Тільки для справжніх пані!

Дитина скрипить зубами: чому це відбувається

Дитина скрипить зубами: чому це відбувається

Майже всі мами і тата постійно турбуються за збереження свого потомства. Як не крути, а таким чином дають про себе знати наші інстинкти і соціальна програма. Крім цього це певна реакція, обумовлена поривом оберегти і подбати. Вони намагаються приховати малюків від небезпек великого світу, намагаються посилити імунітет, зробити їх максимально не сприйнятливими до небезпек великого світу. Особливо, якщо ми говоримо про маленьку дитину у віці від 2 місяців до півроку і трохи старше. Адже у них ще не повною мірою сформувався імунітет.

Часом у малюків можуть існувати незвичайні відхилення в поведінці або фізіології. Часом, звичайно, це ігровий елемент або частину розвитку, коли малюк пізнає своє тіло. Але у деяких випадках ці відхилення виступають і в ролі небезпечних сигналів. На них потрібно вчасно реагувати, якщо ви не хочете стати винуватцем того, що запустили власну дитину. Сьогодні мова піде про один з них.

Чому дитина скрипить зубами уві сні? Передвісником чого це може бути? Що з цим робити? На що звернути увагу? Коли потрібно йти до лікаря?

Постійний або частий скрегіт зубів в пильнуванні чи уві сні називається в медицині бруксизмом. Це може бути викликано рядом причин, починаючи від неврології, закінчуючи наявністю паразитів. Давайте розберемося у всьому по порядку, адже нам важливо знати, чому дитина поводиться таким дивним чином. Раптом він серйозно хворий?! І що тоді нещасним батькам робити?!

Отже, основні причини виникнення бруксизму.

Вночі

Якщо дитина скрипить зубами переважно в нічний час, у сні, то це далеко не завжди вірна ознака того, що у нього завелися паразити. Крім цього може існувати ще безліч причин подібної поведінки з боку наших дітей. По-перше, необхідно навідатися до лікаря і здати всі необхідні аналізи, пройти обстеження, на підставі яких лікар пропише ті або інші лікарські засоби, що підходять для малюка. Самолікуванням займатися в такій ситуації точно не варто. Чому? Та тому, що багато препаратів є досить токсичними для дитячого організму. Не варто використовувати їх бездумно.

Крім наявності глистів причини виникнення бруксизму уві сні можуть бути: стрес (нервоз), спотворений прикус, режущиеся молочні зуби, спадковий фактор.

Чому важливо негайно звернутися до лікаря? Постійний скрегіт зубів у сні загрожує тим, що малюк будете стирати зубну емаль і т. д.

Давайте розберемо всі існуючі причини по черзі.

Нервоз (стрес)

У дитини дуже нестійка нервова система. Будь-яке надмірне напруження, і ось уже внутрішній стрес почне позначатися на фізіології. Але не тільки негативні враження перевантажують незміцнілу психіку дитини. Надмірна ейфорія йому теж протипоказана, оскільки це так само сильно перевантажує ЦНС. Якщо дана проблема виникла, то радимо негайно звернутися до психолога, він підкаже вихід із ситуації. В іншому випадку у дитини можуть почати розвиватися психічні розлади і комплекси.

Проблеми зі сном

Порушення сну можуть бути викликані тими ж неврозами. Якщо у вашого чада спостерігаються нічні кошмари і розмови під час сну – це вірна ознака того, що пора звернутися до відповідного лікаря, в іншому випадку дитина буде страждати від безлічі неприємних наслідків, якщо на нічний скрегіт вчасно не відреагувати. Не забувайте, що діти мають дуже чутливу нервову систему, а пережиті в такому віці стреси можуть стати передумовами для розвитку набагато більш серйозних комплексів і психологічних проблем.

Гени – неприємна спадковість

Як правило, дана не дуже приємна звичка може передаватися у спадок від батьків до синів. Якщо у вашій родині спостерігається подібна закономірність у сні, то можете не переживати з приводу симптомів небезпечних захворювань – ваш малюк просто заробив цей скрегіт уві сні у спадок. Але на всяк випадок краще обстежитися у психолога, можливо, провиною всьому неврози.

