Тільки для справжніх пані!

Дитина часто і сильно потіє: чи є привід для хвилювання?

Дитина часто і сильно потіє: чи є привід для хвилювання?

Уважні батьки завжди ретельно стежать за станом здоров’я своїх дітей. Активність, настрій, апетит, температура – це елементарні показники того, наскільки здоровий малюк. Рівень потовиділення також є дуже важливим показником роботи дитячого організму і іноді може сигналізувати про деякі проблеми. Питання про те, чому дитина потіє, періодично хвилює всіх батьків у період росту дітей. Явище це досить поширена і часто не представляє серйозну небезпеку для здоров’я дітей, але якщо вже у дитини помічена така особливість, то потрібно розібратися, в чому ж причина.

Шкіра – найбільший орган організму, одна з її основних функцій – виведення продуктів життєдіяльності через піт. Підвищене потовиділення може бути варіантом норми (фізіологічною особливістю), результатом зовнішнього впливу або наслідком захворювання, тому стежити за станом шкіри і тим, як часто і рясно дитя потіє, потрібно обов’язково.

Фактори, на які варто звернути увагу, коли дитина сильно потіє, (більше, ніж зазвичай):

Вік дитини

Цей фактор досить вагомий. Так, формування терморегуляционной функції у новонароджених починається у віці 1-го місяця і закінчується близько 5 років. Тому якщо малюк потіє (грудного віку), то дивного в цьому немає абсолютно нічого. Вегетативна система, що відповідає за терморегуляцію, часто дає збої у віці до 3 років, і причиною тому можуть бути незначні зміни в організмі. Робити в цьому випадку нічого не потрібно. Також, наприклад, у підлітковому віці надмірна пітливість може бути пов’язана з гормональною перебудовою в організмі.

Умови та одяг

Температура та рівень вологості в приміщенні мають величезне значення для комфортного перебування дитини. Лікарі і ВООЗ зовсім не випадково рекомендують температуру в районі 18-21 градусів Цельсія як оптимальну для дитячого організму. Надмірна вологість або сухість повітря також можуть відбитися на рівні потовиділення і на його загальний стан. Тому в холодну пору в квартирі рекомендується регулювати температуру і робити провітрювання.

Одяг дитини – це один з основних факторів, що відповідають за потовиділення. Слід завжди одягати дітей по погоді, не кутати в зайві шари одягу. Навіть немовлят і новонароджених рекомендується одягати лише на один шар одягу більше, ніж дорослої людини.

Окрему увагу варто приділити якості тканин – вони обов’язково повинні бути натуральними і володіти хорошими гігроскопічними властивостями. Синтетичні тканини не вбирають піт, шкіра під ними не дихає, в результаті може з’явитися пітниця. Для натільної білизни ідеальним буде бавовна.

Одяг для сну також повинна бути натуральною, а товщина ковдри відповідати порі року. Тепла піжама з начосом і ватяну ковдру – це основні причини рясного потовиділення дітей під час сну.

Активність

Якщо малюк активний, постійно бігає, стрибає і хоче щось робити, то потіти він повинен обов’язково. Це абсолютно природно. Головне в такому випадку одягати його у відповідності з температурою в приміщенні або на вулиці і вчасно переодягати, якщо він спітнів. Гіперактивність також є причиною гіпергідрозу, але за консультацією в цьому випадку краще звернутися до невропатолога.

Спадковість

Якщо видимих відхилень у здоров’ї малюка немає, зовнішні чинники також не повинні провокувати пітливість – значить потрібно звернути увагу на спадковість. Якщо в родині хтось має таку фізіологічну особливість, то з положенням речей треба просто змиритися. Якщо дитина успадкував пітливість, варто створити максимально комфортні зовнішні умови і привчати його до ретельної гігієни тіла.

