Тільки для справжніх пані!

Чому вітамін Е життєво важливий для чоловіків?

Чому вітамін Е життєво важливий для чоловіків?

Знаєте, хто приносить сімейним парам дітей? Ні, не лелека. Все набагато простіше і реалістичніше. «Постачальником потомства» називають в перекладі з грецької мови токоферол або, простіше кажучи, вітамін Е. Ця в’язка світло-жовта рідина стоїть на сторожі здоров’я будь-якої людини, але особливо корисний вітамін Е для чоловіків.

Властивості вітаміну для сильної статі

Часто чоловіки виправдовують свою втому, дратівливість, нервові зриви суворими робочими буднями, повсякденними стресами, завантаженістю на роботі. Вони зовсім не підозрюють, що корінь проблем знаходиться зовсім в іншому. Причиною є нестача вітаміну Е.

Для чого ж потрібен чоловікам токоферол? Відповідь проста: для нормальної життєдіяльності. Вітамін Е разом з іншими речовинами, мікро — і макроелементами бере участь у багатьох процесах в організмі і виконує ряд найважливіших функцій.

Велика користь токоферолу для репродуктивної системи організму чоловіків. Він збільшує виділення насіннєвої рідини, покращує якість сперми і сприяє розмноженню активних сперматозоїдів, що позитивно впливає на зачаття. Завдяки цьому речовина входить до складу більшості препаратів від чоловічого безпліддя.

Сьогодні багато представників сильної статі відчувають дефіцит вітаміну Е, з-за чого мають великі проблеми зі статевим життям. З цього випливає, що токоферол сприятливо впливає на сексуальну активність чоловіків.

Вітамін Е чудово стабілізує гормональний фон, зберігаючи молекули тестостерону. Він є складовим компонентом більшої частини клітин передміхурової залози.

Токоферол корисний і при інших проблемах зі здоров’ям. Він:

Основні ознаки нестачі токоферолу у чоловіків

Внаслідок неправильного способу життя, незбалансоване харчування, поганої екології може бути дефіцит вітаміну Е або так званий гіповітаміноз.

Хвороба супроводжується певною симптоматикою. У чоловіків спостерігається яскраво виражене зниження сексуальної активності, апатія, агресія, оніміння рук і ніг, м’язова слабкість.

Дефіцит токоферолу призводить до загибелі кров’яних тілець, погіршення зору, руйнування клітин печінки, пом’якшення кісток черепа.

Недолік вітаміну різко відбивається на зовнішності людини. Волосся стають сухими і ламкими, а шкіра втрачає свою еластичність і пружність.

При появі нездужань і подібних симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Норма токоферолу для представників сильної статі

Добова доза вітаміну для чоловіків становить не менше 10 мг. Це той мінімум, який необхідний для підтримки життєво важливих процесів в організмі.

Для розрахунку об’єктивної потреби людини в токоферол застосовують, як правило, формулу: 0,3 мг вітаміну на 1 кг ваги.

Нерідко за рекомендаціями лікаря добова доза речовини може бути збільшена в рази. Це пов’язано з наявністю захворювань, великими фізичними і емоційними навантаженнями, місцевістю проживання та багатьма іншими причинами.

Токоферол не синтезується організмом, а надходить ззовні через біологічно активні добавки і їжу. Але враховуючи те, що перший джерело вітаміну може бути небезпечним для здоров’я, збагатите свій раціон багатими на вітамін Е продуктами.

Продукти харчування, багаті токоферолом

Основним джерелом вітаміну Е є їжа рослинного походження. При цьому провідну позицію займають пшеничні паростки і масло пшеничних зародків.

Токоферол є також у великому обсязі в таких рослинних оліях як соєва, кукурудзяна, оливкова, соняшникова. Так, три невеликих ложки останнього (нерафінованої) задовольняють добову потребу людини у вітаміні Е.

Про кількість токоферолу в рослинних продуктах можна судити з таблиці:

Найменування продукту Кількість вітаміну е в 100 гр. продукту (в мг) Олія соєва близько 115 Масло кукурудзи 99,9 Масло соняшнику майже 70 Оливкова олія трохи більше 12 Соя трохи менше 17,5 Фундук 20 Волоський горіх трохи менше 25 Насіння соняшнику 50,1 Вівсяна каша близько 3,5 Морква трохи більше 0,60 Груша майже 0,40 Апельсин 0,20 Селера 0,50

Таким чином, добову потребу в вітаміні цілком можливо заповнити за рахунок продуктів харчування. При цьому слід враховувати, що концентрація токоферолу в заморожених овочах в 2 рази менше, ніж у свіжих продуктах.

При термічній обробці їжі концентрація вітаміну також знижується на 50%. А у консервованих овочах його кількість зведено до мінімуму.

Шкоду токоферолу

Незважаючи на те, що вітамін Е для чоловіків дуже корисний, він може завдати шкоди організму у випадку передозування.

До основних симптомів надмірного споживання токоферолу відносяться сильні головні болі, порушення зору, хронічна втома, низька працездатність, діарея. жиророзчинних вітамінів А, До, Д. Щоб цього не допустити, не займайтеся самолікуванням і безконтрольним вживанням токоферолу.

Чоловіче здоров’я цілком і повністю знаходиться в руках самих представників сильної статі. Ведіть здоровий спосіб життя і включайте в свій раціон продукти з вітаміном Е, користь якого дійсно велика. Адже сенс нашого життя – залишити на землі частинку себе.



Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Схуднути, не голодуючи: поговоримо про дієтичних продуктах

Зміст статті: Як це працює? Перелік дієтичних продуктів Фрукти і ягоди, овочі та зелень Гарніри і каші Висівки Пророщені зерна Вживаючи дієтичні продукти, ми набуваємо малу кількість калорій, а іноді…

Користь, шкода і краща форма для вживання відвару шипшини

Зміст статті: Загальна інформація Корисний склад плодів рослини Цілющі властивості Рецепт приготування настою Протипоказання Запобіжні Заходи Мало хто залишиться байдужим, розглядаючи широко розпустилися бутони шипшини! Деякі навіть називають цю квітку…

Популярні способи приготування вівсянки без варіння

Зміст статті: Чим корисний продукт? Яку крупу взяти? Смачна вівсянка на сніданок Вівсяна каша для схуднення Вівсяна каша – одна з найбільш корисних. Під її впливом змінюється не тільки внутрішнє,…