Зуби ріжуться

Зуби в сні починають сильно скреготати в ті моменти, коли у дитини з’являється мимовільне бажання їх або запалені ясна почухати. У подібній ситуації можна намазати їх спеціальним гелем. Якщо малюк продовжить стукати зубами уві сні, то слід звернутися до лікаря, – значить, скрегіт викликана іншою причиною. Крім того, запалені ділянки необхідно своєчасно обробляти.

Це основні причини появи скреготу зубів по ночах. А які причини такої поведінки можуть бути днем? Часто діти страждають бруксизмом під час неспання? Що в такому випадку робити?

Давайте розберемося у всьому по порядку, щоб не будувати лише припущення, а знати, що робити в подібних ситуаціях.

Днем

Чому дитина скрипить зубами днем? Відразу варто відзначити, що вдень скриплять зубами тільки діти і підлітки. Дорослі скриплять тільки по ночах. Чому у дітей спостерігається денний скрегіт? Що це означає? Наскільки це небезпечно?

Як правило, основних причин, чому з’явився цей скрегіт, дві. Перша – це те, що діти більше схильні до різних стресів і гірше вміють їх придушувати, ніж дорослі. Друга – це те, що скрип зубами може бути викликаний спробою розчесати запалені ясна. Тому цілком нормально, що малюк стукає зубами і в денний час. Але краще зробити певні заходи.

Ще така поведінка може бути викликана спотвореним прикусом. Коли щелепа розслабляється, то може спостерігатися мимовільний стукіт зубами. Те ж саме, якщо скрегіт зумовлений спадковістю, зазвичай він передається від батьків до синів. Негайно звертайтеся до лікаря в подібній ситуації, в іншому випадку у дитини можуть розвиватися досить серйозні деформації в щелепно-лицьовому апараті.

У будь-якому випадку багато ці проблеми відбуваються з віком. Тим не менше, якщо їх запустити, то можете заробити серйозні ускладнення, тому не запускайте з’ясування причин, чому з’явився цей скрегіт. І, зрозуміло, йдіть до лікаря, якщо виявите ознаки небезпечних захворювань. У молодому віці це все набагато простіше скорегувати.

Підбиваємо підсумки щодо того, чому малюк може скреготати зубами:

Дитина може скрипіти зубами як у нічний, так і в денний час. Це все в межах норми. Але, тим не менш, не варто відкладати відвідування педіатра, якщо не хочете заробити серйозні ускладнення. Варто завжди з’ясовувати, звідки з’явився скрегіт.

Крім того, постійне тертя зубів загрожує передчасним стиранням зубної емалі. А це дуже болісно і буде заважати надалі при пережовуванні їжі. Доведеться звертатися до стоматолога, якщо ситуація буде запущена, і цілком можливо, що потрібно протезування зубів. Навіщо, якщо всього цього можна уникнути?

Подбайте заздалегідь про здоров’я вашого чада, даруєте йому свою любов і турботу, і через певний час він відплатить вам тим же. Бути матір’ю – це велике щастя, а бути турботливим і люблячим батьком – подвійне щастя! Бережіть ваших дітей, і ваші діти будуть берегти вас у старості!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Дитина не може самостійно покакати: причини та розв’язання проблеми

Зміст статті: Можливі причини Варіанти вирішення проблеми Інші способи Кілька додаткових порад Коли в родині з’являється дитина, мамам і татам доводиться уважно стежити за ним, за його здоров’ям і навіть…

Правила першого прикорму

Зміст статті: Правильний час Вибір продуктів Дотримання правил Подолання труднощів Найкраща їжа для грудних дітей – молоко матері. Однак приходить час, коли стає пора починати прикорм – давати дитині овочі,…

Правша або лівша: як визначити провідну руку у дитини

Зміст статті: Що таке ведуча рука Можна перевчити лівшу Коли у дитини починає домінувати права чи ліва рука 4 варіанти домінування правої чи лівої руки Дві руки – одну спільну…