Тільки для справжніх пані!

Де і в якій кількості міститься фтор

Де і в якій кількості міститься фтор

Щоб бути завжди у відмінній формі, важливо стежити за способом життя і збалансованістю харчування. Так як організм людини містить в собі практично всю таблицю Менделєєва, важливо відрізняти, яку речовину і в яких кількостях необхідно. Сьогодні ми обговоримо питання, в яких продуктах міститься фтор і яка добова потреба в ньому.

Навіщо потрібен цей елемент

В організмі дорослої людини цей елемент міститься в кількості 2,5-2,7 р. Він відіграє важливу роль у багатьох процесах життєдіяльності. Основна кількість фтору зосереджено в кістковій тканині і зовнішньої емалі зубів.

Без цієї речовини в нашому організмі не змогли б нормально протікати наступні процеси:

Фтор відіграє не останню роль у процесах утворення нових кров’яних клітин, а також в роботі імунної системи. Цей елемент практично завжди працює разом з кальцієм і сприяє його збереженню в кісткових тканинах. Від цього безпосередньо залежить міцність кісток, і значно знижується ризик розвитку остеопорозу.

Хоча фтор так важливий у нашому тілі, його передозування може мати сумні наслідки. Тому важливо чітко усвідомити, скільки речовини можна вживати в добу, а також в яких продуктах харчування воно міститься.

Скільки речовини в добу необхідно людині

Середня кількість фтору, необхідно людині щодоби, – 2 мг. Якщо ваша вага менше норми, тоді нормою споживання елемента буде вважатися 1,5 р. Також на цю цифру може впливати рівень фізичних навантажень: чим він вище, тим більше речовини необхідно.

На щастя, продукти харчування, що містять фтор, не здатні нашкодити вашому організму, адже цей компонент присутній у них в дуже незначних кількостях. Велика частина фтору, споживана нами щодня, надходить в організм разом з водою, і тільки третина – з їжею.

Джерела речовини

Що Містять фтор продукти не можна піддавати жорсткій термічній обробці. З-за цього процесу продукт харчування втрачає практично весь обсяг необхідного мінералу. Що ж дозволяє заповнити запас компонента в організмі?

 • Чорний, зелений та білий чай.
 • Як не дивно, але це лідери за вмістом фтору. На 100 г сухого продукту припадає 10 мг чистого речовини. При цьому і зелений, і чорний чай містять однакову кількість речовини.

 • Скумбрія і тунець.
 • Хоча ці види риби і містять близько 1 мг фтору на 100 м, їх краще замінити рослинними джерелами. Це буде набагато корисніше для організму.

 • Мінеральна вода.
 • Не Дивно, що саме через воду людина отримує більшу частину фтору. Всього 100 мл води містить 0,8 мг речовини. Якщо підрахувати, що в день людина може випивати 2 л, то цього більш ніж достатньо. Бажано контролювати, скільки води з підвищеним мінеральним складом ви вживаєте в добу, так як постійна передозування речовини може нанести серйозної шкоди.

 • Волоський горіх.
 • Виявляється, це не тільки натуральний джерело білка, але і можливість поповнити нестачу фтору в організмі людини. У 100 грамах очищених горіхів міститься близько 0,7 мг елемента.

  Але не всі містять фтор продукти багаті їм в достатній кількості. Ось перелік злаків та овочів, в яких ця речовина міститься в мізерній пропорції:

  Коли речовини не вистачає

  Чуйний людський організм реагує на будь-які зміни балансу. Отже, якщо ви не восполняете добову потребу у фторі, можуть з’явитися такі симптоми:

  Не намагайтеся самостійно збільшувати кількість фтору в організмі, якщо вам це здається необхідним. Передозування речовини в рази небезпечніше, ніж його нестача.

  Небезпека передозування

  При передозуванні фтору у людини можуть розвинутися дуже серйозні відхилення. Деякі з них описані нижче.

 • Зміна форми кістки, її ущільнення і в той же час втрата фортеці.
 • Загальна слабкість в руках і ногах.
 • Нудота і блювота.
 • Алергічні реакції у вигляді задишки, утрудненості дихання.
 • Ослаблення розумових можливостей.
 • Необоротне ушкодження нирок.
 • Падіння тиску, судоми.
 • Захворювання легенів.
 • Кома.
 • Щоб убезпечити себе і своїх близьких від можливого передозування, слід стежити за препаратами, які призначають стоматологи для зміцнення зубів. З особливою обережністю слід ставитися до зубних паст з фтором. Нерідко їх рекламують як захист від карієсу, проте надлишок цієї речовини може спричинити великі проблеми.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Всі корисні властивості і протипоказання водорості спіруліни

  Зміст статті: Невеликий екскурс в історію Цілющі властивості темно-зеленої водорості Застосування в косметології Застосування в дієтології Коли добавку застосовувати шкідливо або протипоказано? Спіруліна — цікава рослина, хоча можна сказати, що…

  Все про чорнослив: користь і шкода для організму

  Зміст статті: Подарунок природи Кому рекомендовано вживання чорносливу? Продукт для чоловіків Чорнослив для фігури Протипоказання Природа подарувала людям величезну різноманітність рослинної їжі, і це зовсім не випадково! Людський організм ідеально…

  Все про користь і калорійності яблука: розкриваємо властивості фрукта

  Зміст статті: Склад продукту Про харчової цінності продукту Протипоказання до вживання Напевно, немає такої людини, яка хоча б раз в житті не пробував яблуко. Цей фрукт неймовірно популярний у всьому…