Тільки для справжніх пані!

Чому виникає залежність від нікотину і як подолати тягу до куріння?

Чому виникає залежність від нікотину і як подолати тягу до куріння?

Залежність від сигарет носить психологічний характер, тому і позбавлятися від згубної пристрасті найпростіше методами психотерапії.

Легкий спосіб кинути курити, наприклад, пропонує Аллен Карр, який страждав багато років від згубної пристрасті і зумів з допомогою власного досвіду допомогти мільйонам людей позбутися звички. Як з’являється табакозависимость? І чи можна від неї звільнитися раз і назавжди?

Механізм виникнення залежності від тютюну

Після першої затяжки присутній в сигаретному димі нікотин протягом 10 секунд потрапляє в мозок. Там він активізує дофаминовую систему – рецептори, що відповідають за приємні емоції. Як результат – формується стійкий зв’язок між цигаркою та гарним настроєм, виникає бажання знову закурити.

Існують і інші аспекти впливу тютюну на організм. Так, нікотин стимулює вироблення кортизолу та адреналіну – гормонів, що створюють «стресову ситуацію». Чому ж тоді курці говорять про протилежне, заспокійливе ефект куріння? Знизити рівень стресу в організмі дозволяю ендорфіни – гормони радості. Вони, як і адреналін з кортизолом, при курінні продукуються активніше, проте тримаються недовго. Саме тому через якийсь час після викуреної сигарети людина відчуває стрес. Щоб його зняти, курець знову тягнеться до пачці…

Поряд з фізіологічним механізмом вагому роль відіграє психологічна складова залежності. Виникає вона, коли куріння обростає ритуалом. Проведення часу на роботі стає складно уявити без постійних «перекурів». Сигарета перетворюється в обов’язковий додаток до чашки кави, задушевним бесідам. З неї починається ранок і, як правило, вона супроводжує відхід до сну.

Як швидко розвивається залежність від куріння? Швидкість звикання до сигарет різна і залежить від фізіології людини. Вчені встановили, що тютюн викликає у жінок залежність швидше, ніж у чоловіків. Так як руйнування нікотину в організмі відбувається стрімко, перші ознаки «синдрому відміни» проявляються вже через 3 години.

Якщо не курити впродовж доби, дратівливість буде наростати, може з’явитися безсоння. Через кілька днів настає полегшення, фізичний дискомфорт проходить, але ризик зірватися багатьох продовжує переслідувати. Скільки ж часу йде на позбавлення від нікотинової залежності? Роки або дні? Все залежить від того, який спосіб ви виберете. Нижче розглянемо найефективніші і не завдають шкоди організму.

Поради, як кинути палити, від Аллена Карра

Британець Аллен Карр почав курити після армії. До того часу, коли він вирішив відмовитися від сигарет, тривалість його залежності від тютюну становила 33 роки! У день він викурював не менше п’яти пачок. У своїй залежності від нікотину Аллен побачив, перш за все, психологічну проблему. Усвідомлення цього стало ключем до позбавлення шкідливої звички раз і назавжди. Залишивши роботу бухгалтера, Карр присвятив життя боротьбі з курінням.

У середині 80-х років минулого століття він заснував у Лондоні центр для тютюнозалежних з обнадійливою назвою «Легкий шлях». Зараз мережа, що складається зі ста клінік, охоплює 35 країн світу. Працюють в цих центрах фахівці, які перестали курити завдяки методиці Карра.

Популяризація здорового способу життя стала для Аллена сенсом існування. Він написав десятки книг, які допомагають людям боротися з фобіями та зайвою вагою, з алкогольною залежністю. Кращий його працю і той самий метод, який ліг в основу всіх інших, – «Легкий спосіб кинути палити». Він є бестселером, а його останнє видання носить назву «Кидай курити зараз, не набираючи вагу». Після прочитання книги 9 з 10 курців прощаються з нікотиновою залежністю.

Ось основні кроки, що дозволяють відмовитися від сигарет:

Скільки часу піде на те, щоб перемогти пристрасть до нікотину, багато в чому залежить від сприйняття проблеми. Чому багатьом курцям не вдається позбутися від тютюнозалежності? Вони невірно сприймають ступінь своєї підпорядкованості нікотину. Прирівнюючи тютюнову залежність наркозалежності, такі люди підсвідомо чекають мук, «ломки». А адже фізичних страждань може і не бути, якщо бачити в пристрасті до нікотину «маленьке чудовисько», що сидить в голові.

Метод Шичко: як легко кинути палити

Радянський фізіолог білоруського походження Геннадій Шичко 35 років життя присвятив розробці авторської методики лікування від алкогольної залежності. Цікавили вченого і причини куріння. Проаналізувавши їх, він прийшов до висновку: звичку викликає самонавіювання. Таким чином, щоб людина кинула палити, його потрібно «перепрограмувати» шляхом впливу на підсвідомість і свідомість.

Курс лікування Звільнення. онлайн, створений на основі методу Шичко, будується за принципом навчання. Він складається з тренінгів, а також онлайн-занять з обов’язковими домашніми завданнями. Основними методами роботи з курцем тут є пізнавальна бесіда, навіювання і самонавіювання.

У якій послідовності проходить груповий курс лікування? Позначимо кілька етапів:

Докладніше дізнатися про методику можна на сайті Звільнення. онлайн, а книги А. Карра не складе труднощів знайти в магазинах. Мабуть, на сьогодні це найбільш прості, доступні і при цьому ефективні способи позбавлення від нікотинової залежності назавжди.

Після правильного відмови від куріння вам просто не захочеться більше братися за сигарету, це стане для вас дивним, навіть абсурдним, і непотрібним заняттям! Таким, яким воно і є.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Похмільний синдром: як його уникнути і усунути

Зміст статті: Основні симптоми Заходи попередження Лікування синдрому ліками Застосування звичайних засобів Правильне харчування У житті кожної людини, яка п’є людини бувають такі ситуації, коли доза випитого спиртного висловлюється на…

Наслідки куріння під час вагітності на ранніх термінах

Зміст статті: Вплив нікотину на організм в період виношування дитини Міфи про вплив куріння на організм при вагітності Куріння на початку вагітності Як кинути палити Кожен знає, якої шкоди можуть…

Допомагає гіпноз позбавитися від куріння?

Зміст статті: Що таке гіпноз проти нікотину? Працює гіпноз? Мінуси гіпнотичного впливу Який вихід є вірним? Кожен дорослий і навіть дитина знає, що куріння – це зло. Кожен залежний від…