Тільки для справжніх пані!

Чому зі мною ніхто не хоче дружити: головні причини

Чому зі мною ніхто не хоче дружити: головні причини

Питання про те, чому зі мною ніхто не дружить, найчастіше задають діти. Для них подібна ситуація може стати справжньою проблемою. Дитина мучиться, але нічого не розуміє. Що робити, щоб з ним хотіли дружити? Як вчинити – поділитися іграшкою або звернути на себе увагу сльозами? Що зробити, щоб ситуація змінилася?

Дітям потрібно спілкування, це сприяє їх розвиткові і становленню, інакше вони не навчаться відчувати себе комфортно в своєму внутрішньому світі. Якщо відповіді немає, це може викликати різні реакції, починаючи від туги і закінчуючи образою на всіх оточуючих. Маленькій дитині важко самостійно розібратися в проблемі і тим більше вирішити її, якщо немає підтримки з боку дорослих.

Втім, це питання актуальне і для зрілих людей. Його рідко задають вголос, але відсутність друзів опосередковано знижує рейтинг людини. Зізнатися в настільки делікатній проблемі важко. Тому доросла людина шукає виправдання в об’єктивних причинах, і намагається перекласти відповідальність на інших. Йому при бажанні легше, ніж дитині, вирішити проблему і вийти з неї. Для початку потрібно просто усвідомити цей факт і самому собі сказати: «У мене немає товаришів. Напевно, зі мною просто не хочуть дружити». Щоб усунути проблему, дитині необхідна допомога старших.

Суть дружби

Насправді дружба – це відносини, як мінімум, двох осіб. Діє вона за неписаними законами, які стосуються тільки приятелів і вироблені ними в результаті тривалого спілкування. Ці правила протягом життя змінюються, вони ніким і ніде не зафіксовані: ні товаришем, ні тобою. Щоб почати дружити потрібно обопільне бажання, спільність інтересів, цінностей і прагнень.

Чому часто не хочуть дружити навіть із різнобічними особистостями? Варіантів відповідей на це питання багато. Наведемо найбільш поширені:

Для початку потрібно просто усвідомити цей факт і самому собі сказати: «У мене немає товаришів. Напевно, зі мною просто не хочуть дружити».

Шляхи вирішення проблем у спілкуванні

Вигляд і поведінка, як вже було зазначено, – важлива складова спілкування. Рідко хто зважиться дружити з людиною, якщо той має непрезентабельний вигляд або негарно поводиться. Відома приказка, яка говорить, що про людину судять по його друзям, цілком справедлива.

В поняття зовнішнього вигляду включено багато параметрів. Це можуть бути відхилення від ідеалів суспільства у вазі і зрості, неохайність, неприємний запах з рота…. З одного боку, такі недоліки можуть викликати певні комплекси у їх власника і утруднити контакт з оточуючими. З іншого боку, це може відштовхувати потенційних приятелів.

Якщо проблеми легко вирішуються, то необхідно їх усунути. Погладити одяг, почистити зуби, правильно харчуватися і робити зарядку може кожен. Досить привести себе в порядок, і почнеться повноцінне спілкування. Але варто враховувати, що в один день відносини не зміняться. Дружба втрачається за секунду, якщо з’являється ворожість, а створюється роками. Після коригування зовнішнього вигляду потрібен період адаптації. За цей час оточуючі повірять у зміни і виявлять готовність йти на контакт.

Важче щось робити, якщо небажання зав’язувати дружні відносини пов’язано з комплексом неповноцінності. Немає іншого шляху, як повірити у свою винятковість, підвищити свою самооцінку і просто полюбити себе. Всілякі тренінги, читання відповідної літератури допоможуть вирішити проблему, але цей процес тривалий. Починаючому подібний шлях можна сказати в підтримку те, що саморозвиток – заняття дуже захоплююче, воно кардинально змінює людину і ніколи не викликає жалю про витрачений час і гроші.

Бажання спілкуватися та знаходити друзів може бути реалізовано через соціальні мережі. У цих випадках дружба швидко розвивається, не вимагає великих зобов’язань від сторін. Вона легко може бути перервана, так як обіцянок ніхто нікому не давав. Тим не менш, замінювати реальне спілкування віртуальної дружбою не рекомендується. Приятель в мережі – той самий незнайомець, про яке ви нічого напевно не знаєте. Виробляючи навички спілкування в Інтернеті, важливо не переступити межу: подібні діалоги повинні робити вас більш комунікабельним, а не тим, хто не помічає реального життя і оточуючих.

Часто відсутність товаришів пояснюється боязню їх завести. Дружба – це взаємні зобов’язання, набагато змістовніші, ніж просто дружні стосунки. До товаришів звертаються по великому колу питань, що чекають від них допомоги і взаємності. Боязнь брати на себе високі зобов’язання або бути обманутим недобросовісним людьми гальмує розвиток відносин. Вирішення питання полягає в розумінні одного важливого моменту: дружба не складеться, якщо ви не готові ризикувати, довіряти і віддаватися процесу повністю. Зробити перший крок в цьому випадку вкрай важливо.

Дружба в дитячому віці

Вирішення проблеми відсутності друзів дорослій людині доступно. Але що робити, якщо страждає рідний маленький чоловічок? Неможливо це питання вирішити силовим методом. Дитині необхідно рости і вчитися заводити дружні відносини самостійно. Завдання дорослого – робити все необхідне, щоб допомогти дитині встановлювати контакти з однолітками.

Перш за все, слід бути об’єктивними і постаратися подивитися на проблему зі сторони. Поспостерігати за поведінкою дитини, коли вона в дитячому колективі. Можна поговорити з вчителем або вихователем, якщо для вас важлива їхня точка зору.

У діалозі з дитиною необхідно акцентувати увагу на правильних варіанти побудови спілкування, поступово і акуратно коригувати його поведінку. У цьому добре допомагають рольові ігри, розбір конкретних ситуацій, які не мають безпосереднього відношення до малюка. Поступово дитина сама зможе зорієнтуватися в обстановці і почне заводити знайомства з однолітками.

Дружба – дуже складний процес. Для створення приятельських відносин необхідно бажання змінюватися, йти на контакт. Може знадобитися коригування своєї поведінки, самокритичність, ініціативність. Важливо бути доброзичливим, відкритим, ввічливим і чемним до оточуючих. Такі якості цінуються суспільством. Слід пам’ятати, що друзями за секунди і дні не стають. Відносини розвиваються поступово, треба запастися терпінням і не звертати з шляху встановлення контактів з людьми. Успіх не змусить себе довго чекати!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Яким повинен бути близький друг: головні якості

Зміст статті: Відданість і надійність Чесність і довіра Вміння прощати і слухати Підтримка і турбота Повагу та вміння співпереживати Життя будь-якої людини непроста. Складно її прожити поодинці, без опори, розуміння,…

Як успішно вибрати друзів: практичні поради

Зміст статті: Що таке дружба? Що робити, якщо немає друзів? Трохи про матеріальне І в горі, і в радості Збіг інтересів Кого слід уникати? Потрібно для щастя кожному з нас?…

Як помиритися з кращим другом або подругою

Зміст статті: Крок №1 – аналіз Крок №2 – діалог Поради для примирення Сварка для будь-якої людини – це завжди дуже неприємний момент, подолати який краще якомога швидше. Що робити,…