організму і як підтримувати необхідний рівень магнію в тілі?

Чому магній так необхідний людині?

Щоб зрозуміти, для чого потрібен магній, потрібно розібратися, в яких внутрішніх процесах людського організму він бере участь. Дивно, але в нашому тілі практично немає органів, які б не мали потреби в цьому елементі. Mg присутня в кісткової і м’язової тканини, клітинах печінки, нирок, серця, а також в крові, регулює більшість біохімічних процесів і забезпечує нормальну роботу життєво важливих систем людського тіла.

Вчені виділяють такі корисні якості магнію:

Важко переоцінити значення магнію для людського організму. Деякі медики впевнено заявляють, що дефіцит цього мікроелемента може стати основною причиною виникнення цілого ряду захворювань, тому дуже важливо стежити за тим, щоб внутрішні органи не відчували нестачі в такій важливій мінералі, і вчасно поповнювати запаси магнію в організмі.

До чого призводить дефіцит магнію і як його розпізнати

Якщо ви вже ознайомилися з усіма корисними якостями Mg, то навряд чи у вас викличе здивування той факт, що нестача цього мікроелемента загрожує серйозними порушеннями в організмі. В першу чергу вони можуть торкнутися нервової системи. Мало хто замислюється про те, що депресія у дорослих або синдром дефіциту уваги у дітей нерідко бувають викликані саме гострим дефіцитом магнію.

На другому місці стоять хвороби серцево-судинної системи, яким особливо схильні люди середнього та похилого віку. Доведено, що нестача життєво важливого речовини істотно підвищує ризик розвитку аритмії, гіпертонії, інфаркту, атеросклерозу. Крім того, сильний дефіцит магнію в організмі провокує проблеми з кістковою тканиною і сприяє виникненню остеопорозу. Під загрозою опиняються й обмінні процеси: діабет 2 типу – одне з найбільш часто зустрічаються наслідків нестачі магнію в організмі людини. Для вагітних жінок брак мінералу небезпечна не тільки погіршенням самопочуття і появою болючих литкових судом, але і можливими відхиленнями в розвитку малюка.

Звичайно ж, без спеціальних досліджень з’ясувати, скільки саме магнію міститься в організмі, неможливо. Але є цілий ряд ознак, які дозволять своєчасно помітити дефіцит мікроелемента. Насамперед негативною реакцією на нестачу Mg відгукнеться нервова система. Це буде виражатися в затяжній депресії, безпричинної тривоги, плаксивості, апатії, частій зміні настрою, швидкої стомлюваності і хронічної втоми. На перший погляд все це – лише прояви «поганого настрою», але слід неодмінно насторожитися, якщо такий стан супроводжується частими головними болями, безсонням, погіршенням пам’яті та уваги, нервовим тиком і періодичними м’язовими судомами.

У людей старшого віку дефіцит магнію може супроводжуватися болями в області серця, стрибками артеріального тиску та порушеннями серцевого ритму. Жінки на брак корисної речовини теж реагують по-своєму: нерідко вони страждають від проявів ПМС і хворобливих менструацій, а ще набагато частіше, ніж чоловіки, помічають, як погіршився стан волосся, шкіри і нігтів. До непрямих симптомів нестачі магнію в організмі відносять також проблеми з яснами, зубами і суглобами, погіршення травлення, біль у м’язах при розтягуванні або напрузі і тимчасове онеменение кінцівок.

Помітивши у себе один або кілька симптомів дефіциту мінералу, не поспішайте вирішувати проблему самостійно за допомогою прийому вітамінних добавок з великим вмістом магнію. Може виявитися, що ці ознаки пов’язані зовсім не з недоліком мікроелемента, і в такому випадку можна спровокувати надлишок магнію в організмі, а це так само небажано, як і дефіцит цієї речовини. Якщо у вас є сумніви з приводу того, чи достатньо у вашому раціоні магнію, обов’язково відвідайте лікаря і при необхідності здайте аналізи, які дозволять з точністю визначить рівень мікроелементів у крові.

Як отримати достатню кількість магнію

Розібравшись з тим, навіщо магній потрібний нашому організму і чим загрожує брак цієї речовини для людини, неодмінно варто зупинитися на тому, як отримати необхідну кількість корисної речовини. На перший погляд, найпростіший спосіб поповнити запаси мінералу – відправитися в аптеку за одним з численних препаратів магнію. Але не варто забувати про те, що пити такі добавки можна тільки за узгодженням з лікарем, щоб не спровокувати виникнення небажаних побічних ефектів. Фахівець не тільки підбере відповідний препарат, але і підкаже, яка добова норма споживання магнію в тому чи іншому випадку. Так, чоловікам необхідно отримувати 400-420 мг корисного мікроелемента, жінкам – 300-320 мг (під час вагітності та годування груддю ця цифра збільшується до 500 мг), а дітям – від 50 до 300 мг залежно від віку.

Є ще один хороший спосіб підвищити рівень Mg в організмі – ввести в свій раціон достатню кількість їжі з підвищеним вмістом цієї речовини.

Найбільше магнію присутня в наступних продуктах:

Щоб магній засвоювався організмом досить добре, потрібно виключити зі свого раціону шкідливі речовини, які перешкоджають процесу засвоєння мікроелемента. У першу чергу це стосується алкоголю. По можливості слід відмовитися від прийому ліків, так як занадто велика кількість уживаних медикаментозних препаратів теж погіршує всмоктування магнію в кров.

Магній – необхідний мікроелемент для нормального функціонування людського тіла. Він бере участь в життєво важливих процесах, регулює роботу багатьох внутрішніх органів і безпосередньо впливає на самопочуття людини. Тому дуже важливо стежити за рівнем магнію в організмі і вчасно коригувати його.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Для чого потрібен організму вітамін С?

Зміст статті: Для чого людині потрібна аскорбінова кислота Чим небезпечний дефіцит і надлишок вітаміну С Видобуваємо «аскорбінку» з продуктів харчування Вітамін З – один з найпопулярніших і відомих у списку…

Для чого потрібен колаген і в яких продуктах він міститься

Зміст статті: Особливості і причини втрати білка Вміст речовини в продуктах харчування Важливі рекомендації Користь Норма колагену Багато людей, які замислюються про здорове харчування, цікавляться інформацією про те, в яких…

Для чого потрібен і чим корисний вітамін А?

Зміст статті: Гідності вітаміну Наслідки нестачі і переисбытка У чому міститься вітамін А? Вітаміни і мінерали вкрай важливі для правильного функціонування людського організму. При нестачі хоча б одного з них…