Тільки для справжніх пані!

Чому від куріння може боліти голова?

Чому від куріння може боліти голова?

Тютюнопаління – це не тільки шкідлива звичка, але і серйозний фактор ризику для здоров’я. Серед небезпек, які може принести організму сигарета, найпоширеніше – головний біль.

На таке явище скаржиться понад 90% курців. При цьому тютюновий дим може спровокувати головні болі не тільки у любителів сигарет, але і в оточуючих їх людей. Розберемося, чому нікотин викликає такий ефект і може це загрожувати серйозними проблемами зі здоров’ям?

Можливі причини головного болю

Найбільш поширеними факторами, які можуть викликати головні болі після сигарет є:

Кожна з цих причин є досить серйозною підставою для того, щоб задуматися про наслідки вживання сигарет. Крім того, слід враховувати наступне: якщо болить голова, нікотин може не тільки знижувати ефективність будь-яких методів лікування, але і повністю блокувати їх. Саме тому, якщо вас почав мучити подібні нездужання, саме час задуматися про те, щоб відмовитися від куріння. А якщо вас поки не торкнулася ця проблема, слід кинути тютюн до появи перших симптомів. Адже незалежно від того, курить людина чи ні, кожному відомо, який може бути шкода від сигарет.

Навіщо люди курять?

Для того щоб позбутися від шкідливої звички, в першу чергу потрібно визначити, чому вона у вас з’явилася. Що стосується куріння, це особливо важливо. У сучасному суспільстві проблема Чому ж люди курять? У кожної людини власні причини, але існують і загальні пояснення:

Жодна з цих причин не відповідає дійсності і є не більш ніж відмовкою для виправдання своєї нікотинової залежності. Але навіть якщо б сигарета володіла хоча б одним з перерахованих ефектів, потрібно задуматися, чи варто він майбутніх проблем зі здоров’ям, які неминучі.

Коли люди бачать легені людини, який курив за життя і того, хто не вживав тютюн, мало хто приймає це на свій рахунок. Одні просто не вірять, що це можливо, інші не хочуть відмовлятися від сигарет, тому що процес руйнування органів дихання відчувається не відразу, а значить, можна переконати себе, що ця проблема пройшла повз. Але коли починає боліти голова, це ігнорувати вже складніше. Адже дискомфорт відчувається конкретно в даний момент, а не є перспективою туманного майбутнього. Тому задумайтесь, якщо у вас стала часто хворіти голова після куріння, не є тому причиною вживання тютюну і до чого це може призвести в подальшому.

Наслідки головного болю

Якщо ви схильні до куріння, при цьому у вас болить голова, найшкідливіше, до чого це може призвести – мігрень. Вона буде мати затяжний характер. З часом хвороба стане наздоганяти вас все частіше, якщо ви не відмовитеся від куріння. А якщо продовжите вживати нікотин після появи таких симптомів, є ризик розвитку пухлини мозку.

Це проблеми, які можуть виникнути із-за сигарет тільки з боку голови, тоді як куріння завдає шкоди всього організму. Нікотин впливає на здатність до дітородіння, як у чоловіків, так і у жінок. При цьому, якщо ви кинете сигарети, вирішивши завести дітей – це не буде гарантією народження здорової дитини, тому що нікотин вже знаходиться в організмі і впливає на нього. Ось чому необхідно кинути тютюн за 2-3 роки до прийняття важливого рішення про продовження роду. Цей термін є мінімальним для того, щоб організм повністю очистився від нікотину.

Також куріння призводить до проблем з серцево-судинною системою, що може проявлятися у підвищенні артеріального тиску. Наноситься шкоди суглобам, що в майбутньому призведе до артрозів і артритів.

Таким чином, головний біль після викурювання сигарети – це найменше, що може чекати курця. Тоді чому потрібно ризикувати власним здоров’ям заради не тільки короткочасного, але і сумнівного задоволення від сигарет? Адже ви наносите шкоди не лише своєму організму. Від тютюнового диму страждають всі навколишні. Чим менше вік, тим вище ризик виникнення проблем зі здоров’ям.

Згідно з дослідженнями, у некурящих людей, регулярно змушених вдихати тютюновий дим, голова болить також часто, як у любителів цигарок. Різниця в тому, що на відміну від залежних від нікотину, такі люди не можуть кинути палити. Як тільки ви усвідомлюєте всі небезпеки, які таїть у собі сигарета, ви почнете шлях до початку здорового способу життя, де немає місця тютюну!

Як кинути курити?

Після того, як ви відчули, що вживання нікотину позначається на вашому здоров’ї, слід негайно відмовитися від нього остаточно і різко. Зробити це можна різними способами, головне, щоб було тверде бажання й упевненість у своїх силах. Зараз існує багато засобів боротьби з тютюном: таблетки від паління, нікотинові пластирі, електронні сигарети. Великим мінусом таких способів є наявність в них нікотину, який продовжує надходити в організм, і той факт, що вони ніяк не зменшують психологічну залежність.

Саме тому краще всього вдатися до прийомів, мета яких – позбавлення від самого бажання палити. Це результативніше, безпечніше і швидше. Адже тільки усвідомивши, що сигарета не несе приписувану їй цінності, можна позбутися від бажання взятися за неї. Ось чому, якщо продовжувати хотіти курити, але стримувати свої пориви, є велика ймовірність того, що рано чи пізно ви зірветеся. Щоб уникнути такого ризику, слід вибрати правильний спосіб, який допоможе вам повністю звільнитися від нікотинової залежності.

Одне з найбільш ефективних засобів боротьби з курінням – метод Аллена Карра. Відмова від сигарет настає після прочитання книги «Легкий спосіб кинути палити» або її останнього видання «Кидай курити зараз, не набираючи вагу». В ній простою і доступною мовою руйнуються всі міфи про цінності сигарети, тим самим рятуючи від бажання взятися за неї. Після вивчення цієї книги ви відмовитеся від сигарет раз і назавжди, причому зробити це легко, не розтягуючи цей процес на місяці. Метод Карра ефективний на 95%, що дозволяє вважати його найрезультативнішим способом відмови від тютюну.

Проте будьте готові до того, що голова болить ще деякий час після позбавлення від нікотинової залежності. Потрібно час, щоб всі шкідливі речовини, що містяться в сигареті, повністю вийшли з організму. Щоб болі в голові пройшли якомога швидше, намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі, змініть раціон, відмовившись від міцної кави і чаю і віддавши перевагу свіжим фруктам, воді. Також слід провести комплексне обстеження організму, щоб виключити факт нанесення організму іншої шкоди.

Не відкладайте перехід на здоровий спосіб життя на завтра, вже зараз відмовтеся від сигарет, навіть якщо голова не болить. Відновлюйте свій організм і бережіть здоров’я!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому виникає залежність від нікотину і як подолати тягу до куріння?

Зміст статті: Механізм виникнення залежності від тютюну Поради, як кинути палити, від Аллена Карра Метод Шичко: як легко кинути курити Залежність від сигарет носить психологічний характер, тому і позбавлятися від…

Похмільний синдром: як його уникнути і усунути

Зміст статті: Основні симптоми Заходи попередження Лікування синдрому ліками Застосування звичайних засобів Правильне харчування У житті кожної людини, яка п’є людини бувають такі ситуації, коли доза випитого спиртного висловлюється на…

Наслідки куріння під час вагітності на ранніх термінах

Зміст статті: Вплив нікотину на організм в період виношування дитини Міфи про вплив куріння на організм при вагітності Куріння на початку вагітності Як кинути палити Кожен знає, якої шкоди можуть…