Тільки для справжніх пані!

Для чого потрібен колаген і в яких продуктах він міститься

Для чого потрібен колаген і в яких продуктах він міститься

Багато людей, які замислюються про здорове харчування, цікавляться інформацією про те, в яких продуктах міститься колаген. І це неспроста, адже саме цей елемент сприяє поліпшенню міцності всіх сполучних тканин, які знаходяться в організмі.

Сам по собі колаген – білок, що містить гліцин. Також в ньому є різні амінокислоти, але вони присутні в малій кількості.

Особливості і причини втрати білка

Колаген – один з білків, що перебувають в організмі людини. Його необхідність для кожного обумовлена наступним:

Вироблення колагену поступово сповільнюється з кожним роком. Крім того, в організмі присутня безліч речовин, що спричиняють руйнування цих білків. Це може означати лише одне – рано чи пізно настає недостатність даного елемента.

Але не тільки вік і природні повсякденні процеси в організмі можуть призвести до втрати колагену. Це може бути викликане й іншими факторами:

Вміст речовини в продуктах харчування

Продукти, що містять колаген, відомі своєю корисністю. І чим його більше, тим краще. Найвище значення цього білка знаходиться в рибі, а саме в таких видах:

Нагадаємо, що в цих продуктах міститься багато жирів. Крім того, вони часто піддаються обробці, що знижує кількість корисних речовин до мінімуму, а часом до нуля. Крім цього, рибу часто обробляють (при вирощуванні або перевезення) різними препаратами, що нічого, крім шкоди організму не приносить.

Тому, прагнучи зробити своє харчування максимально корисним, варто звернути увагу на інший дарунок моря – капусту. У ній міститься велика кількість йоду і різних солей. А ці елементи, в свою чергу, прискорюють саму вироблення колагену. Кожен день їсти таку їжу необов’язково, але не варто про неї надовго забувати, адже вона сприяє омолодженню шкіри.

М’ясні продукти в більшості своїй також містять колаген. Яловичина, свинина, індичка, кролятина і баранина, качка і курка – він присутній у складі кожного з цих видів. Однак інші типи жирів і білків, наявних у складі, провокують зниження природного синтезу колагену. Ще одним дуже серйозним недоліком таких продуктів є їх якість і здатність підвищувати холестерин. Слід пам’ятати, що тваринна їжа може призвести до гнильних процесів у кишечнику, вона жирна і не є корисною. Відомі далеко непоодинокі випадки, коли в таких продуктах знаходили гормони та антибіотики….

Надмірну кількість колагену знаходиться в харчовому желатині. А це, в свою чергу, означає те, що, вживаючи в їжу різні фруктові желе, заливні страви, які приготовані з його використанням, можна вдосталь отримати цей корисний елемент. Тим більше що желатин легко знайти у продажу.

Важливі рекомендації

Важливо вживати в їжу ті продукти, які допомагають засвоєнню колагену. Для цього відмінно підійдуть різного роду рослинні дари. Треба відзначити, що в них потрібний білок міститься в меншій кількості. Зате вітаміни і амінокислоти, які містяться у фруктах, овочах і різної зелені сприяють процесу засвоєння колагену в повній мірі. Крім того, такі продукти приносять здоров’ю тільки на користь.

Організм людини спочатку запрограмований на вирішення різного роду питань, а з-за дефіциту необхідних мінералів і вітамінів він з цим завданням може не справлятися. Тому рекомендується якомога більше їсти продуктів, до складу яких входять ті самі необхідні елементи. І якщо відзначати лише овочеві культури, які сприяють виробленню колагену, то з них можна виділити:

Якщо брати до уваги зелень, то список буде наступним:

Також є величезний перелік фруктів, але найбільш ефективно їх вживати в зимовий час. Влітку вітаміни, які вони дають, знаходяться всюди, а от у холодні місяці знайти їх не так вже і просто. Тому рекомендується вживати в зимовий час всі фрукти, в яких присутній вітамін C, а це:

На замітку: вітамін C у великих концентраціях, як правило, міститься в фруктах кольору, наближеного до помаранчевого. А по результативності допомоги засвоєнню колагену всіх обходить чорниця.

У цілому, для синтезу розглянутого елемента організму необхідний цілий комплекс мінералів:

Також важливий для перебігу цього процесу і цілий список вітамінів:

Користь

Колаген необхідний, щоб шкіра була по-справжньому пружною, еластичною. Також з його допомогою збільшується міцність всіх зв’язок, а суглоби стають більш міцними. Та й у цілому підвищується працездатність всіх органів руху.

Багато хто, напевно, помічали, що з часом у людини з’являються зморшки, хрящі, які знаходяться в суглобах, стираються, а тканина, що з’єднує їх, поступово втрачає міцність і пружність. Все це проявляється і ззовні організму – обвисають щоки, виявляються складки в різних частинах тіла. У більш літніх людей з’являються різні болі при пересуванні. Виявляється наявність остеохондрозу, артрозу та інших подібних проблем. Всі ці біди трапляються з тієї причини, що хрящова тканина з часом стає не здатною захистити поверхню суглобів, і вони труться один об одного, заподіюючи чималу біль.

Проте є можливість уникнути більшості недуг за допомогою вживання в їжу їжі, багатої колагеном. Також не завадить включення в раціон різних рослинних продуктів, у складі яких знаходяться вітаміни і амінокислоти, необхідні для більш прогресивного засвоєння цього білка. Справа в тому, що хрящі в суглобах мають здатність відновлюватися. Процес протікає набагато швидше, якщо в харчуванні є чимала кількість колагену.

Звичайно ж, постає питання: «Якщо є багатої колагеном їжу, будеш вічно молодим?». На жаль, немає. Мінус полягає в наявності всередині організму ферментів під назвою колагенози, саме вони руйнують колаген. У свою чергу, вироблення останнього в молодості відбувається набагато швидше, ніж в старості – приблизно в два рази. Саме тому різні види болю у суглобах спостерігаються ближче до літньому віку. Але все ж можна і потрібно убезпечити себе, вживаючи достатню кількість багатої колагеном їжі.

Норма колагену

Денну норму цього корисного білка фахівці визначають з урахуванням способу життя кожного конкретного пацієнта. Все залежить від обсягу фізичних навантажень. Якщо активність мінімальна або помірна, достатньо 5-7 грам речовини. Для професійних спортсменів, а особливо бодібілдерів, добове кількість краще довести до 10 р. Коли організм отримує достатній обсяг колагену, вам відповідає наступним:

Переваги достатньої кількості колагену в організмі говорять самі за себе. Виконувати потрібний обсяг споживання білка – значить зберегти молодість і здоров’я на довгі роки!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Для чого потрібен і чим корисний вітамін А?

Зміст статті: Гідності вітаміну Наслідки нестачі і переисбытка У чому міститься вітамін А? Вітаміни і мінерали вкрай важливі для правильного функціонування людського організму. При нестачі хоча б одного з них…

Дієта для зниження рівня холестерину в крові

Зміст статті: Холестерин – друг або ворог? Принципи дієти Продукти, що підвищують холестерин Рятувальники, сприяють зниженню холестерину Варіанти меню для зниження холестерину Давно доведено, що надлишок холестерину в крові згубно…

Дієта для живота і боків: у пошуках чудесного рецепта

Навіть ті, хто без кінця шукають ефективні дієти і ніколи не отримують очікуваного результату, продовжують вірити в диво. Спробуємо розкрити секрети і міфи боротьби з жировими відкладеннями. Незважаючи на те…