Харчування

Якість їжі та напоїв істотно впливає на життя не тільки дорослих, для дітей продукти харчування служать будівельним матеріалом, тому до вибору страв треба підходити вдумливо. Фахівці стверджують, що вживання гострої їжі стимулює виділення поту, з цієї причини рясно потеющим дітям такі продукти слід виключити з раціону. Крім того, збагачення щоденного меню свіжими овочами і фруктами допоможе поліпшити імунітет і загальний стан здоров’я. Коли дитина сильно потіє, його організм швидко втрачає рідину, тому питний режим повинен бути збільшений в середньому на 200-300 мл.

Емоційний стан

Буває так, що дитина потіє в результаті стресу, емоцій або страху. Маленькі діти дуже схильні до перепадів настрою. Пітливість у цьому випадку спостерігається в області голови, шиї і верхньої частини спини. Для усунення цієї проблеми слід більше уваги приділяти малюку, створити мікроклімат у родині, де б дитина відчувала себе комфортно і безпечно.

Захворювання

Дуже часто причиною дитячої пітливості стають сезонні простудні та вірусні захворювання. Діти рясно потіють під час падіння температури – це природна реакція організму. Крім того, після перенесеного ГРВІ рясна пітливість може зберігатися ще протягом 7-10 днів. Це пов’язано з тим, що організм виводить накопичені під час хвороби токсини. У цей час потрібно як можна частіше міняти одяг, особливо під час сну. Якщо дитина потіє тривалий час, то слід повторно звернутися до лікаря, так як це може свідчити про ускладнення (бронхіт, запалення легень).

Якщо підвищена пітливість не пов’язана з температурою в приміщенні і кількістю одягу, а також не є наслідком перенесеної інфекції, тоді цього симптому треба приділити серйозну увагу.

 • Рахіт. Досить рідкісне явище в наш час, однак саме недолік в організмі вітаміну Д може його спровокувати. Профілактика захворювання – додатковий прийом кальцію і розчину вітаміну Д, а також корекція раціону харчування. Рекомендується вживання горіхів і насіння для одержання необхідної кількості жирів, а також кунжуту – одного з самих кращих природних джерел кальцію. Найчастіше цього цілком достатньо для усунення симптомів пітливості.
 • Прийом деяких лікарських препаратів, одним з побічних дій яких є гіпергідроз. Слід уважно вивчити анотації до препаратів, які приймає дитина, і по можливості виключити той, який може викликати подібні ефекти.
 • Ожиріння. Наявність зайвої ваги створює додаткове навантаження на всі системи і органи. Тому не дивно, що надмірно вгодовані діти потіють сильніше, ніж худорляві однолітки. Корекція режиму дня, фізичні навантаження і правильне харчування допоможуть нормалізувати масу тіла і автоматично позбутися від гіпергідрозу.
 • Патології лімфатичної та серцево-судинної систем – поширені причини пітливості. Однак визначити проблему і наявність захворювань може тільки фахівець, посилаючись на результати аналізів і досліджень.
 • Гормональні порушення. Хвороби щитовидної залози, надниркових залоз або підшлункової залози також можуть провокувати пітливість. З цього приводу потрібно проконсультуватися з ендокринологом.
 • Комфортні температурні умови, правильне харчування, якісний одяг, правильно організований режим дня і гарний настрій – це те, що може зробити кожен батько для вирішення проблеми, коли дитина сильно потіє. У 85% випадків цього цілком достатньо для вирішення проблеми.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Дитина скрипить зубами: чому це відбувається

  Зміст статті: Вночі Нервоз (стрес) Проблеми зі сном Гени – неприємна спадковість Зуби ріжуться Днем Майже всі мами і тата постійно турбуються за збереження свого потомства. Як не крути, а…

  Дитина не може самостійно покакати: причини та розв’язання проблеми

  Зміст статті: Можливі причини Варіанти вирішення проблеми Інші способи Кілька додаткових порад Коли в родині з’являється дитина, мамам і татам доводиться уважно стежити за ним, за його здоров’ям і навіть…

  Правила першого прикорму

  Зміст статті: Правильний час Вибір продуктів Дотримання правил Подолання труднощів Найкраща їжа для грудних дітей – молоко матері. Однак приходить час, коли стає пора починати прикорм – давати дитині овочі,…